Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Profesjonalizm OLYMPUS POLSKA I MM

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    warszawa/paris
    Posty
    61
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    "Profesjonalizm" OLYMPUS POLSKA I MM

    Witam szanownych forumowiczow,

    Chce sie z wami podzielic uwagami na temat sklepu Media Markt w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej oraz Olympus Polska, napisze o tym jak rozpatrywane sa reklamacje - ku przestrodze i uwaznym sprawdzaniu sprzetu.

    Otoz 28. czerwca kupilem E-30 z obiektywem 14-42 w ww sklepie. Od samego poczatku na obiektywie byl maly wyciek prawdopodobnie smaru albo oleju. Po wyciagnieciu obiektywu do ogniskowej 42mm byly widoczne dwie tluste plamy, jedna na poczatku wyciagnietego obiektywu a druga na koncu. Poza tym na zdjeciach robionych w wysokich czulosciach na dole zdjecia byl zolty pas szumow, wg. mnie to wada fabryczna matrycy.

    Otoz po tygodniu czy 10 dniach uzytkowania zawiozlem sprzet do MM i poprosilem o wymiane na nowy. Czekalem grzecznie dwa tygodnie, zgodnie z ustawa, choc Pan przyjmujacy aparat od razu stwierdzil ze to wina uszczelki. Przez ten czas nikt sie do mnie nie odezwal. Zaznacze ze ja sam bylem 1 raz w ciagu tych dwoch tygodni w MM i raz dzwonilem. Ciagle slyszalem ze aparat jest w ekspertyzie.

    Po minionych dwoch tygodniach stwierdzono, ze aparat zostanie wymieniony na nowy. Zgodzilem sie i znow mialem czekac prawie dwa tygodnie. Kiedy stwierdzilem ze to za dlugo, Pan X (to Pan z MM bardzo sympatyczny czlowiek, ktorego pozdrawiam zreszta) zaproponowal mi wymiane na E-30 z obiektywem 14-54 ale mial to byc aparat rozpakowany z polki za to na miejscu i bez czekania. Zgodzilem sie. Poszlismy na dzial foto i tam niestety okazalo sie ze ten aparat z tym obiektywem zostal juz sprzedany wiec pozostala mi wymiana na nowy taki jaki kupilem, co wiazalo sie z czekaniem. Zgodzilem sie.

    Dzisiaj pojechalem odebrac nowy aparat i.... to co zobaczylem to po prostu porazka. Aparat byl ladnie zapakowany, ale NIE BYL NOWY!!! Obiektyw nosil slady uzytkowania. Sam aparat rowniez, a co wiecej brakowalo na nim zaslepki na gniazdo synchronizacji z lampami blyskowymi!!

    Od razu zglosilem to do MM do Pana X. Zostalem przeproszony i zapeniony ze nastepnym razem dostane nowy aparat. W ramach przeprosin mam dostac prezent od Olympus Polska (podobno bedzie to plecak) a i MM tez da mi jakis gift od siebie (ma to byc karta pamieci).

    Generalnie mam torbe i mam karty pamieci wiec zaproponowalem, ze wole lepszy obiektyw, ale podobno Olympus sie na to nie zgadza bo to zbyt drogo dla niego. Zobaczymy jak sie to zakonczy.

    Szkoda ze Olympus Polska ani MM nie potrafia zrozumiec ze aparat kupilem juz poltora miesiaca temu i nie moge z niego korzystac, bo nawet fizycznie go nie mam. Szkoda, ze nikt nie rozumie, ze jadac tam dzis 7. raz stracilem juz duzo czasu i paliwa. Szkoda, ze taka firma z dlugoletnimi tradycjami jak OLYMPUS w ramach wymiany sprzetu na nowy daje sprzet uzywany. Naprawde ciezko mi zrozumiec na czym polegaja ich dzialania marketingowe.

    A najsmutniejsze dla mnie jest to, ze Olypmusa zawsze wszyskim polecalem bo sa wg. mnie najlepsi w sprzecie foto. Od dzis bede jeszcze mowil, ze Olympus owszem jest dobry, ale jak bedziecie miec szczescie i kupicie dobry sprzet w sklepie, bo w przeciwnym razie dadza wam cokolwiek ze zwrotow bo liczy sie sztuka, a nie jakosc. Tak reklamacje rozpatruje firma z 90. letnia tradycja.

    Z Olympusem zwiazalem sie w czasie studiow kiedy kupilem sobie OM-10 i od tamtej pory jestem ich wiernym klientem. Mialem i nadal mam E-500, mialem E-510 a teraz chcialem miec E-30. A moze jest tak, ze im nowszy sprzet tym gorsza jakosc??? Co o tym sadzicie? Mowie serio, uwazam ze E-500 bylo lepsze od E-510, E-30 na razie nie wiem, bo wciaz go nie mam choc zaplacilem za niego jeszcze w czerwcu.

    Czy waszym zdaniem Olympus Polska staje coraz mniej profesjonalny? Jak byly rozpatrzone wasze reklamacje? Czy was rowniez traktowano jak klienta jakiejs drugiej kategorii?

    Nie chce robic antyreklamy MM ani Olympusowi, ale jestem zawiedziony i zbulwersowany tokiem mojej reklamacji. Nie potrafie zrozumiec jak mozna w taki sposob traktowac klienta.
    Chyba czas zmienic system.



    Zrobilem zdjecie aparatu z menu serwisowym, ktore wklejam ponizej. (UWAGA!! Aparat dano mi jako nowy, bo to byla wymiana na nowy!!!)


    Pozdrawiam wszystkich rownie zle potraktowanych w czasie reklamacji przez Olympus Polska.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P130809_15.00.JPG
Wyświetleń:	671
Rozmiar:	761,1 KB
ID:	21917  
    Ostatnio edytowane przez mroqu ; 13.08.09 o 17:06
    KrzysztofM; E-500; 9-18, 14-45, 14-54 II, 40-150, 70-300, FL-36, RM-1

  2. #2
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Masz cierpliwość ja jak czekam na coś zamówionego to z dnia na dzień nie potrafię wytrzymać.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    230 kllapnięc no normalka przy nowym aparacie...

    Każdy egzemplarz trzeba "przestrzelać"

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Przepraszam, że zadam tak głupie pytanie.
    Czy miałeś gwarancję Olympus Polska?


    Tak czy inaczej współczuję bo rozumiem co to znaczy czekać na aparat w sumie dwa miesiące.

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    BTW jesteś pewien, ze ten wymieniony aparat był z OPL?
    Bo dawanie sprzętu zwróconego przez innych, to normalna praktyka w MM...

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    warszawa/paris
    Posty
    61
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    czeka sie dwa tygodnie bo sprzet jedzie z Hamburga. W MM zapewniali mnie ze to Olympus Polska wymienia sprzet na nowy, ale ze magazyn maja w Hamburgu i stad ten czas dostawy.

    Dodam ze fizycznie byo widac ze aparat i obiektyw byly uzywane, co Pan z MM potwierdzil. Stad te przeprosiny, i ... znowu mam czekac tym razem do wtorku. Na pocieszenie podobno dostane prezent od O.PL i drugi od MM. zobaczymy.

    Dam znac jak sie skonczylo i czy dostane nowy sprzet... naprawde nie sadzilem ze w Polsce, w koncu jestesmy w UE takie rzeczy moga sie przytrafic.
    Ostatnio edytowane przez mroqu ; 13.08.09 o 17:59
    KrzysztofM; E-500; 9-18, 14-45, 14-54 II, 40-150, 70-300, FL-36, RM-1

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Miałem już obiektyw i body w serwisie ale było to przeprowadzone profesjonalnie i szybko takie same opinie krążą na forum,myślę, że to MM zawala !!

    Pozdrawiam !!

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Według mnie OPL nie miał z tym wiele wspólnego, a MM próbowało zachachmęcić.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Miałem trochę inną sytuację, zamówiłem E620 z 14-54 i wszystko spoko, a tu po dwóch tygodniach kurier przywozi kolejną paczkę to samo zamówienie mimo tego, że zapłaciłem tylko za jeden. Mam nadzieję, że w związku z moim stresem z powodu otrzymania jednego aparatu za dużo otrzymam od Olympusa jakąś rekompensatę, liczę na ZD 90-250 albo przynajmniej na E-P1.

    PS

    Sytuacja nie jest zmyślona.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    warszawa/paris
    Posty
    61
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    a gdzie zamawiales ten aparat, bo MM to raczej nie dostarcza aparatow kurierem..?
    KrzysztofM; E-500; 9-18, 14-45, 14-54 II, 40-150, 70-300, FL-36, RM-1

Podobne wątki

  1. Olympus SP-310 polska instrukcja obslugi
    By Krzysztof in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.12.05, 20:45
  2. gwarancja olympus polska
    By michu in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.02.05, 11:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.