Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Profesjonalizm OLYMPUS POLSKA I MM

  1. #51
    kowalikster
    Gość
    A ja się właśnie zacząłem zastanawiać po co Diabolique olkowe szkło, skoro on teraz profesjonalista z Nikonem.
    A który to ten mroqu z forum? Zapiszę, żeby mimo wszystko od niego nie kupować szkieł, bo po co mam ochrzaniać kolegę Tomka.

  2. #52

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    KTOTEK napisał: "Twoje roszczenia kieruj więc do MM bo z nimi zawarłeś umowę, z której powinni się wywiązać. Ich wymówki w tym momencie niespecjalnie powinny Cię interesować - dla Ciebie stroną jest MM a nie OP. Nie rozumiem więc co OP miałby Ci tłumaczyć."

    idiotyzm w czystej postaci... A coś takiego jak kartę gwarancyjną to wystawia Olympus czy MM? kto zobowiązuje się do usuwania usterek i napraw w ciągu 24 miesięcy od zakupu - Olympus czy MM? oczywiste, że sprzedawca ma też swoje zobowiązania, ale dotyczą głównie aktu kupna-sprzedaży - za nieprawidłowości w tym względzie ponosi on odpowiedzialność.


    diabolique napisał:
    "Mam dwa pytania: 1) czemu z MM czekali na sprzęt z Hamburga? W Fotojokerze jak czegoś nie ma na stanie ani w magazynie, to przesuwają z innego punktu i po kłopocie"

    MM ma inną strukturę niż Fotojoker czy Euro RTV-AGD. kazdy market to osobna jednostka. markety różnią się między sobą. jedne sprzedają aparaty Casio, Pentax, HP, inne nie handlują z tymi firmami. jak mają ten sam sprzęt, to często w różnych cenach - wie o tym każdy kto bywa w różnych marketach. z tego tytułu nie przesyłają sobie brakujących sztuk aparatów, tylko każdy market z osobna uderza do polskiego przedstawicielstwa danej firmy - w tym wypadku Olympusa. w Euro czy Fotojokerze masz odgórne centralne zarządzanie i jednakowe ceny na całą Polskę - w MM odwrotnie. kierownika foto w Warszawie ani ziębi, ani grzeje co dzieje się na dziale foto we Wrocławiu...

    tyle gwoli wyjaśnień. trzeba było zażądać zwrotu gotówki od razu po zakupie. w 99% przypadków nikomu nie odmówią. serwis Olympusa przy serwisie np. Nikona to wyższy rodzaj niebios.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez cyrylo ; 22.08.09 o 20:50
    Gdy tyranem jest anonimowa ustawa, człowiek nowoczesny czuje się wolny.
    Panas G3 ` 14-42 ` 45/1.8

  3. #53
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cyrylo Zobacz posta
    idiotyzm w czystej postaci... A coś takiego jak kartę gwarancyjną to wystawia Olympus czy MM? kto zobowiązuje się do usuwania usterek i napraw w ciągu 24 miesięcy od zakupu - Olympus czy MM? oczywiste, że sprzedawca ma też swoje zobowiązania, ale dotyczą głównie aktu kupna-sprzedaży - za nieprawidłowości w tym względzie ponosi on odpowiedzialność.
    możliwe, że jeden z nas ma kłopoty z czytaniem z zrozumieniem całego wątku.
    Ponieważ mroqu nie odpowiedział na moje pytanie czy ma gwarancję OPL domniemywam, że niema. Skoro zdecydował się/był zmuszony załatwiać przez MM to MM odpowiada przed nim a nie OPL i oskarżanie OPL na podstawie niesprawdzonych informacji od MM jest dla niektórych z nas nadużyciem i oto IMHO zrobiło się tu całe zamieszanie

    Cytat Zamieszczone przez cyrylo
    ...tyle gwoli wyjaśnień. trzeba było zażądać zwrotu gotówki od razu po zakupie. w 99% przypadków nikomu nie odmówią....
    nie opłacało się autorowi wątku o czym już wcześniej napisał

  4. #54
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    warszawa/paris
    Posty
    61
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Droplet - oczywiscie gwarancje OPL mialem, ale wolalem skorzystac z ustawowej i dostac nowy sprzet. W koncu nie po to kupilem, by go od razu reklamowac.

    Dostalem drugi, ale byl niekompletny i uzywany wiec znowu czekalem na wymiane.

    W koncu dostalem trzeci aparat. Okazalo sie, ze zamieszanie bylo w OPL, MM tylko mi przekazywal, to co otrzymywal od OPL.

    A teraz mam problem z ta lustrzanka - zaczalem nowy watek "E-30 zolty pas w dole kadru":

    https://forum.olympusclub.pl/showthr...036#post347036


    Nie wydaje mi sie by takie zjawisko bylo normalne. Chyba przesladuje mnie jakis pech, bo z kazdym egzemplarzem E-30 mam problem. Zreszta wszystko opisalem w nowym watku.

    Sprawa reklamacji z biezacego watku jest juz dla mnie zakonczona.
    KrzysztofM; E-500; 9-18, 14-45, 14-54 II, 40-150, 70-300, FL-36, RM-1

  5. #55
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cyrylo Zobacz posta
    KTOTEK napisał: "Twoje roszczenia kieruj więc do MM bo z nimi zawarłeś umowę, z której powinni się wywiązać. Ich wymówki w tym momencie niespecjalnie powinny Cię interesować - dla Ciebie stroną jest MM a nie OP. Nie rozumiem więc co OP miałby Ci tłumaczyć."

    A coś takiego jak kartę gwarancyjną to wystawia Olympus czy MM? kto zobowiązuje się do usuwania usterek i napraw w ciągu 24 miesięcy od zakupu - Olympus czy MM? oczywiste, że sprzedawca ma też swoje zobowiązania, ale dotyczą głównie aktu kupna-sprzedaży - za nieprawidłowości w tym względzie ponosi on odpowiedzialność.
    No cóż - jak widać chyba nie łapiesz różnicy pomiędzy gwarancją producenta (dobrowolną) a zobowiązaniami sprzedawcy wynikającymi z tzw. gwarancji ustawowej - przysługującej z mocy prawa obowiązującego w Polsce. Autor wątku wracając do sklepu z niesprawnym aparatem i żądając wymiany na nowy skorzystał z tej drugiej opcji wynikającej z odpowiedniej ustawy zakładającej odpowiedzialność sprzedawcy za sprzedawany towar. Gwarancja producenta akurat w tym przypadku niewiele wnosi, skoro mroqu skorzystał z drogi ustawowej adresatem jego roszczeń był sprzedawca.

    Cytat Zamieszczone przez cyrylo Zobacz posta
    idiotyzm w czystej postaci...
    Z tym już trudno polemizować, słowa świadczą o autorze i jego poziomie kultury. Z mojej strony koniec tematu, na przyszłość pomyśl zanim coś napiszesz.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #56
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mroqu Zobacz posta
    Sprawa reklamacji z biezacego watku jest juz dla mnie zakonczona.
    zamykam zatem wątek

Podobne wątki

  1. Olympus SP-310 polska instrukcja obslugi
    By Krzysztof in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.12.05, 20:45
  2. gwarancja olympus polska
    By michu in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.02.05, 11:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.