Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: E-30 vs E-1

  1. #1
    darkelf
    Gość

    E-30 vs E-1

    Czy ma ktoś dostęp do obu tych aparatów? Mam E-520 i E-1, chciałbym kiedyś mieć coś co będzie miało obraz nie gorszy niż E-1 w ISO100. Czy matryca E-30 nie pracuje gorzej w ISO100? Czytałem o tym, że naprawdę bazowe jest ISO-200, ale wtedy jest już widoczniejszy szum. W E-1 brakuje mi nowych zabawek z E-520, a w E-30/E-3 miałbym też lepszy AF, ale nie chcę wtopić paru tysięcy by się okazało, że E-1 jednak ładniej rejestrował obraz.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Kaleb_82
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    212
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Zapytam nieśmiało... po co ci trzeci korpus? Opchnij dziadka (chyba, że ci zależy na Kodaku bardzo) i E-520. Chyba, że kolekcjonujesz?
    sprzęt: mózg + obskur(n)a kamera

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    e-1 spokojnie mozna sobie zostawic do pejzazyków / trudnych warunków...

    i dobrać do tego e-30
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    ...ale mając 520 i e-1 zamiast e-3 kupiłbym szkiełko...

    portrety robisz, to np leice 25 1.4

    Da Ci to większego kopa niż nowa pucha.
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 13.08.09 o 16:02 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    ...
    portrety robisz, to np leice 25 1.4

    Da Ci to większego kopa niż nowa pucha...
    co do leici to podpisuję się pod tym stwierdzeniem dwoma rękami

  5. #5
    darkelf
    Gość
    Fotografuję E-520, E-1 kupiłem okazyjnie za 700zł kiedyś, teraz gdy odkryłem że moj E-520 ma jednak problemy z AF mogę go wysłać do serwisu i nie fotografować przez 2 tygodnie, ale zastanawiam się też czy może już kupić lepsze body, tylko nie wiem czy ono naprawdę będzie "lepsze" a to w końcu wydatek spory. Obiektywów juz nowych nie potrzebuję, ZD50 i ZD 14-54 do moich celów nadają sie idealnie. Tylko albo mam nie do końca ostre oczy albo lekką archaiczność E-1. Na razie używam obu (E-1 z ZD50, E-520 z ZD 14-54). Wiem, że może to Wam sie wydawać głupie, ale ja robię zdjęcia prawie codziennie i nie mogę 2 tygodnie nie mieć korpusu.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    zastanawiam się też czy może już kupić lepsze body,
    sprzedaj e 520 i zakup E 620 najciekawsze rozwiazanie finansowo ,

    ja bym troszke zmodernizował sprzęt ......

  7. #7
    darkelf
    Gość
    Nie planuję nic sprzedawać, a posiadanie E-520 i E-620 chyba trochę mija się z celem.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Fotografuję E-520, E-1 kupiłem okazyjnie za 700zł kiedyś, teraz gdy odkryłem że moj E-520 ma jednak problemy z AF mogę go wysłać do serwisu i nie fotografować przez 2 tygodnie, ale zastanawiam się też czy może już kupić lepsze body, tylko nie wiem czy ono naprawdę będzie "lepsze" a to w końcu wydatek spory. Obiektywów juz nowych nie potrzebuję, ZD50 i ZD 14-54 do moich celów nadają sie idealnie. Tylko albo mam nie do końca ostre oczy albo lekką archaiczność E-1. Na razie używam obu (E-1 z ZD50, E-520 z ZD 14-54). Wiem, że może to Wam sie wydawać głupie, ale ja robię zdjęcia prawie codziennie i nie mogę 2 tygodnie nie mieć korpusu.
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, "mam nie do końca ostre oczy albo lekką archaiczność E-1"??
    Zamiana na E30 da Ci na pewno lepszy af, ale jakość obrazowania pozostanie na podobnym poziomie jak w E520.
    Cześć.Ch.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Witaj,
    większość robionych ostatnio przeze mnie fotek jest robionych E-30 i na ISO 200. Są do wglądu

    ps. szkła manualne.
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Czytałem o tym, że naprawdę bazowe jest ISO-200...
    Chyba jednak nie. Gdyby iso 200 było natywne, to uzyskiwane programowo iso 100 miałoby mniejszy DR. A ma większy...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.