Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: E-30 vs E-1

  1. #11
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    W jakimś teście o tym pisali, też słyszałam. Ja tam różnicy nie widzę, ale AUTO ISO zaczyna się od 200 jednak, a nie od 100 - może dlatego?
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Oglądając fotki, e30 nie ma dużo lepszej jakości obrazowania niż e520. Jeśli swędzi Cię kasa zakup sigmę 30/1.4 albo leicę 25/1.4, która z pewnością wymiecie z butów

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Czy ma ktoś dostęp do obu tych aparatów? Mam E-520 i E-1, chciałbym kiedyś mieć coś co będzie miało obraz nie gorszy niż E-1 w ISO100.
    E-30 to będzie kilka kroków do przodu pod względem AF, niemniej jak obraz na 100 ISO jest priorytetem to kupiłbym coś w kodakowską matrycą - E-500, E-400..
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #14
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Popieram! Jak nie miałam E-30tki, robiłam pożyczoną E-500tką - ehh, trudno było ją oddawać po takich kolorkach [a i ogólnej jakości obrazu w ostrym słońcu i pod słońce - ale nie wiem, ile tu matrycy, a ile reszty]... Już wiem, skąd ta magia CCD :P
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #15
    darkelf
    Gość
    Mam ZD50, ZD14-54, Sigmę 30/1.4, ZD35, ZD70-300 (no i ZD 14-42). Nie potrzebuje więcej obiektywów. Zrobiłem dzisiaj kolejną sesję E1 + ZD50. Źle nie jest. Maly ekranik i powolne wczytywanie zdjęć mi przeszkadzało chyba najbardziej dziś.

    Możecie opisać jakieś konkretne zalety E30 nad E-520/E-1?

    Dwa megapiksele więcej nie mają dla mnie żadnego znaczenia (przeciez E-520 ma dwa razy tyle co E-1).

    Uchylany ekranik... przy moich zastosowaniach się raczej rzadko przyda.

    AF - tu się najbardziej zastanawiam, nigdy nie używałem więcej niż 1 punktu, nie wiem jak wygląda wygoda używania wielu punktów AF, zawsze na E-1/E-520 włączam tylko środkowy.

  6. #16
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Do portretów?

    AF Ci nie potrzebny...

    czego C w e-1 brakuje?

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Możecie opisać jakieś konkretne zalety E30 nad E-520/E-1?
    - korekcja AF
    - szybsze wszystko
    - poziomica
    - wygibaśny ekran
    - punkty AF w mocnych punktach kadru
    - filtry artystyczne

    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    AF - tu się najbardziej zastanawiam, nigdy nie używałem więcej niż 1 punktu, nie wiem jak wygląda wygoda używania wielu punktów AF, zawsze na E-1/E-520 włączam tylko środkowy.
    Przydaje się przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Łatwiej też korzystać z AF na statywie, bo nie trzeba się męczyć z przekadrowaniem. W większości sytuacji używam jednak tylko środkowego.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18
    darkelf
    Gość
    Braki w E1:
    - brak histogramu na zywo
    - powolne działanie (robię zdjęcie, czekam, czekam, czekam, czekam, widze wynik)
    - mały ekranik,
    - brak możliwości powiększenia więcej niz x4 (da się to zmienić?)
    - mniejsza regulacja czasu migawki (da się to zmienić?)
    - brak możliwości wyzwalania Fl50R bezprzewodowo (jakbym robil studyjne to chyba tylko kablem ze stopki?)
    - boję się używać innego ISO niż 100
    - chyba brak stabilizacji jakiejkolwiek? no ale przy czasach 1/125 1/100 da się przeżyć

    Braki w E520:
    - mam spieprzony AF, widać lekką nieostrość na twarzy gdy robią całą postać przy otwartej przysłonie (muszę wysłąć do serwisu ale nie chcę zostać bez mojej lustrzanki, próbuję się przestawic ńa E1)

    E1 wydaje się solidniejszy, ale bardziej pewnie czuję się z E520, raczej jest to kwestia przyzwyczajenia "gdzie co jest". Żaden nie wydaje mi się za duży czy za mały. E520 jest bardzo szybki z szybką CF. Ostatnio odkryłem, że jeśli zdjęcie jest poprawnie naświetlone to ISO 400 w niczym nie przeszkadza a i z ISO 800 bym coś zrobił, ale bardziej nastawiam sie na FL50R i ISO 100.

  9. #19
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Braki w E1:
    -
    - mniejsza regulacja czasu migawki (da się to zmienić?)

    .

    że co?

  10. #20
    darkelf
    Gość
    Na E1 mam 1/60, 1/90, 1/125, jak zdobyć więcej wartości pośrednich?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Do portrefów AF mi potrzebny, ponieważ nie jestem w stanie ustawić ostrości manualnie bez potwierdzania ostrości, a skoro układ AF w E-520 nie działa prawidłowo, to potwierdzenie ostrości też wskazuje nie to ustawienie co trzeba.
    Ostatnio edytowane przez darkelf ; 15.08.09 o 18:20 Powód: Automatyczne scalenie postów

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.