Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: G1 vs. E-450

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Będzin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    G1 vs. E-450

    Witam,

    Zastanawiam się nad zestawem dla mojej "lepszej połowy" - raczej małe doświadczenie w foto ale świadomie używa przysłony i czasu. Główne kryteria to: waga i rozmiar (taaak... w tym przypadku się liczy ). Tematy potencjalnie focone to:
    - pstryki wakacyjne,
    - street / reportaż / ludzie
    - portret
    - krajobraz
    Wszelkie "akcje" typu sport, lotnicza czy fotografia ptaków, raczej, nie grożą.

    Ze względów budżetowych (up to 1.999 pln) wybór padł na:
    E-450 + 14-42
    G1 + 14-42
    z możliwością późniejszego dokupienia czegoś do 200 i w jakiejś szerokiej stałki (naleśnik się marzy...).

    No i zaczął się problem... bo ja siedzę w innym systemie (proszę bez linczu ) i nie mam pojęcia który będzie lepszy do powyższych zastosowań. Dokupienie innego, lżejszego body też się nie sprawdzi bo ja mam ciężkie słoiki i waga zestawu "nie znajduje akceptacji" .

    Osobiście przychylam się do G1 bo małe, lekkie, bardzo mi się podoba , no i sam bym sobie z tym czasem pobiegał . Ale trochę się obawiam bo nie miałem styczności a to jest, względna, nowość a z nowościami różnie bywa. Dlatego proszę o opinię tych co mieli z jednym i z drugim do czynienia.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja bym rozważył zamiast E-450 + 14-42mm. E-420 + 14-42mm + 40-150mm w cenie około 1900zl np http://www.oleole.pl/lustrzanki/akce...tml#content_2c
    Chyba ze priorytetem są tez filtry artystyczne Jednak zestaw z E-420 ma już tele.

    Pozdrawiam
    E-520 / ZD 14-42,ZD 14-54,ZD 50-200,EC-14,FL-50,ME-1,Marumi DHG CPL,SlingShot 200AW i inne akcesoria

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Kobieta i tak wybierze to co się bardziej będzie podobać.
    Cytat Zamieszczone przez rafax Zobacz posta
    E-450 + 14-42
    G1 + 14-42
    z możliwością późniejszego dokupienia czegoś do 200 i w jakiejś szerokiej stałki (naleśnik się marzy...).
    Co do Panasa to chyba myślisz o obiektywie 14-45?
    W takiej konfiguracji to zdecydowanie Pansas jest ciekawszy. Odchylany LCD, histogram w wizjerze (wyświetlaczu), stabilizacja (w szkle ale jednak). Potem - przy zakupie tele może się sprawa nieco skomplikować bo ZD 40-150 do Olka kupisz kilka razy taniej niż do Panasa, zresztą szklarni do m4/3 póki co nie ma za wiele. Są niby przejściówki...
    Rozumiem, że E-520 już za duży a 620 za drogi...?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #4
    piotrek204
    Gość
    G1
    Jesli masz inny system to m4/3 bedzie lepszym wyborem, mniejszy niz 4/3.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zaletą E-4xx jest to, że nie musisz płacić fortuny za przejściówkę, żeby podpiąć szkła 4/3 i masz też w czym wybierać, w przeciwieństwie do µ4/3, gdzie oprócz kitów to za bardzo nie ma czego podpiąć. Sam kit Olympusa też jest chyba nieco lepszy optycznie od Pasikonikowego. Wszystko inne przemawia jednak za G1.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafax Zobacz posta
    Ze względów budżetowych (up to 1.999 pln) wybór padł na:
    E-450 + 14-42
    G1 + 14-42
    z możliwością późniejszego dokupienia czegoś do 200 i w jakiejś szerokiej stałki (naleśnik się marzy...).
    Do G1 na razie nie ma dużo możliwości dokupienia czegoś [no chyba, że przejściówek ], do E-4X0 doczepisz wszyyystko z E-Systemu. Ja bym brała jakieś body z serii 400 - małe, sprawdzone - ale niekoniecznie 50 - może jakieś tańsze starsze - to już zależy od preferencji.

    Edit: otworzyłam temat, poleżał sobie, odpisałam i dopiero widzę, że pierwsze moje zdanie pokrywa się z wypowiedzią Epicure
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    G1, bez dwóch zdań

    Wizjer co prawda nie optyczny ale dużo większy od E450. AF podobny. Stabilizacja (w obiektywie) jest. Matryca ta sama, jakość zdjęć podobna. Odchylany LCD to bardzo użyteczny gadżet. Micro4/3 ma znacznie jaśniejszą przyszłość niż "zwykłe" 4/3. I chyba zestaw z G1 będzie jednak mniejszy gabarytowo, a wygodniej się trzyma (większy grip).
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Matryca ta sama
    Zdecydowanie nie ta sama - 10 vs 12 megapikseli
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Zdecydowanie nie ta sama - 10 vs 12 megapikseli
    OK. Mniejsza o Mpix. Matryca 4/3 z podobnego okresu. Słowem - różnice wynikające z matrycy nie będą wielkie. Za to funkcjonalność G1 większa - odchylany LCD, wielki EVF (w porównaniu do maleńkiego OVF w E450), lepszy uchwyt, możliwość powiększania obrazu na EVF, mniejsza całość (body+obiektyw)...
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    G1. O ile cena nie gra tutaj jakiejś roli (nie wiem co ile teraz kosztuje), nie ma się co zastanawiać. Przy takich wymaganiach to ideał.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.