Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 173

Wątek: O fotoziutkach, artystach i fotografii ślubnej

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lennox Zobacz posta
    Ok. Rzeczywiście napisałem jakbym wymagał 1200 zdjęć. Nie. Ile będzie tyle będzie, ale wiem że żeby oddać w reportażu 20-sto godzinną imprezę nie wystarczy zrobić 300 zdjęć. Chciałbym po prostu żeby prezentacja ze zdjęciami oddawała klimat całej imprezy od A do Z
    A tą liczbę rzeczywiście wziąłem z kosmosu
    Podczas reportażu nie chodzi o to, abu sfotografować podczas imprezy "każdego z każdym", ale o to, aby fotograf pokazał ci później momenty, których sam nie musisz być nawet świadomy Nie szukaj dokumentatora - szukaj reportażysty. Kogoś, kto przefiltruje uroczystośc przez swoją wyobraźnię i smak, i odda ci to co najlepsze, coś co ma uniwerslaną wartość!

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dinx6 Zobacz posta
    Gdybym drugi raz brał ślub i miałbym wybrać fotografa, w życiu nie skorzystałbym z usług kogoś, kto oferuje więcej niż 150-200 zdjęć.
    Wolałbym 50 dobrych, przemyślanych, zawodowo obrobionych strzałów
    hmmmm, a co jesli ktoś oddaje 400-450 zdjęć z całości, i w tym masz 200-250 dobrych, przemyślanych i zawodowo obrobionych kadrów ? -nie skorzystasz ?

    bywałem na takich zabawach weselnych, że zrobienie 300-400 super fajnych/ciekawych zdjęć nie stanowiło by problemu......

    a co jesli młodzi chcą mieć wszystkich składających im życzenia na zdjęciu ? a jest ich np 150 ?

    cholera no robi się bezsensowny problem................

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    odpowiem tak

    Z dwu dniowego ślubu gdzie jest przeszło 100 gości i są zabawy, i ludzie się bawią nie problem zrobić 1000 zdjęć... bo choćby zdjęcia młodych z każdym gościem to już 100 zdjęć...

    Znam fotografów którzy robią 50-100 zdjęć które rozumieją tylko powyżsi fotograficy....

    Panowie -- siedząc na weselu 10-15 h godzin i do tego 4 h plener,, nie siedzę,, ale szukam tematu.. a czy temat wyjdzie widzą to dopiero po fakcie... jak już zrobie zdjęcie.. ogólnie oddajemy młodym materiał przebrany i materiał nie przebrany, bo wiele śmiechu jest z tego materiału pobocznego...

    ogólnie jestem zdania ze trzeba wyrzucić 30-50% zdjęć ze ślubu bo to nie potrzebny dodatek ale 100 zdjęć to ja daję na płytę jako wybór -- to jest 10% tego co się robi

    i wierzcie mi - młodzi czasami mogą mieć pretensje ze nie ma dziadka czy babci na zdjęciach ---

    więc nie udawajcie ze robicie na ślubach same zdjęcia Arte
    bo NIE wierze
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  4. #14
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    mimo, ze jestem aparacistą to na slowo "kamerzysta" dostaje palpitacji i trzymam je na tej samej polce co "kamerun".


    korzystajac z okazji: dinx6 dobrze pedzial. rafrog i mariush, fatman i andytown zreszta tez;p
    Ostatnio edytowane przez dka ; 10.08.09 o 14:45

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Co by tu napisać aby dolać oliwy do ognia ?

    ps Ja robie zdjęcia w dżinsach i koszulce , od taki ze mnie foto ziutek i co
    nie wolno mi ?
    OBYWATELGC

  6. #16
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez OBYWATELGC Zobacz posta
    Ja robie zdjęcia w dżinsach i koszulce
    Ja też, ale nie na ślubie w kościele
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Ja tam chodzę w dzinsach (choć wyprasowanych) bo często trzeba się położyć aby złapać fajne ujęcie, trzeba wleść na jakieś drzewo itp...

    rozumiem ze 50 zdjęć można robić w meloniku

    koszula i marynarka to obowiązek u góry - dokładnie co najmniej dwie koszule
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja robię w kościele i nie widzę w tym nic złego
    ale Ja dziwny jestem
    po pierwsze luz !! to jest najważniejsze
    jak mi ktoś dobrze zapłaci ( BARDZO DOBRZE ) za to abym był ubrany w garnitur to czego się nie robi dla kasy
    OBYWATELGC

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    andytown - mamy różne filozofie przygotowywania fotografii na gotowe.
    No i ja nie robie zdjęć "pan młody z ciocią antosią", "pan młody z ciocią basią", "pan młody z ciocią krysią", itp. - chyba że mnie poproszą

    Ja przebieram się czasem w luźniejsze ciuchy na imprezie, ale koszulka polo to minimul elegancji. Mój strój też jest częścią mojej pracy; mi jest obojętne jak wyglądam, ale dla ludzi których fotografuję to zazwyczaj dośc ważny dzień, uroczysty.
    Ostatnio edytowane przez mariush ; 10.08.09 o 15:12

  10. #20
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    hmmmm, a co jesli ktoś oddaje 400-450 zdjęć z całości, i w tym masz 200-250 dobrych, przemyślanych i zawodowo obrobionych kadrów ? -nie skorzystasz ?

    bywałem na takich zabawach weselnych, że zrobienie 300-400 super fajnych/ciekawych zdjęć nie stanowiło by problemu......

    a co jesli młodzi chcą mieć wszystkich składających im życzenia na zdjęciu ? a jest ich np 150 ?

    cholera no robi się bezsensowny problem................
    Mówię wyłącznie o swoim podejściu do sprawy. Owszem, jeśli mógłbym cofnąć czas i dać Ci tę robotę a Ty dostarczyłbyś mi 200 superanckich zdjęć, do ceny dorzuciłbym butelkę najlepszej whisky na jaką by mnie było stać. Tyle, że realia były/są zupełnie inne i zdecydowana większość kotleciarzy cyka jak oszołomy (czyli każdy z każdym, tort z 20 stron itd.)

    Każdy ma prawo oczekiwać 500 zdjęć i łudzić się, że z każdego powieje artem. Ja uważam, że lekki niedosyt zawsze będzie lepszy niż przesyt i wybieram opcję z jednym zerem mniej, za tę samą kasę. Wtedy wiem, że facet z puszką ma szansę popracowac, a nie po prostu się odrobić.

    BTW- z ostatnich wakacji przywiozłem 2000 zdjęć, ponad połowa poszła na papier. Wiesz ile razy je obejrzałem?

Podobne wątki

  1. Do fotografii ślubnej
    By Julita_2 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29.11.09, 10:42
  2. Troche o fotografii
    By piotrek204 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.08.08, 14:26
  3. E-3 do fotografii ślubnej?
    By l_uke in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 3.02.08, 17:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.