Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Moja droga do zakupu lustrzanki - E-520

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Moja droga do zakupu lustrzanki - E-520+ 14-42 mm ED + 70-300 mm ED

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Jest to mój pierwszy post, w którym chciałbym się jednocześnie ze wszystkimi przywitać Mam na imię Miłosz i jestem z Poznania. Poniżej zamieszczę małe rozpoznanie ze sklepów fotograficznych oraz pochwalę się co i dlaczego zakupiłem - może komuś się to przyda, jeśli niepotrzebnie założyłem nowy temat o Olympusie e-520 proszę Moderatora o przeniesienie postu do jakiegoś innego tematu

    Do rzeczy:

    Jestem początkujący i sprzęt o którym będzie dalej mowa będzie to moja pierwsza lustrzanka. Ceny śledzę już od jakiegoś czasu ale decyzja o zakupie zapadła dopiero w zeszłym tygodniu. Niestety...ceny sporo podrożały... Dodatkowo jestem ograniczony tym, że w grę wchodzi zakup na raty. Pierwsza wersja była taka, że aparat nie będzie kosztował więcej jak 2000zł. Wymyśliłem sobie Olympusa E-420, ale po wizycie w sklepie i przestudiowaniu kilku testów postanowiłem, że będzie to jednak E-520. I teraz drodzy Państwo pojawił się problem - wersji z podstawowym kitowym obiektywem nie ma prawie nigdzie!!! Chodzi oczywiście o sklepy nieinternetowe ze względu na raty...Ok, była w ostatni weekend promocja w Saturnie ostatnie 3 sztuki z jednym obiektywem za 2200 - 22% VATu lub ostatnia sztuka Double Kita za 2800 - 22% VATu. Promocja świetna bo za aparat wychodzi 1716zł lub 2184 za bogatszy pakiet...niestety pani od systemu ratalnego rozwaliła mnie na łopatki... przy ratach na kwotę 2500zł (wiadomo trzeba kupić torbe karte itp.) na 24 miesiące miesieczna opłata to 150zł!!! Nie trudno obliczyć, że (24 x 150) - 2500 = 1100zł... tyle przepłaciłbym przez te 2 lata...pomyślałem, że nigdy w życiu i podziękowałem.
    Kolejną opcją było MediaMarkt, w moim mieście są 2 salony tej firmy w jednym Zestaw Double Kit kosztował 2599 a w drugim 2699 (ciekawe dlaczego?), niestety raty 0% tylko na 10 miesiecy a innych rat nie chciałem, żeby nie przepłacać, niestety w MM brak E-520 z jednym obiektywem - był za to E-620 za 2699.
    A więc lekko zdegustowany - przedewszystkim złodziejstwem systemów ratalnych zainteresowałem się ofertą EuroRtvAgd 30*0%...z lekkim dystansem bo koleżance wcisnęli kiedys jakąś kartę kredytową.
    Zaczęło się studiowanie oferty i w grę wchodziły:

    Olympus E-520 + 14-42 mm ED + 40-150 mm ED - 2499zł

    Olympus E-520 + 14-42 mm ED - 1939zł

    Niestety sklep Euro ma jakąś pop...szoną za przeproszeniem politykę i nie udostępnia numerów telefonów do sklepów...i co z tego że mozna sprawdzić dostępność na stronie skoro po udaniu się do sklepu okazywało się, że jest akurat 1 sztuka i to akurat z wystawy??? No ogólnie lipa, dodam dla zainteresowanych że wersji za 1939 nie ma chyba w zadnym EuroRtv w kraju. Wpadłem na pomysł, że zamówię przez internet - i tutaj czekała kolejna "niespodzianka" - wersja droższa nie była możliwa do zamowienia w ten sposob czyli albo z ekspozycji wymacaną przez klientów albo wogóle, a co do wersji tańszej - "dostępność na zamowienie"
    czyli dopiero po 7 dniach zadzwonia ile czasu trzeba czekać a z tego co powiedziala jedna ekspiedientka przeważnie jest to okres 2-3 tygdoniowy. Dodam ze w sobote wyjeżdzam i aparat by się przydał. Przepuściłem więc przez filtr wszystkie aparaty dostępne w ciągu 48 godzin i powiększyłem fundusz do 3000 - 3200zł.

    Oto jaki miałem wybór - po skreśleniu produktów Sony - nie wiem jakoś nie jestem przekonany chociarz poza macaniem w sklepie nie miałem z tymi aparatami żadnej styczności.


    Canon EOS 450D + 18 - 55 mm IS - 2699zł

    Nikon D5000 18-55 VR Kit + karta SDHC 4GB - 2939zł

    Canon EOS 450D + Tamron AF 18-200 mm + karta 4 GB - 2999zł

    Nikon D5000 18-55 VR Kit + torba + karta SDHC 4GB - 2999zł

    Olympus E-520 + 14-42 mm ED + 70-300 mm ED - 2999zł

    Nikon wydaje się fajnym aparatem ale niestety naczytałem się w internecie o duzej ilości wadliwych egzemplarzy, został Canon i Olympus....wybrałem Olympusa bo:
    - mam dwa obiektywy
    - mam stabilizację obrazu
    - mam 24 miesiące gwarancji a nie 12

    pozatym, gdybym stwierdził, że obiektyw 70-300 nie jest mi potrzebny to zawsze moge go sprzedać - myśle ze skoro cena w EuroRtv to ok.1500zł a w sklepach internetowych zaczyna się od 1300zł, moglbym go sprzedać za jakiś 1000 co da mi cenę zakupu równą zestawowi z jednym obiektywem i na jedno wyjdzie

    Zamówienie złożyłem dzisiaj towar mam odebrać jutro po 15, czyli całkiem sprawnie to poszło. Troche obawiałem się tych rat, ale na infolinie zostałem poinformowany, że zarówno karta kredytowa jak i ubezpieczenie nie są obowiązkowe - czytałem wiele negatywnych informacji na ten temat, mam nadzieję że jutro obsługa nie będzie mi chciała wcisnąć na siłę czegoś czego nie chce i nie musze brać - bede walczył i zdam jutro relacje

    Może moje wypociny się komuś przydadzą, ceny które wypisałem powyżej obowiązują z sklepie internetowym, przy normalnych zakupach jest drożej. Rozważałem też zakup E-620 ale w Euro w ciągu 48 godzin dostepny jest jedynie zestawe z "pancake" za około 3300. Mam nadzieję że po przeczytaniu wielu wątków na różnych forach dokonałem słusznego wyboru i nie będe żałował, jestem tak szczęśliwy ze musiałem się z kimś tym podzielić i zarejestrowałem się tutaj:P Może niedługo wrzuce jakieś fotki zrobione nowym sprzętem. Dodam że do tej pory mialem niewielki kontakt z lustrzankami bawiłem się EOSem 400D i E-410 znajomych i cieżko mi powiedzieć które są lepsze. Wielkich roznic pomiedzy fotosami zamieszczonymi w internecie też nie zauważyłem - no może przy maksymalnym powiększeniu coś widać ale nie dajmy się zwariować

    Mam nadzieję ze moj elaborat nie zostanie potraktowany jako jakiś spam - jest to poprostu opis drogi do zakupu sprzętu który jak się okazuje nie jest taki łatwy Mam nadzięję że to też początek drogi do robienia fajnych zdjęć

    Pozdrawiam serdecznie i ciesze się, że zasiliłem grono użytkowników Olympusów
    Ostatnio edytowane przez Milosz ; 10.08.09 o 14:21

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Tojfi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Posty
    183
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Witaj na forum.

    Na pewno nie będziesz żałować zakupu. A i wątpię czy sprzedasz ZD 70-300 bo to fajne szkiełko, które sprawdza się nawet przy makro.

    Też mam ten zestaw i ani razu nie żałowałem wyboru, bo to słuszny wybór .
    Pozdrawiam Rafał M.
    __________________________________________________

    E-520 + ZD 14-42 + ZD 14-54 + ZD 70-300 + Tumax DPT386AFZ-OP + Raynox DCR-250, DJI Mavic Air

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Brak mi w Twoim poscie argumentacji dlaczego chcesz kupic lustrzanke,jaka fotografia Ciebie interesuje,co chcesz fotografowac i dlaczego.
    Jedyne co przeczytalem to to ,ze wszedzie za drogo i wszyscy chcieli Ciebie oszukac a Ty sie nie dales.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jak bym miał decydować jeszcze raz o zakupie nowej lustrzanki to decyzja prosta korpus + 14-54, Fl-50, sigma 30mm 1.4, 40-150 stary i inne... typ taka była by kolej rzeczy i zakupów. Ale oczywiście gratki dla Ciebie wyboru.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tyle zachodu, a zakupów na raty można dokonać praktycznie w każdym sklepie internetowym bez wychodzenia z domu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Brak mi w Twoim poscie argumentacji dlaczego chcesz kupic lustrzanke,jaka fotografia Ciebie interesuje,co chcesz fotografowac i dlaczego.
    Jedyne co przeczytalem to to ,ze wszedzie za drogo i wszyscy chcieli Ciebie oszukac a Ty sie nie dales.
    Do jakiegoś czasu używałem zwykłego naprawdę przeciętnego kompakta w trybie auto, zdjęcia u cioci na imieniach, z wypadów itd itp i nie miałem wtedy potrzeby posiadania czgoś lepszego - bo i tak bym tego nie wykorzystał. Od momentu jak kolega dał mi sie pobawić swoją lustrzanką stwierdziłem, że to świetna zabawa. Od zeszłego roku bawię się wiec ustawieniami manualnymi w kompakcie, co fotografuje? Widoki, samochody, ludzi, zwierzęta wszystko co się da To tylko zwykły kompakt do tego kilkuletni i zdjęcia nie są zbyt dobrej jakości, chciałem zrobić krok naprzód, może pobawić się w makro, nie wiem jeszcze dokładnie jak wspomniałem to moja pierwsza lustrzanka

    Co do tego, że wszyscy chcieli mnie oszukać, nie chodziło mi o to. Chociarz uważam, że sytuacja gdzie zadłuzamy sie na 2500 a oddajemy 3600 to lekkie ździerstwo - przynajmniej dla mnie. Znam osoby które dopiero jak wrócą do domu policzą to wszystko i chwytają sie wtedy za głowe, nie skalkulują wszystkiego w sklepie gdyz są podekscytowani zakupami, a przeciez oprocentowanie to tylko 1%. Może poprostu ktoś ktoś planuje podobny zakup i mocniej się nad tym nie zastanawiał, a teraz przeczyta i mu się to przyda Podobnie jak to, że można jechac do sklepu w ktorym dokonałem zakupu i nie zastać towaru opisanego na stronie jako dostepny. Nie chciałem się żalić bo nie o to chodzi

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tyle zachodu, a zakupów na raty można dokonać praktycznie w każdym sklepie internetowym bez wychodzenia z domu.
    Zgadza się, jednak w sklepach tych są raty 1%, przeczytaj wyżej jak ten 1% wychodzi w rzeczywistości. Do tej pory nie wiem jak ta Pani to naliczyła no ale niech jej będzie. Miałbym sprzęt wart 2500 za cenę 3600, no to wole mieć lepszy sprzęt za 3000 i 600zł w kieszeni. Poprostu lubie przemyślane zakupy. Mam nadzieję tylko, że sam wybór towaru był dobry Okaze się jak poobcuje troche z moją pierszą lustrzanka
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Milosz ; 10.08.09 o 21:37

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Milosz Zobacz posta

    Pozdrawiam serdecznie i ciesze się, że zasiliłem grono użytkowników Olympusów
    Witaj

    Czytajac to co napisales odnioslem wrazenie ze zdecydowales sie
    na Olka i pod ten wybor tak troche zbudowales sobie wlasna
    teorie drogi wyboru tego sprzetu

    Wlasciwie to nawet nie napisales do czego ma byc preferowany
    sprzet i jakie masz wymagania.

    Nie moge sie zgodzic z tym ze niedobrze piszesz o produktach
    innych firm.

    Nie kieruj sie tym co tam gdzies ktos napisal... tylko wez do reki
    i sam potestuj co mozna danym narzedziem zrobic i jeszcze obejrzyj
    pare tysiecy zdjec na

    http://www.pbase.com/

    Na koniec ciesze sie ze bedziesz mial wymarzony sprzet
    i zycze Ci udanych zdjec


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Witaj na Forum! Jestem pod wrażeniem opisu. Widać, że jak się zabierasz za coś to robisz to na poważnie i świadomie, czy to zakup aparatu, czy pisanie na forum Na pewno Olek da Ci sporo frajdy i zabawy. Jakbyś ZD 70-300 chciał sprzedać to za wspomnianą kwotę z pewnością szybko znajdziesz nabywcę. W mojej stopce znajdziesz link do poczytania o tym obiektywie, trochę moich subiektywnych uwag.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ktotek czytałem test już wczoraj - super opracowany, wiem teraz czego mogę się po tym obiektywie spodziewać i po tym co przeczytałem i zobaczyłem mogę sądzić że go nie sprzedam
    Co do samego zakupu starałem się nabyć sprzęt który ma najlepszy stosunek ceny do jakości, za aparat z jednym obiektywem 3 tys to jak dla mnie troszke dużo jak dla amatora, ale za drugi obiektyw jestem w stanie tyle zapłacić Myślałem jeszcze intensywnie nad E-620 podobno lepszy autofokus i ten ekranik, ale E520 lepiej leży mi w ręku - jest troszke wiekszy. Pozatym i tak jestem pod wrażeniem fotek jakie ludziska robią E520tką i zanim się tego naucze też pewnie troche minie - jak to gdzieś przeczytałem - aparat sam dobrych zdjęć nie zrobi A wogóle wydaje mi się, że w tej chwili Olympusy maja najlepszy stosunek cena/jakość i do tego dłuższa gwarancje niż np. Nikon i Canon.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Nie moge sie zgodzic z tym ze niedobrze piszesz o produktach
    innych firm.

    Nie kieruj sie tym co tam gdzies ktos napisal... tylko wez do reki
    i sam potestuj co mozna danym narzedziem zrobic i jeszcze obejrzyj
    pare tysiecy zdjec na

    http://www.pbase.com/


    Pozdrawiam
    Nie, nie, nie Nie pisałem źle, co do kierowanie się tym co ktoś napisał...to przecież o Olkach piszą, że szumią, że Canon/Nikon lepsze itd:P A jednak po obejrzeniu zdjęć z testów na optyczne.pl wybrałem Olka
    Dzięki za linka - świetne fotki tam są

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Milosz ; 11.08.09 o 07:51

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Milosz. Wysokość rat to jedno ale czasem są fajne inne punkty umów kredytowych. Kupowałem zmywarkę w EuroAgd i sympatyczna pani mnie poinformowała, że niezależnie od tego na ile rat rozłożę sobie kredyt jeżeli spłacę go w sześciu jest to równoznaczne z zerwaniem umowy kredytowej. Wynikiem tego było, że kupiłem normalnie po cenie sklepowej w sześciu ratach. Owszem to nie to co 12 czy 24 ale i tak lepsze niż wydawanie całej gotówki.

    PS: Oczywiście opcja się sprawdziła.
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

Podobne wątki

  1. OLYMPUS E-510 - przymierzam się do zakupu
    By RENIOS in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 14:07
  2. Wyniki - Droga - OlyRulez 2008
    By fotomic in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28.04.08, 20:14
  3. WOJNA z szumami inną drogą.
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12.06.06, 21:23
  4. miejscu zakupu (filtr, dekielek)
    By andzejus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 7.07.04, 18:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.