Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Ile trwa serwis korpusu?

  1. #1
    darkelf
    Gość

    Ile trwa serwis korpusu?

    Opisalem w mailu do Olympusa mój problem z nietrafiającym AF w E-520 (na E-1 jest dobrze), mam go wysłać do serwisu. Problem w tym, że są wakacje i aparat jest mi raczej potrzebny. Ile czekaliście na serwis korpusu? Nie wiem czy z E-1 sobie poradzę na poważnie

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Olympus ma centrum serwisowe w Czechach i zdaje się tam są wysyłane aparaty. Obstawiłabym termin koło 2-ch tygodni, oczywiście w poszczególnych przypadkach może on być nieco krótszy lub dłuższy.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Awatar PiterS
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    68
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Z serwisem do czynienia nie miałem bo korpus wymieniłem w sklepie ;P ale sama wysyłką wte i nazad do serwisu to już jakieś pięć dni. Niech się wypowiedzą Ci co mieli z serwisem do czynienia. Z E-1 da się żyć i to całkiem fajnie jak pisze tu wielu jego użytkowników.
    ------------------------------------------------
    E-510

  4. #4
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Ja coś koło 13 dni czekałem. Oddałem osobiście do serwisu w stolicy, a wróciło kurierem.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    E-30stkę wysłałam 15.lipca, 23.lipca przyjechała Rok temu E-330: 14-16dni z tego, co pamiętam...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Przydała by się sonda. Skoro nie tylko u mnie było tak fajnie, to może przyciągnęło by dopiero zastanawiających się, co kupić.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  7. #7
    zonkinho
    Gość
    Ja miałem E-3 oraz ZD50 po 6 dniach roboczych z powrotem. W E-3 wymieniany ekranik, w ZD50 ponoć cały środek wymienili po tym jak się guma uszczelniająca skopała i AF tarł i rzęził.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    witam,
    podłącze się pod temat, bo tu widzę najwięcej poszkodowanych przez los olympijczyków.
    Chodzi mi o zawartość paczki jaką wysyłacie do serwisu (bezpośrednio lub przez sklep). Co dołączacie w przypadku front focusa?
    Z przeczytanych innych postów dotyczących tej wady wychodzi, że korpus + kity, ale czy wysyłacie jakieś zdjęcia testowe czy coś w tym rodzaju? Czy po prostu piszecie w zgłoszeniu co się dzieje.
    Moja 520-ka ma niedużą tendencję do gubienia ostrości przy 14mm. fakt, że za bardzo mi to nie przeszkadza, ale......
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  9. #9
    darkelf
    Gość
    Mi napisali by wysłać sam korpus. Tylko nie wiem jak to wysłać, jakoś specjalnie opakować? Nigdy nie wysyłałem nic kurierem, jak to się robi? Nie wiem nawet skąd się bierze takie pudełko, z poczty?

  10. #10
    solista
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Mi napisali by wysłać sam korpus. Tylko nie wiem jak to wysłać, jakoś specjalnie opakować? Nigdy nie wysyłałem nic kurierem, jak to się robi? Nie wiem nawet skąd się bierze takie pudełko, z poczty?
    Puszkę zaślep dekielkiem, owiń w folię (zwykłą a do wypełnienia babelkową) i wypełnij pudełko tak, żeby nic nie "latało" przy potrząsnięciu. Pudełko kupisz w urzędzie pocztowym, folię babelkową w hurtowni papierniczej, zresztą pudełko też. Tę babelkową mogą zastąpić zmięte gazety a kuriera zamówisz na jego stronie internetowej.
    Wpisz w guglarkę nazwę (DHL, DPD itp) i znajdziesz bez problemu.

Podobne wątki

  1. Czyszczenie korpusu + gwarancja
    By Fideista in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 7.05.10, 17:24
  2. Obiektyw Canon FD do korpusu 4/3?
    By Olga in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.09.09, 13:49
  3. Cień korpusu na zdjęciu
    By pvd in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15.06.09, 19:41
  4. Lampa FL-36 a ustawienia korpusu
    By Legal in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.07.07, 19:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.