Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Ustawienia E-510

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Ustawienia E-510

    Witam wszystkich

    Jestem użytkownikiem Olka E-510 w Dual Kicie i z własnych doświadczeń oraz z tego co inni użytkownicy piszą na tym forum wychodzi wniosek, że zdjęcia na domyślnych ustawieniach wychodzą kiepskie, ciemne itp - dopiero zmiana ustawień aparatu pozwala w pełni cieszyć się z posiadanego sprzętu.

    Chciałbym zapytać jakie ustawienia należy zmienić aby ogólnie ten stan rzeczy poprawić - użytkownicy e-510, którzy mają to już za sobą będą wiedzieli o co mi chodzi.

    Sam kombinuje z różnymi ustawieniami ale efekt nie bardzo mnie zadowala stąd też prośba o pomoc.

    Za odpowiedzi w stylu "poszukaj sobie sam" z góry dziękuje.

    Pozdrawiam


  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Pokaż zdjecia...

  3. #3
    Awatar PiterS
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Parametry z "SCENE" czasem służą mi zapodpowiedź, ale obecnie robię wszystko w "A". Nie ma jednej dobrej recepty! Ja lubie zdjęcia ciut ciemniejsze i nie super ostre. Ostatnio z tygodniowych wakacji przywiozłem 1234 fotki z czego 298 wywaliłem, a zadowolony byłbym pewnie z max 100 fotek. Miałem na miejscu laptopa, ale możliwość oceny na nim jakości zdjęć była gorsza niż na LCD E-510. Trochę przekombinowałem z parametrami i nie jest tak jak lubię. Przyda Ci się trochę testów w plenerze, w pomieszczeniu, portrety i makra, a wtedy sama odpowiesz sobie co lubisz. Pamiętaj również o tym, że to co widzisz na LCD w aparacie to nie to samo co na monitorze komputera.
    Miłego pstrykania.
    ------------------------------------------------
    E-510

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    hmmm ja sobie odpaliłem zdjęcie na swoim monitorze i to samo zdjęcie na lcd i ustawieniami wyświetlacza starałem sie zrobić tak, by oba zdjęcia wyglądały identycznie... i w sumie w 99% jestem z tego ustawienia zadowolony bo wiem że fotki w lcd będą tak samo wyglądały na MOIM monitorze...

  5. #5
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    No cóż. Balans bieli WB przyznam, że do dziś nie opanowałem w pełni, jaki kiedy ustawić i nadal potrafi zirytować.
    ps czy jest jakaś szansa, by technicy olkowi naprawili to nowym firmware? Zdarzały się takie przypadki?
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    ps czy jest jakaś szansa, by technicy olkowi naprawili to nowym firmware?
    Ale co naprawić?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #7
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ale co naprawić?
    To o czym piszę - WB. Auto WB jest tragiczne, "tematyczne" już nieźle ale nie zawsze działają jak trzeba, a ustawiane zajmuje czas.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    To o czym piszę - WB. Auto WB jest tragiczne, "tematyczne" już nieźle ale nie zawsze działają jak trzeba, a ustawiane zajmuje czas.
    Whi-Bal -Kawałek plastiku o gwarantowanej, mierzonej, testowanej, certyfikowanej powierzchni odbijającej szarość szarości z dokładnością +/- 1 L (z modelu Lab).

    szara karta Kodaka - jeden z bardziej popularnych mitów na temat WB. Szarość (zrównoważenie RGB) nie jest gwarantowana. Szara karta Kodaka została wymyślona jeszcze w czasach przed-cyfrowych do pomiaru światła. Szara strona odbija 18% światła czyli tyle na ile są wyskalowane wszystkie światłomierze. (Kiedyś twierdzono, że przeciętny obiekt odbija 18% padającego nań światła. Najnowsze badania mówią coś o 13% a nawet o 12%. Światłomierze pozostały bez zmian,instrukcja obsługi dość wyraźnie mówi o białej kartce białego papieru. Zwykły papier gazetowy, kserograficzny itp. nie jest idealnie biały. Zwykle szybko żółknie i do celów WB nadaje się ""średnio". Jeśli już to lepiej jest mieć kawałek papieru fotograficznego. Jest "bielszy" i nie powinien tak szybko żółknąć.

    Zupełnie nie rozumiem dlaczego i po co ktoś kto kupił aparat z możliwością zapisu raw miałby z tego rezygnować i pstrykać jpegi

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    To o czym piszę - WB. Auto WB jest tragiczne, "tematyczne" już nieźle ale nie zawsze działają jak trzeba, a ustawiane zajmuje czas.
    Pocykaj więcej, a będziesz wiedział co kiedy użyć, masz też opcję manualnego nastaw w Kelwinach. To co ja zauważyłem to problem jest przy sztucznym świetle, ale wiem że wtedy trzeba zmienić WB na sztuczne światło i kolor wychodzi tak jak chcę.
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    To o czym piszę - WB. Auto WB jest tragiczne, "tematyczne" już nieźle ale nie zawsze działają jak trzeba, a ustawiane zajmuje czas.
    Automatyczny balans bieli jest zawsze tragiczny. Sprawdza się jedynie w świetle słonecznym lub błysku lampy. W innych przypadkach trzeba zmienić ustawienie lub fotografować w rawach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. E-620 ustawienia DPI
    By JacekO in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.10.09, 10:32
  2. złe ustawienia (?) Mju 700
    By miszela in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.10.09, 23:56
  3. E-510 ustawienia ISO
    By sikor in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 7.08.09, 14:10
  4. [sp-350] Ustawienia.
    By Korz0nek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24.04.07, 14:20
  5. Ustawienia w E-1
    By zalewiak in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5.08.05, 16:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.