Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Olympus E-620 czy E-520

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus E-620 czy E-520

    Witam jestem nowa na forum
    Ja i moja mama zawarłyśmy układ jeśli się dostanę na studia kupuje mi lustrzankę z mojej strony wszystko zostało spełnione dostałam się na kierunek o którym marzyłam teraz nadeszła kolej mojej mamy więc zaczęłam przeszukiwać internet w celu znalezienia czegoś sensownego znalazłam kilka ale w ostatecznym wyborze chce się was poradzić co powinnam wybrać mam dwa typy :
    1.Olympus E-620 + 14-42 mm + 40-150mm cena około 3tys.
    2.Olympus E-520 + 14-42mm + 40-150 mm cena około 2300zł
    E-620 kusi mnie odchylanym LCD i lepszym autofocusem ale E-520 jest tańszy a chciałam jeszcze dokupić coś do makro np. ZD35mm a jak kupię E-620 to już kasy mieć nie będę na macro (mój budżet to około 3tys.- nie moja kasa więc nie narzekam) choć myślę że na początku mogę popróbować z tanimi soczewkami lub Raynoxem DCR 250 na to jeszcze mi kasy starczy
    Czy warto wydać więc na nowszy model i wspomagać się w macro soczewkami lub Raynoxem czy może powinnam kupić E-520 i dokupić ZD35mm?

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Przy makro odchylany LCD może być bardzo pomocny

    Aczkolwiek widać, że trochę się orientujesz w temacie, więc sama powinnaś dokonać wyboru, bo oba modele różnią się dość znacznie i nic odkrywczego się tu nie dowiesz.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    ZD 35 mm to faktycznie obiektyw makro, ale przy największym powiększeniu jego przednia soczewka znajduje się bardzo blisko fotografowanego obiektu. Nie jestem specjalistą od makro, ale wydaje mi się, że trudno będzie takim obiektywem nie spłoszyć jakiegoś robaka czy owada. Może jednak lepiej pokombinować z soczewkami raynoksa?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    | OlyJedi Awatar pajkert
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    57
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Polecam E-620. Moim zdaniem warto. ZD35mm to fajne szkło, niedrogo zyskuje się i makro (ale raczej kwiaty niż owady, to prawda), ale można nim też dobrze portrety robić. Szkło naprawdę fajne jak na swoją cenę.

    Tym niemniej... od kilku m-cy używam E-620 (wcześniej E-510) i odchylany ekran to naprawdę fajna sprawa. Do makro, do trudnych kadrów, aby się nie pochylać, nie czołgać po krzakach, znad płotu, znad tłumu... No i AF lepszy, matryca lepsza, mniejsze szumy troszkę... Ja bym wybrał E-620 i poczekał chwilę na makro, póki co ratując się soczewkami.

    PS - Jeśli to Twoja pierwsza lustrzanka, to radzę też kupić szybką kartę CF - min 4-8 GB. O wiele większy komfort pracy niż na kartach Olympusa xD. Karty xD przydają się tylko do składania panoramy w Olympus Master, ale są też inne programy do panoram - poradzisz sobie na pewno. Z szybkości CF skorzystasz przy każdym zdjęciu.
    E620+ZD12-60+ZD14-42+ZD40-150+ZD35+HLD-5+Helios44M-MF2+Pentacon135F2.8+FL36R+Lowepro Nova200AW+FastPack 250

  5. #5
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Hej. Ja osobiście wolałbym kupić taki zestaw, jaki mam obecnie tj. e-5x0 + 14-54mm.
    Dlaczego? Odkąd założyłem obiektyw 14-54mm puszka przyspieszyła i już tak bardzo nie narzekam na AF. Obiektyw ten ma namiastkę makro, więc może i na początek Ci wystarczy.
    E-620 wcale nie jest na tyle genialnym aparatem, by płacić za niego dodatkowe 1000zł. Odchylany ekran to fajny bajer, ale da się bez niego żyć wbrew pozorom,
    a chyba wszyscy się tu ze mną zgodzą, że lepszy zestaw z lepszym szkłem niż puchą.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Marty - witaj na forum!
    Jakie konkretnie makro Cie interesuje, co chcesz fotografować?
    Pozdrów mamę
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    ...a chyba wszyscy się tu ze mną zgodzą, że lepszy zestaw z lepszym szkłem niż puchą.
    Owszem, ale za te 1000 zł różnicy i tak nie kupi ZD 14-54.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Proponuje rozpatrzenie zakupu 3 wariantu, e-5x0 + 14-54. Kitowy obiektyw będziesz chciała wymienić na coś lepszego po kilku miesiącach, a z 14-54 będziesz naprawdę długo zadowolona.

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki wszystkim za dobre rady
    Więc chyba zdecyduje się na E-620 + 14-42mm + 40-150mm i dokupię soczewki albo Raynoxa a jak makro mnie jeszcze bardziej zainteresuje to pomyśle o tym ZD 35mm jednak za nim to wszystko muszę iść jeszcze do sklepu i potrzymać obydwa modele w rękach
    No i jeszcze jedno pytanie polecacie może jakiś tani i dobry statyw nie tylko do makro

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    150
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Parametry skłaniają się ku tej opcji, którą wybrałaś. Jednak tak jak wspomniałaś, wcześniej potrzymaj w rękach przez chwile oba aparaty i jeśli nie będzie istotnej różnicy j (a różnica moim zdaniem jest) lub test wyjdzie na korzyść e-620, to już dłużej się nie zastanawia. Będziesz miała również lepszą bazę do dalszych zakupów. Jestem pozytywnie zaskoczony tymi kitami i one na jakiś czas zupełnie wystraczają.
    Ostatnio edytowane przez Pietrucha ; 9.08.09 o 19:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.