Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Olympus E-620 czy E-520

  1. #11
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Marty Zobacz posta
    zanim (pisane razem) to wszystko muszę iść jeszcze do sklepu i potrzymać obydwa modele w rękach
    Uchwyty 520 i 620 różnią się znacząco, na tyle znacząco że może to być poważny argument ZA lub PRZECIW, więc jak najbardziej musisz sama sprawdzić co pasuje do Twojej ręki.

    No i jeszcze jedno pytanie polecacie może jakiś tani i dobry statyw nie tylko do makro
    Tani wyklucza dobry i vice versa. Pooglądaj Velbon Sherpa 600 jak już będzież w sklepie potrzymać aparaty .
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  2. #12
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Owszem, ale za te 1000 zł różnicy i tak nie kupi ZD 14-54.
    Inaczej. Nowy e-520 stoi od 1500zł: http://www.ceneo.pl/1510087
    Ja kupiłem miesiąc temu 14-54mm ma gwarancji z uv Hoya hmc za 1400zł.
    Podany przykład z pierwszego postu kosztuje też ok 3000zł wg założyciela wątku, więc akurat.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #13

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Sochaczew
    Posty
    71
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Niedawno kupiłem wsponiane szkło macro 35mm i z całego serca polecam, jest znakomite. Aczkolwiek niezbyt nadaje się do fotografowania owadów tj. ruchliwych żyjątek. Podejść do niego trzeba na 3cm, co samo w sobie jest trudne, a z ciężkim statywem wydaje się awykonalne...
    Ale jednego motyla udało mi się tak sfotografować.

  4. #14

    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    "Ja kupiłem miesiąc temu 14-54mm ma gwarancji z uv Hoya hmc za 1400zł.."


    ..a gdzie się udało kupić w takiej cenie ???

  5. #15
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jameson Zobacz posta
    "Ja kupiłem miesiąc temu 14-54mm ma gwarancji z uv Hoya hmc za 1400zł.."


    ..a gdzie się udało kupić w takiej cenie ???
    Na allegro o prawie dwunastej w nocy. Byłem trzecim odwiedzającym. Jeden telefon i znikła
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    37
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Wybór body i szkła

    Witaj Marty!
    Miałem E-520 (mam do dzisiaj), miałem E-620, więc konsek Ci mogę podpowiedzieć. Pierwsze co od razu mnie dotknęło, to malutki uchwyt 620-ki. Mam duże dłonie i było to dla mnie nie do przyjęcia (wiem wiem, dostępny jest uchwyt pionowy). 520-ka pod tym względem, choć też szału ni ma, to jednak jest wyraźnie lepsza. Jesteś Panią, więc ten argument dla Ciebie może nie mieć znaczenia, albo wręcz przemawiać za E-620. Druga rzecz, to wrażenie tandety - nic nie poradzę, ale takie miałem odczucie trzymając w rękach E-620 - jakiś taki plastikowy za bardzo. E-520 też plastik, ale chyba lepszy jakościowo (podkreślam, że to moje wysoce subiektywne zdanie). Główne różnice na korzyść E-620 wyraźnie lepszy AF (7 punktów zamiast 3-ech), także w trybie detekcji kontrastu (czyli gdy kadrujesz i ostrzysz w LiveView), odchylany ekran (ale rozmiar ten sam) oraz filtry art.
    Wizjer ten sam, szumy i DR też.
    Różnica w cenie za to znaczna - dwa nowe body to ~1000 zł różnicy w cenie. Co by nie mówić, to czy E-520 czy E-620 to świetny wybór. Konkurencja nie oferuje tak wiele za tak nie wiele.
    Polecam Ci E-520 ze szkłem ZD 14-54 (używanym) zamiast E-620 z kitem. Ten pierwszy zestaw da po prostu lepsze zdjęcia (oraz większe możliwości). ZD 14-54 regularnie pojawiają się na Alledrogo, sam tak sprzedałem swojego.

    Co do ZD 35 - miałem go i sobie darowałem, na rzecz ZD 50. Skala 1:1 w 35-ce osiągana jest z 1-2 cm, więc jeśli celujesz w robaki itp. to nie zawracaj sobie nim głowy. ZD 50 jest dłuższy i ma skalę 1:2 => do robaków znacznie lepszy niż 35-ka, choć też szału ni ma. Lepiej do robali nadaje się ZD 50-200 SWD z konwerterem EX-25 (powiększenie 0,7x na 200mm) albo chociaż ZD 70-300 ale to już inna bajka.

    Jakbyś chciała jakieś sample, to pisz na priv.
    Powodzenia
    P.S. Masz super mamę
    C5D, C5DmkII, EF 16-35L/2.8 II, EF 35L/1.4, EF 85/1.8, 2x 430EX II

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar oczko
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    226
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    dla mnie podstawową rzeczą, która jest minusem dla 620-stki jest malutki uchwyt a raczej jego brak o czym wspominał Mateusz. Po podpięciu 70-300 bałem się, że wyleci mi z rąk. Na co dzień używam 520 i tu sprawa ma sie zupełnie inaczej bo mamy kawałek plastiku za który można złapać. Uchylny wyświetlacz dużo daje, ale moim zdaniem nie nadrabia kiepskiego trzymania. Choć i tak dzisiaj mi przyjedzie grip pod 520 bo przymierzam się do kupna 300mm [po prostu lubie mieć za co pewnie złapac ] ale obyłoby się bez tego. Przy 620 takiej opcji nie ma [nie wiem czy są do tego gripy bo sie nie orientuje].

    To oczywiście tylko i wyłącznie moje odczucia, dla kogoś może to być wygodne i będzie zadowolony z małych rozmiarów.

    Jedyne co moge powiedzieć porównując te 2 aparaty, bo 620 miałem tylko raz w ręce jak testowałem w sklepie trzysetkę.

    pozdrawiam
    Pentax K7 + Sigma 70-200II +DA 18-55WR + Tamron 17-50 f/2.8 + Samyang 85 f/1.4 + Helios f/2.0 + Metz 58 AF-1
    zapraszam na moją stronę: http://pawellysik.iportfolio.pl/ i zachęcam do współpracy

  8. #18
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Ja rowniez szukajac aparatu mialem dylemat 520 czy 620 (jak juz zawezilem pole poszukiwan do olympusa)...
    I dylemat rozwial sie w przeciagu 2 sekud po pobycie w sklepie i wzieciu w lapki 620...
    Nie wiem czy to moje niezgrabne i duze grabie to spowodowaly, ale niewygodnie mi sie trzymalo i operowalo 620, maly uchwyt i ciezko trafic mi bylo w przyciski. Do tego plastik taki jakis nijaki.
    Wybor padl na 520 i nie zaluje, bo wygodny, nie meczy mnie no i zostalo troche na dokupienie paru gadzetow
    Dlatego radze zanim sie zdecyduje na ktorys z dwoch to koniecznie sie wybrac do sklepu pomacac.

    pozdro

    p.s. Ja kupilem zestawik E520, ZD14-42, ZD70-300 za 2999zl i za roznice do 620 kupilem ZD35mm Macro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 17.08.09 o 10:18
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Będąc przyzwyczajonym do E-400, E-620 trzymało mi się równie dobrze, a nawet trochę lepiej. Muszę przyznać, że brak gripa nie jest dla mnie wadą, a nawet wolę takie rozwiązanie niż wąski i umiejscowiony blisko mocowania obiektywu grip rodem z Canona EOS 450D.
    Bardzo jestem ciekaw jak operuje się E-620 z dedykowanym doń gripem (jest takie ustrojstwo).
    Gdybym miał na coś zmieniać E-400, prawdopodobnie z korpusów 4/3 wybrałbym właśnie E-620.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jeśli szukasz obiektywu do Makro to ZD35 nadaje się do martwej natury - robaki i owady to już loteria i twój spryt czy uda ci się zrobić takie ujęcia jakie chciałabyś. Sądzę że (choć nie dedykowany do tego) w makro powinien się sprawdzić ZD70-300. Fajna byłaby Sigma 105 (ale to około 2000 tyś.).

    Pomacaj oba body i pobaw się, ale chyba lepszym (choćby na ruchomy LCD) byłby E620. Obiektyw kitowy ZD14-42 choć taki sobie to jednak spełni twoje wymagania. ZD14-54 jest obiektywem super - ale narazie nie myśl o nim (kupisz za rok jak nasza waluta się umocni o obiektywy potanieją).

    Tak więc zestawik E620 + ZD14-42 + ZD70-300 to na początek ale obawiam się że w 3 tyś. możesz się nie zmieścić.
    ...był Olek jest A6000

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.