Pierwsze ceny w PLN, choc nie z Polskiej dystrybucji, dostepnosc 16-10-2009:
http://www.pixmania.com/pl/pl/r/gf1
GF1 + 20mm: 3 832 PLN
GF1 body: 2 555 PLN
Pierwsze ceny w PLN, choc nie z Polskiej dystrybucji, dostepnosc 16-10-2009:
http://www.pixmania.com/pl/pl/r/gf1
GF1 + 20mm: 3 832 PLN
GF1 body: 2 555 PLN
Pozdrawiam!
Nasza ZABAWA z u43
dla przypomnienia podam ceny startowe E-P1 (http://nt.interia.pl/foto/news/znamy...1,1331909,3609):
Olympus E-P1 srebrny korpus - 2 999 zł
Olympus E-P1 + 17mm + celownik VF-1 - 3 899 zł
...teraz korpus można mieć za 2500pln, a zestaw w 17tką za 3150pln
O prosze!
Zastanawiam sie jeszcze nad jednym. GH1 mozna nabyc za ok. 5 200. Wartosc body \ szklo moznaby szacowac na ~ 50-50, czyli 2600 + 2600.
Pewnie wiele osob wolaloby body GH1 za 2 600, niz GF1 tylko ciut tansze.
Tylko, zeby bylo samo w sprzedazy...![]()
Kto chce porownac testowe zdjecia GF1 z innymi apratami:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Pozdrawiam!
Nasza ZABAWA z u43
Są rawy do ściągnięcia. Zaraz się pobawimy![]()
www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb
Na DP Review oraz na ich forum - pojawilo sie sporo zdjec ze szklem 20mm f/1.7. Ja i kilka osob zwrocilo uwage na jeden aspekt. Bokeh czesto jest bardzo slaby, jakby zdigitalizowany, nienaturalny... Moim zdaniem - lepiej jest na dworze, gorzej w pomieszczerniach - co by moglo sugerowac, ze ma na to wplyw wyzsze ISO, a dokladnie slady szumu lub jego usuwania - widoczne w rozmytym tle.
Tlo nie jest plynne jak mleko, ale sklada sie jakby z kropek lub kresek...
Pozdrawiam!
Nasza ZABAWA z u43
Zauważyłem, że szum w jpegach z panasa wygląda właśnie jak takie kreski. W rawach jest już normalnie, więc to musi być wina odszumiania.
A tak przy okazji polecam wszystkim ściągnięcie sobie rawów z imaging-resource z EP-1 i GF1 i porównanie histogramów. Parametry ekspozycji były takie same (f/5,6 i 1/400 s), oświetlenie jak sądzę również. Histogramy są bardzo podobne, a jak ktoś nie wierzy wykresom, to niech po prostu obejrzy zdjęcia - widać, że mają taki sam poziom ekspozycji. To mam w takim razie pytanie za 100 punktów: jakim cudem ekspozycja jest taka sama przy tych samych parametrach, skoro DXO twierdzi, że różnica w rzeczywistej czułości w obu tych aparatach wynosi nawet ponad 1 EV?
www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb
Dzieki Epicure!
Jeden z testerow DP Review pisze tak:
"It is crucial to understand that DxO use a definition of ISO that is fine for their chosen method of comparing sensor RAW data, but simply doesn't correspond to what the vast majority of users mean by ISO (It doesn't inform you on how to set shutter speed and aperture to get the desired image brightness). It's not the definition used by camera manufacturers either.
Andy Westlake
dpreview.com/lensreviews"
Troche wiecej:
http://blog.dpreview.com/editorial/2...nsitivity.html
Pozdrawiam!
Nasza ZABAWA z u43
Aha, czyli te iso to nie iso, tylko coś innego![]()
www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb
W RAW Therapee zdjęcie z EP-1 jest praktycznie o 1EV ciemniejsze niż zdjęcie z GF1 na tych samych ustawieniach. Oba testowane przeze mnie zdjęcia miały ISO1600, f5.6, ISO1600, czas 1/400.
Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 27.09.09 o 15:10
Moja gra Aether Collector niedługo wychodzi na Steam - http://magory.net/aether