Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Test obiektywu Canon EF 85 mm f/1.2L II USM

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek204 Zobacz posta
    85L z dobra matryca 5DmkII jest swietne w kiepskich warunkach oswietleniowych gdzie nie ma molziwosci uzycia lampy.
    Tam gdzie swiatla jest troche wiecej mistrzem jest 200/2. Genialna ostrosc od pelnej dziury, rozmycie swietne.
    http://www.fredmiranda.com/forum/topic/791634
    Takie zdjęcie z palcem w uchu robię ZD50

    nie potrzebuję szkła za 25k do takich zdjęć, bo za 25k to mam 50 F2, 14-35 F2, 35-100 F2, 150 F2, E3 i 1 000 000 razy więcej możliwości fajnych ujęć z małą GO i świetną plastyką niż samym Canon EF 200mm f/2L IS USM

    to się robi absurdalne
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    A tego obiektywu nie kupują ci, którzy potrzebują megażylety Ten obiekwty kupuje się ze względu na plastykę a nie megazyletowatość.
    A co się dzieje z plastyką jak trzeba przymknąć o 2 działki, żeby nie było winiety i o 5 działek, żeby było ostro?

    Można wyciągnąć wniosek, że ostrość się nie liczy tylko plastyka, ale do tego wystarczy lomo. Te nieostrości, ta plastyka
    Ostatnio edytowane przez C+ ; 6.08.09 o 09:05 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #12
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    szklo ma wolny af i dosc malo precyzyjny z 5dmkI ale przy odrobinie wprawy wstrzelenie sie w ostrosc nie jest problemem. obrazek daje subtelny, aksamitny bokeh - imo ma klimat, ale jeszcze nie na tyle abym wydal na nie 8K

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez C+ Zobacz posta
    nie potrzebuję szkła za 25k do takich zdjęć, bo za 25k to mam 50 F2, 14-35 F2, 35-100 F2, 150 F2, E3
    Fajny zestaw do wszystkiego i do niczego. Doba propozycja dla "zbieraczy szkieł pokrywających pełny zakres ogniskowych" Do tego jeszcze ZD 45 mm f1,2 i do pełnej ekstazy potrzeba tylko gumowej lalki

  4. #14
    piotrek204
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez C+ Zobacz posta
    Takie zdjęcie z palcem w uchu robię ZD50
    Oczywiscie nie dyskutujemy z takimi argumentami gdyz kazde szko ZD jest lepsze od dowolnego C lub N, ale to jest dzial "pozostali producenci" i mozna, jak mysle, podyskutowac co ciekawe w innych systemach ktore jakos zyc musza.

    Faktycznie 200/2 jest bez sensu gdyz aby uzyskac glebie ZD50 na f2 trzeba 200-tke przymknac do ok f18.

    Szklo mozna kupic za ok 13kPLN.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek204 Zobacz posta
    kazde szko ZD jest lepsze od dowolnego C lub N
    lepsze, tansze i lzejsze

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Fajny zestaw do wszystkiego i do niczego. Doba propozycja dla "zbieraczy szkieł pokrywających pełny zakres ogniskowych"
    No tak jak mam tylko Canon EF 200mm f/2L IS USM i jestem w niewielkim pomieszczeniu to albo robię zdjęcie z podwórka przez okno, a jak nie ma okna to ostatecznie drzwi, albo zamiast całej postaci zrobimy zdjęcie jednego oka. Jedno oko, ale jaka plastyka.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez piotrek204 Zobacz posta
    Oczywiscie nie dyskutujemy z takimi argumentami gdyz kazde szko ZD jest lepsze od dowolnego C lub N, ale to jest dzial "pozostali producenci" i mozna, jak mysle, podyskutowac co ciekawe w innych systemach ktore jakos zyc musza.

    Faktycznie 200/2 jest bez sensu gdyz aby uzyskac glebie ZD50 na f2 trzeba 200-tke przymknac do ok f18.

    Szklo mozna kupic za ok 13kPLN.
    Gdzie można kupić nowe za 13k złociszy?

    A żeby osiągnąć GO z ZD50 nie trzeba aż tak przymykać, ale możliwe że trzeba przymykać do F18, żeby osiągnąć ostrość jak w ZD50.

    Ostatnio edytowane przez C+ ; 7.08.09 o 08:41 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #17
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    O tak!

    Panowie nie przerywać! Dawno nie było porządnego flame'u

  8. #18
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Poczekajcie na jesienno zimowe wieczory. Wtedy będziecie się chlastać, bokehem i plastyką, czy ostrością i innymi brzytwami :P
    /*...................*/
    /* ...........................*/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20.04.09, 19:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.11.07, 09:26
  3. Test zdięciowy Canon 350D, Canon 5D i Sony-Erikson 800i :-)
    By jacek2004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.07.06, 20:06
  4. E-500 i test nowego obiektywu
    By Michał C. in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.06.06, 12:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.