Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Wątek: SIGMA DP1. Moje uwagi.

  1. #81
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lepmity Zobacz posta
    [...]takie maleństwa już teraz zaczęły przewyższać wiele lustrzanek.
    W czym przewyższają dslry? W mobilności i owszem... a tak poza tym?

    Cytat Zamieszczone przez lepmity Zobacz posta
    [...]DP1s robi zdjęcia które mają duszę.
    Zawsze, gdy zaczyna się dyskusja o duszy zaczynam się bać. ...a, co jeśli i ja ją mam? I, co jeśli z czasem trafi do nieba? Wcale się tam nie pcham.


    Cytat Zamieszczone przez lepmity Zobacz posta
    [...]Aparat robi podłe surowe zdjęcia, które są dopiero naprawdę przetwarzane w komputerze.
    To, jakie aparat robi zdjęcia zależy w dużej mierze od tego, kto naciska spust. DP1 akurat robi bardzo przyjemne zdjęcia niewymagające dalszej obróki. Faktem jest jednak, że pliki są bardzo elastyczne i wiele błędów daje się zniwelować w postprocessingu.

    Cytat Zamieszczone przez lepmity Zobacz posta
    [...]Aparat jest przeznaczony dla cierpliwych myślicieli.
    Zatem nie pozostaje mi nic innego jak go sprzedać
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 5.03.10 o 23:17

  2. #82

    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Polećcie lub wybijcie mi z głowy Sigmę DP1x.

    Witam serdecznie.

    Polećcie lub wybijcie mi z głowy Sigmę DP1x.

    Do tej pory używałem Canona SX10. Fotografuję amatorsko, głównie przyrodę, krajobraz, architekturę, rzadziej ludzi, jeszcze rzadziej w pomieszczeniach.

    Potrzebuję małego, w miarę kieszonkowego aparatu na wyprawy (w tym roku Tunezja z plecakiem w październiku). Musi być dobrze robiony – nie z tanich plastików. Ma być na lata, nie na jeden sezon.

    Chcę jakość obrazu przede wszystkim. Nie interesują mnie megapiksele i inne chwyty reklamowe. Poza tym Sigmę, o której żaden laik nie słyszał, fajnie jest mieć – taki mały snobizm. Bezkompromisowość, którą zapewnia DP1x lubię, ale jednocześnie mam sporo obaw.

    Bateria ma długo trzymać, zdjęć ma się dużo na karę pamięci zmieścić – ale to w tym momencie nie jest problem – akumulatory można mieć dwa, kartę pamięci dużą.

    Nie używam statywy w ogóle, wszystko pstrykam z ręki (a Sigma nie ma stabilizacji obrazu). Czy ona dobrze nadaje się do tego? Podejrzewam, że wszystkie sample w Internecie są ze statywu.

    Nie cackam się z każdym zdjęciem poprzez ustawianie ręcznej ostrości, migawki, przesłony itd. Chcę raz ustawić i robić w miarę dobre zdjęcia przez kilka godzin w porównywalnych warunkach. Manual też się przyda, ale raczej do zabawy, okazyjnie.

    Przesiadka z zoomu x20 na stałoogniskowy obiektyw – trochę się tego obawiam. Czasem fajnie było coś przybliżyć… nie wiem, jak takim aparatem robi się zdjęcia, gdy przy 4,6 mega pikselach później na komputerze trudno kadrować.

    Nigdy nie robiłem zdjęć w RAW-ach. Abstrahując od ich rozmiaru, dużo czasu trzeba poświęcić na amatorskie „wywołanie” tych zdjęć później na komputerze?

    Jak z prędkością zapisu oraz działania AF w DP1x? Została poprawiona w porównaniu do poprzednich wersji? Niby już TRUE II.

    I czy ten model dalej ma problemy z kolorem czerwonym?

    Czy tym ciemnym obiektywem wyjdzie coś ze zdjęć robionych przy zwykłym świetle żarówki w pomieszczeniu lub słabym oświetleniu?

    Z góry dziękuję za odpowiedź na chociaż część moich wątpliwości.

    Pozdrawiam.
    Patryk

  3. #83
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Sigmy nie znam - mnie podoba się XZ-1. Większa matryca, świetny obrazek.jest stabilizacja. Przejrzyj sobie wątek o nim.

    Rawy i obróbka - trzeba będzie trochę posiedzieć , ale potem dostaniesz nieznany wcześniej zakres satysfakcji z wyników własnej interpretacji obrazu z matrycy. Automatyka wszystkiego nie jest w stanie załatwić.

    Pozdrawiam AP.

    PS. Jest na forum kilku użytkowników tej Sigmy, poczekaj na pewno się odezwą.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 1.08.11 o 22:15
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #84

    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za odpowiedź.
    Czekam na komentarze użytkowników Sigmy.


  5. #85
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Wieksza matryce ma Sigma....

    Patryku co tu duzo gadac, sam juz sobie odpowiedziales na pytanie, nie szukasz standardowego aparatu....

    DP1X ma lepszy AF, rzeklbym, ze ostrzy standardowo jak kompakt, moze nawet szybciej dzieki ogniskowej, ma poprawione zarzadzanie baterka, a baterki dodatkowe tanie, dzieki true II obrazki sa standardowo lepsze od kopa niz w DP1S, wnikliwi wyjadacze zas twierdza, ze wcale nie jest lepiej, dam CI porownanie: 5D vd mk2, ten drugi nie ma juz tak analogowego obrazka jak dziadzius, za to poprawnie uglaskany, zdigitalizowany, ze nie ma sie do czego czepiac...

    Sigma to temat rzeka ale wydaje mi sie, ze dla znawcow tematu, bo CI co lizneli, to nie widza nic procz tabelek i testow.

    Chcesz to wal na priva, tu nie chce mi sie produkowac, zaraz zleca sie sepy i beda rozrywac me cialo

    Czy warto? pewnie, ze warto zanabyc, potem nic juz nie jest takie samo...

    pozdrawiam serdecznie
    Janek

  6. #86
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witam !

    Jakosc obrazu i szeroki DR bedzie tutaj po stronie SIGMY.

    Natomiast XZ-1 ma jasny obiektyw zoom i tutaj jest wieksze pole do popisu
    w manewrowaniu ogniskowa.

    XZ-1 dla wielu zastosowan amatorskich starczy a i DP1 tez
    bedzie dobrym wyborem dla koneserow analogowej jakosci obrazu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 2.08.11 o 00:33
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  7. #87
    Awatar mathu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    466
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Miałem kiedyś kupić DP1, ale wyleczyła mnie wizyta w parku z Sigmą 10-20. Po prostu robiąc zdjęcia pod wieczór, nie utrzymałbym nawet ISO200 na tym F4 w Sigmie DP1. A na ISO400 lub nawet wyżej, jakość będzie kompaktowa. To po co się w to bawić? Lepiej już kupić jakiegoś LX3 albo coś podobnego.
    Fuji S5 Pro

  8. #88
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Miałem kiedyś kupić DP1, ale wyleczyła mnie wizyta w parku z Sigmą 10-20. Po prostu robiąc zdjęcia pod wieczór, nie utrzymałbym nawet ISO200 na tym F4 w Sigmie DP1. A na ISO400 lub nawet wyżej, jakość będzie kompaktowa. To po co się w to bawić? Lepiej już kupić jakiegoś LX3 albo coś podobnego.
    Wiesz , nawet ja doczytałem, że Sigmy kochają światło, wieczorem gdy już brakuje światła - lepiej użyć takiego XZ-ta. To na pewno nie jest narzędzie uniwersalne...
    A problem wydłużonej ekspozycji w fotografii od zawsze rozwiązuje się za pomocą statywu.

    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #89
    Awatar mathu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    466
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Wiesz , nawet ja doczytałem, że Sigmy kochają światło, wieczorem gdy już brakuje światła - lepiej użyć takiego XZ-ta.
    Ale ja właśnie chciałem porobić zachód słońca.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    To na pewno nie jest narzędzie uniwersalne...
    No sorry, ale tym właśnie ma być DP1... Aparatem, który się nosi w kieszeni.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A problem wydłużonej ekspozycji w fotografii od zawsze rozwiązuje się za pomocą statywu.
    To po co mi Sigma?
    Fuji S5 Pro

  10. #90
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    Ale ja właśnie chciałem porobić zachód słońca.


    No sorry, ale tym właśnie ma być DP1... Aparatem, który się nosi w kieszeni.


    To po co mi Sigma?
    Ja robie, wschody, zachody co tam mnie najdzie...

    Sigma sie miesci w kieszeni i do tego jest leciutka...

    Wnetrze robisz na np iso 3200 czy ze statywu na bazowym...

    Sigma jest dla lansu i to taki elitarny klub, Ci co maja sie ciesza, Ci co nie narzekaja...

    pozdrawiam serdecznie
    Janek

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjęcia proszę o uwagi
    By Bartek1987 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14.02.09, 14:52
  2. Proszę o chwilę uwagi i... uwagi
    By Jakaranda in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18.01.09, 13:16
  3. Moje uwagi o E1.
    By chomsky in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.09.05, 07:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.