Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Pod wodą - sprzęt

  1. #1
    Awatar qlepa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    38
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Pod wodą - sprzęt

    Hej,
    zastanawiam się nad kupnem czegoś do fotografii podwodnej ktoś się na tym zna?
    Rozważam trzy warianty:

    - Kupić jakiś aparat używany po taniości i jak się wkręcę to pomyśleć nad czymś lepszym. (tylko nie wiem gdzie znajdę coś używanego).

    - Zainwestować w obudowę do Olka (e-520) Obudowa kosztuje ok. 3000 zł

    - Kupić aparat do fotografii podwodnej.

    Ja osobiście skłaniam się ku obudowie ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.

    Z nurkowaniem jestem ściśle związany więc myślę, że zainteresowanie fotografią podwodną nie minie
    E-520
    Zuiko ED 14-42mm
    Zuiko ED 40-150mm
    Revuenon m42 55mm 1.4 - 16

  2. #2
    | OlyJedi Awatar outback
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Crows Nest
    Posty
    66
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qlepa Zobacz posta
    Hej,
    zastanawiam się nad kupnem czegoś do fotografii podwodnej ktoś się na tym zna?
    Rozważam trzy warianty:

    - Kupić jakiś aparat używany po taniości i jak się wkręcę to pomyśleć nad czymś lepszym. (tylko nie wiem gdzie znajdę coś używanego).

    - Zainwestować w obudowę do Olka (e-520) Obudowa kosztuje ok. 3000 zł

    - Kupić aparat do fotografii podwodnej.

    Ja osobiście skłaniam się ku obudowie ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.

    Z nurkowaniem jestem ściśle związany więc myślę, że zainteresowanie fotografią podwodną nie minie
    Czesc,

    Olek 520 jest zestawem chyba najtańszym jeżeli chodzi o lustrzanki, używałem 410 w obudowie Olympusa, jedna bardzo charakterystyczna wada to mały wizjer który strasznie utrudnia kadrowanie, na LV w tym aparacie pod woda raczej polegać nie można (może makro), myślę ze 520 będzie podobne.
    Co masz na myśli pisząc kupić aparat do fotografii podwodnej? - jeżeli chodzi ci o kompakt, to w większości przypadków wymaga to takiego samego zestawu jak lustrzanka, tj. obudowa + kamera + lampy. Obecnie fotografuje ricohem GX100 w obudowie sea&sea
    + szerokokątny obiektyw, polecam jak najbardziej, dobry zestaw dla ludzi zaczynających przygodę z fotografia podwodna i jednocześnie zapewnia dobrą jakość zdjęć, bardzo dobrze się kadruje na LV , AF na przyzwoitym poziomie, wada to brak możliwości wyboru obiektywów, sea&sea oferuje tylko jeden szerokokątny obiektyw "mokry" ok 18-19 mm.
    Jest to jednak zestaw dość drogi, a na rynku jest pełno kompaktów np. Olympusa za polowe lub mniej tej ceny.
    Jeśli jednak wybór twój padnie na sea&sea, to daj znać myślę o sprzedaży tego zestawu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6070929.JPG
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	238,9 KB
ID:	21357   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6070927.JPG
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	236,5 KB
ID:	21358  
    Ostatnio edytowane przez outback ; 27.07.09 o 14:55

  3. #3
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria

    podwodna

    witam
    mam c-8080 , mozna toto kupić już prawie za grosze

    http://photography.shop.ebay.com/ite...=p3286.c0.m282

    dokupiłem do niego na ebayu, za jakieś 500 zł ( juz nie pamietam dokładnie ) , obudowę olka PT-023
    jak dla mnie to wystarcza , obudowa jest do 40m, nie nurkuje z butlami
    aparat w obudowie jest w 100 % funkcjonalny , oczywiście kadrowanie przez monitorek, a nie przez wizjer , jakos nie za bardzo mogę sobie wyobrazic kadrowanie przez wizjer w masce ?
    teraz zbieram na jakieś doświetlenie , niestety są to klamoty dosyć drogie
    ponieważ traktuje to jako ciekawostkę nie wydam dużo kasy
    może ktoś ma jakieś doświadczenie z doświetlaniem scen pod wodą i się tą wiedzą podzieli ?
    pozdrawiam
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000653_resize.JPG
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	21360   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000654_resize.JPG
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	21361  
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 27.07.09 o 16:47
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    W tej chwili przyzwoity zestaw do fotografii podwodnej to wydatek ok 20 000 zł ale można dużo więcej. Jeśli chcesz rozbudować e520 to musisz się zdecydować jakie zdjęcia będziesz robił. Tym co masz to raczej dobrego makro nie zrobisz - czyli np jedna lampa+światło modelujące - bo ten aparat ma kiepski AF w tych warunkach - ZD50mm + port. Można do WA odpuścić sobie lampy ale przydałby się fisheye+port, nie mam doświadczenia z 9-18 ale nawet do niego port by się przydał. Przelicz sobie dodatki bo sama obudowa to dopiero początek.

    Ja nie wyobrażam sobie kadrowania w lustrzance pod wodą przez LV - przynajmniej w E3 i E-510 jest za wolne.

    Jedyny dobry dedykowany aparat podwodny jaki znam to Nikonos V ale to już historia

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ...
    teraz zbieram na jakieś doświetlenie , niestety są to klamoty dosyć drogie
    ponieważ traktuje to jako ciekawostkę nie wydam dużo kasy
    może ktoś ma jakieś doświadczenie z doświetlaniem scen pod wodą i się tą wiedzą podzieli ?
    pozdrawiam
    ja doświetlałem kiedyś halogenem 100W ale wychodziło strasznie czerwone światło - przy skorpenie może OK - polecam zainteresować się LED-ami przynajmniej temp. barwowa i cena jest rozsądna

  6. #6
    Awatar qlepa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    38
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    W tej chwili przyzwoity zestaw do fotografii podwodnej to wydatek ok 20 000 zł ale można dużo więcej. Jeśli chcesz rozbudować e520 to musisz się zdecydować jakie zdjęcia będziesz robił. Tym co masz to raczej dobrego makro nie zrobisz - czyli np jedna lampa+światło modelujące - bo ten aparat ma kiepski AF w tych warunkach - ZD50mm + port. Można do WA odpuścić sobie lampy ale przydałby się fisheye+port, nie mam doświadczenia z 9-18 ale nawet do niego port by się przydał. Przelicz sobie dodatki bo sama obudowa to dopiero początek.

    Ja nie wyobrażam sobie kadrowania w lustrzance pod wodą przez LV - przynajmniej w E3 i E-510 jest za wolne.

    Jedyny dobry dedykowany aparat podwodny jaki znam to Nikonos V ale to już historia
    No to dałeś mi sporo do myślenia... Kurde to co polecasz? Jestem narazie biednym studentem... Więcej niże 3, 4 tys nie wydam :/ Jedno się zgadza, chce inwestować w e-520 tylko czy warto? Raczej w makro celuje ale trudno powiedzieć bo robiłem tylko zdjęcia Ricohem jakimś mega starym i fotki z egiptu wyglądały jak z naszych polskich mazur (nie ujmując):P
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    witam
    mam c-8080 , mozna toto kupić już prawie za grosze

    http://photography.shop.ebay.com/ite...=p3286.c0.m282

    dokupiłem do niego na ebayu, za jakieś 500 zł ( juz nie pamietam dokładnie ) , obudowę olka PT-023
    jak dla mnie to wystarcza , obudowa jest do 40m, nie nurkuje z butlami
    aparat w obudowie jest w 100 % funkcjonalny , oczywiście kadrowanie przez monitorek, a nie przez wizjer , jakos nie za bardzo mogę sobie wyobrazic kadrowanie przez wizjer w masce ?
    teraz zbieram na jakieś doświetlenie , niestety są to klamoty dosyć drogie
    ponieważ traktuje to jako ciekawostkę nie wydam dużo kasy
    może ktoś ma jakieś doświadczenie z doświetlaniem scen pod wodą i się tą wiedzą podzieli ?
    pozdrawiam

    Hmmm.... Pocieszyłeś mnie Można sobie coś fajnego skompletować widzę Myślę, że pójdę właśnie w coś takiego po sprawdzeniu cen. Ale cały czas szukam.
    Ostatnio edytowane przez qlepa ; 28.07.09 o 00:46 Powód: Automatyczne scalenie postów
    E-520
    Zuiko ED 14-42mm
    Zuiko ED 40-150mm
    Revuenon m42 55mm 1.4 - 16

  7. #7
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    czaiłem sie na Allegro na PT-E01 i kapsułę. do 14-45

    całośc zeszła łącznie za 700 PLN nówki sztuki nie śmigana. to druga taka okazja na Allegro E300 upolować tanio się da. Ja miałem i liczyłem że obudowę dokupię ale ze przegrałem o 5 pln na obudowie i na kapsułce to E300 spieniężyłem ze zlości

    w każdym razie okazje są...

    http://www.allegro.pl/item672063094_...e01_e_300.html

    Osiągnąłem juz taki stan poirytowania bo na okazje pluje juz chyba drugi rok ze sam sobie zrobie obudowę podwodną, już nawet jest projekt

    gorzej z oświetleniem.

    póki co zadowalam się 770 SW ale efekty podwodnej fotografii mam mizerne

  8. #8
    Awatar qlepa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    38
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Kurde już myślałem, że tylko ja w swoim życiu nic na "okazji" nie trafiam:P Kurde w sumie to może i ja bym sobie obudowę zaprojektował. Razem z ojcem bym złożył i tyle. LEDy faktycznie pod woda fajnie się sprawdzają jako latarki. Musze pogadać z ojcem on się zajmuje serwisem nurkowym może doradzi jak to wszystko uszczelnić itp.

    Pod co obudowę robisz?
    E-520
    Zuiko ED 14-42mm
    Zuiko ED 40-150mm
    Revuenon m42 55mm 1.4 - 16

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qlepa Zobacz posta
    No to dałeś mi sporo do myślenia... Kurde to co polecasz? Jestem narazie biednym studentem... Więcej niże 3, 4 tys nie wydam :/ Jedno się zgadza, chce inwestować w e-520 tylko czy warto? Raczej w makro celuje ale trudno powiedzieć bo robiłem tylko zdjęcia Ricohem jakimś mega starym i fotki z egiptu wyglądały jak z naszych polskich mazur (nie ujmując):P
    Na pewno mogę polecić używany zestaw C7070,C5060 z jakąś lampą. C7070 nadaje się do makro i dalej widuję kupę fajnych zdjęć z niego nawet z Mazur. Mam zestaw C7070 ale jakoś nie mogę się z nim rozstać . Warto przeszukiwać oprócz Allegro pl.rec.nurkowanie i forum-nuras. Jeszcze jest Canon G coś tam ale nie mam doświadczenia z tymi zestawami.
    Jeśli chodzi o inwestowanie to porty Olympusa są chyba szklane a jeśli tak to dobrze ale Olympus nie wypuszcza do wszystkich swoich puszek obudów i nie lubię lamp podłączanych światłowodem.

  10. #10
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    pod 410 / 510 chcę w zasadzie jak juz cos ruszy to ruszy uniwersalne pod Olka. Na razie są plany i materiały

    mam nadzieję że na październik sie cos ruszy bo będzie jak potestować.

    Nieustająco twierdze że musimy sobie jakiś nurkowy plener Olympusa zorganizować

Podobne wątki

  1. Zabawy z wodą
    By ORZECHOPCJA in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 2.09.08, 21:23
  2. Woda
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.05.08, 07:33
  3. :: Woda
    By Karol K. in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.09.06, 16:47
  4. nad wodą
    By Jaś in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.06.06, 14:57
  5. Woda , czy nie ??
    By RafiFB in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.08.05, 22:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.