Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: sp590 uz i makro

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    80
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    sp590 uz i makro

    Czy do tego olka można podpiąć raynoxa-250(202)(lub inny konwerter makro)? Z tego co wyczytałem to potrzebne są jakieś tulejki,ale jakie to już nie wiem;]. Ewentualnie widziałem kiedyś jakieś konwertery makro dedykowane do sp560 uz itp...ale nie mogę ich znaleźć,czy jest taki do 590?
    Jestem też ciekaw czy ktoś tu już próbował coś tego typu i jak mu ewentualnie poszło;].
    Z góry dzięki za odpowiedzi-pozdro.

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    80
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    tulejka

    Może sobie sam odpowiem (nie wiem jak tu edytowac posty). Jest tulejka 58mm do tegoż modelu-Zwiększa więc ona średnice do 58mm-raynox ma 52-67mm czyli będzie pasował? Rozumiem też że na najszerszym kącie też się "zmieści" ta tulejka...
    Może ktoś to potwierdzić?-bo nie bawiłem się nigdy adapterami ani konwerterami.
    pozdro

  3. #3
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Sam sobie odpowiedziałeś na to wszystko.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Mocowanie to pikus,ale co widac bedzie przez tego Raynoxa i jaki to bedzie efekt.Moze przed zakupem pozyc od kogos kto juz ma,albo poczekaj na jakies fotki takim zestawem zrobione.Ja osobiscie nie kupowal bym.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    80
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    No to przynajmniej tyle jasne....Co do jakości-ponoć z raynoxa jest bdb również w połączeniu z kompaktami-mam rozumieć że akurat olek się może do tego nie nadawać. Miałem też nadzieje że ktoś to łączył z innymi aparatami serii "sp" i się wypowie.
    Poza za tym rozumiem że sam olympus nic takiego nie oferuje pod ten model. Bo kiedyś widziałem jakieś konwertery kompatybilne z 560,570 itd
    Innej alternatywy chyba nie ma
    Kolega Mirek54 napisał:"Ja osobiscie nie kupowal bym."- to znaczy sugerujesz że nie ma za dużych szans na lepsze makro tym olkiem?

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar jolly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    L-wo / W-wa
    Posty
    1.292
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Ja szukając jakiegoś sposobu na zdjęcia makro, próbowałam podpinać raynoxa do sp-510. Napiszę tak: szlag mnie trafił po kilku godzinach. Widziałam świetne zdjęcia makro robione kompaktem + raynox (np. tu http://benas.atspace.com/sprzet.html), ale jak już pisałam - zwątpiłam po kilku godzinach. Niestety złapanie ostrości jest wyjątkowo trudne. Nie wiem, czy niemożliwe, ale męczarnia straszna.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    80
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Już widziałem tę strone-nie wiem w czym miałby być gorszy olek od tego sony;]. Zdaje się że jak tam pisze autor jest to kwestia wprawy,cierpliwości i wielu ujęć. No ale może ktoś się jeszcze wypowie. Chyba na całym forum ktoś jeszcze próbował tego raynoxa z ultrazoomami.[foty!!!]
    Tak z innej beczki(nie ma co nowego tematu zakładać): wie ktoś może czy będzie jakieś oprogramowanie dla sp590 z rawami? A może już jest?
    pozdro

  8. #8
    Awatar Sydonia
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    I właśnie dzięki tej fotce http://www.digart.pl/zoom/4091268/Pretty_Fly.html zaczęłam dociekać czy Raynox będzie pasować do 590 Fotka podoba mi się bardzo i myślę,że skoro 570 to może...może... W sumie stawiam dopiero pierwsze...bardzo niepewne kroczki jeśli chodzi o fotografowanie, ale miło byłoby popolować na jakieś muszki
    Ostatnio edytowane przez Sydonia ; 29.07.09 o 23:20

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    80
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Jak widać się da..... ja własnie czekam na razie na tulejka...ale kiedy będzie raynox nie wiem-w każdym razie jeśli będzie to przetestuje i coś wrzuce;].
    Póki co bawie sie gołym olkiem
    Najnowsze efekty w zdjęciach;].
    Swoją drogą coś słaby oszew widać mało makromaniaków;]

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    80
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    raynox 250

    Jak dla mnie można się pobawić tym raynoxem w połączeniu z sp 590;].
    Na razie pierwsza-lepsza fotka poglądowa-mucha-ok 0,5 cm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mucha 11.JPG
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	222,2 KB
ID:	21945
    W końcu jakieś przyzwoite powiększenie z przyzwoitej odległości (jak na kompakt przynajmniej).
    Teraz trzeba jeszcze w terenie przetestować;].
    To tyle......
    pozdro

Podobne wątki

  1. Kilka pytań - sp590
    By HDaisy in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14.03.10, 23:38
  2. Makro i super makro SP-560 UZ
    By Krasnal in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16.07.09, 21:41
  3. ZD50 Makro + EC20 - zdjęcia makro
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:16
  4. Makro kompaktem, a makro lustrem
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.09.07, 13:25
  5. Makro / Super Makro
    By Pazurek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.09.04, 22:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.