Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Karta pamięci - odzyskanie danych, błędy

  1. #1

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Karta pamięci - odzyskanie danych, błędy

    Witam po raz kolejny... mam niesamowity problem z moją kartą pamięci Olympus XD 2GB panorama - mianowicie gdy byłem na urlopie w ostatni dzień padła mi karta nie szło zapisywać, odtwarzać itp... po powrocie do domu udało mi się odzyskać 80 zdjęć z 500, ale mniejsza już o to teraz mam coś gorszego sformatowałem kartę w aparacie bo na kompie się nie dało i jej w ogóle system nie czyta, a w aparacie ją widzi pokazuje, że mogę zrobić np 860 zdjęć jednak po zrobieniu zdjęcia długo zapisuje i wyskakuje błąd karty... jakąś rada? Bardzo bym prosił o pomoc.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wyrzucić kartę do kosza lub oddać na gwarancji, jeśli jeszcze jest gwarancja na nią.

    Ew. można spróbować na nowo spartycjować programem, który pozwala takie rzeczy robić (na linuksie polecam jakieś gparted albo qtparted, na windows nie wiem - może partition magic?), ale zapewne karta jest uszkodzona fizycznie i nic to nie pomoże, a tylko stracisz czas.

  3. #3
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Czy to nie jest czasem falsyfikat, o którym pisał ostatnio Jacek?

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

  5. #5

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    "nie nie oryginał na 100%" to napisałem przed chwilą...

    jednak jestem w błędzie i tak karta jest praktycznie do wyrzucenia zmazałem hologram z tyłu karty i się okazało, że sygnatura jest tak jak na podróbce kupowałem ten aparat i karta była w zestawie byłem pewny, że oryginał, a jednak nie... nic nie da się zrobić?
    Ostatnio edytowane przez ngr ; 24.07.09 o 15:13

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Wywal, nie ma sensu się stresować.

  7. #7

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    w związku z czym mam pytanie jak w sklepie stoją karty 1 GB bo taka mi starczy bo na allegro karty już nie kupie do aparatu nie chce spieprzyć go...

    jaszcze taki offtopic... wleciał mi piach do obiektywu w sp-570 nie wiem jak itp bo na plaży raczej go trzymałem w etui albo wysoko w górze jak to wyczyścić?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    przepraszam za to co zaraz napisze. wyobrazam sobie co znaczy problem z fotkami i karta, ale nie moge spie powstrzymac.

    otoz, niech odpowie ktos kto ma konto na jakims forum fotografow slubnych: czy widzial tam taki watek "Odzyskanie zdjec z karty"

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ngr Zobacz posta
    jaszcze taki offtopic... wleciał mi piach do obiektywu w sp-570 nie wiem jak itp bo na plaży raczej go trzymałem w etui albo wysoko w górze jak to wyczyścić?
    Tylko serwis ci tutaj pomoże (o ile). Nie masz szczęścia dzisiaj coś. Ale piach pewnie jak utkwił i się nie przemieszcza, to może zostać.

  10. #10

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dka Zobacz posta
    przepraszam za to co zaraz napisze. wyobrazam sobie co znaczy problem z fotkami i karta, ale nie moge spie powstrzymac.

    otoz, niech odpowie ktos kto ma konto na jakims forum fotografow slubnych: czy widzial tam taki watek "Odzyskanie zdjec z karty"
    prześledziłem google z 100 razy pobrałem mnóstwo programów komp leci 24 H już odzyskałem część zdjęć, reszta się ponakrywała lub nie dało się otworzyć różnymi programami, uwierz mi że zależało mi strasznie na tych fotach

    co do piachu słychać go delikatnie przy ostatniej fazie otwierania obiektywu, przy zamykaniu już nie, więc Twoim zdaniem może zostać?

Podobne wątki

  1. Karta pamięci xD
    By Dawidek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8.09.08, 15:25
  2. C-750 UZ i karta pamięci
    By rmacieja in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.03.08, 23:52
  3. KARTA PAMIĘCI 512 Mb do C 770 UZ ??
    By triumf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.10.07, 12:08
  4. karta pamięci
    By myha in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.03.05, 19:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.