Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Phottix Hero - bezprzewodowy pilot z LiveView+audio

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Phottix Hero - bezprzewodowy pilot z LiveView+audio

    Firma Phottix znana z dobrej jakości pilotów bezprzewodowych,
    wprowadza na rynek nowość - Phottix Hero - bezprzewodowy system sterowania z podglądem LiveView + Audio.

    Dostępny już na rynku gadżet troszkę straszy ceną - ok. 1600 PLN.

    Na co, po co, komu to potrzebne???

    Cóż by odpowiedzieć na to pytanie, pozwolę sobie przytoczyć
    fragment rezenzji Tomasza Kulasa napisanego dla DFV (7/2009):

    "DLA KOGO PHOTTIX HERO?
    Gdyby nie to, że cena tego urządzenia porównywalna jest do niezłego aparatu kompaktowego,
    polecałbym jego zakup każdemu fotografowi. Za to z perspektywy zastosowań profesjonalnych Phottix Hero
    wydaje się dość tani - kosztuje mniej niż lampa błyskowa czy dobry statyw.
    Dlaczego myślę o profesjonalistach? Jedną z osób, którym pokazałem to urządzenie, był mój znajomy fotograf, uwieczniający między innymi śluby i wesela.
    Jego reakcja była, mówiąc wprost, entuzjastyczna - zamierza używać Photiksa zalożonego na dodatkowym korpusie do fotografowania szerszych planów (np. z góry) w kościele i na sali balowej.
    Będzie mógł dzięki niemu rejestrować najważniejsze momenty, np. składania przysięgi małżeńskiej. jednocześnie z dwóch całkiem innych perspektyw, w innych planach.
    To tak, jakby zatrudnił drugiego fotografa do pomocy.
    Ja w czasie testu używałem tego pilota do zdjęć przyrodniczych.
    Stawiałem aparat na statywie, oddalałem się na tyle, by nie płoszyć ptaków, siadałem sobie wygodnie i czekałem, gotowy w każdej chwili na naciśnięcie spustu.
    Reszta pozostawała kwestią szczęścia i czasu, w każdym razie ptaki ploszyły się znacznie mniej (nadal problemem pozostał trzask migawki).
    Jeszcze lepiej działało to po założeniu obiektywu makro i postawieniu aparatu na ścieżce mrówek.
    Zamiast klęczeć, garbić się i czekać na dobry moment z okiem przyłożonym do wizjera, siadtem kawałek dalej i też czekałem, ale znacznie bardziej komfortowo.
    To oczywiście tylko dwa przykłady zastosowań tego urządzenia, a można wymyślić ich znacznie więcej.
    Jeśli miałbym coś zmienić, to, po pierwsze, wolałbym nieco lepszy wyświetlacz - bardziej wyraźny (zwłaszcza w słońcu) i o lepszych kątach oglądania. Po drugie, ksztalt pilota jest trochę zbyt kanciasty, niezbyt wygodny w trzymaniu. Ale to tylko drobiazgi
    ."

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  2. #2
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zupełnie tego nie widzę.

    Podobne rozwiązanie ma Seculine z swoim ZigView. Bajer wchodził w cenie $500 za podstawowy zestaw, później dorzucili jeszcze do tego sprzedawany wcześniej oddzielnie kabel do zdalnego oglądania obrazu (życzyli sobie za niego $133).
    Aktualnie Zigview deko został zmieniony przez ZigView LV - system, który podpina się nie w wizjer, ale w wyjście video, w końcu wiele aparatów ma dzisiaj LV i można to wykorzystać. I jest prościej też, bo właściwie to połowa tamtego zestawu, a cena taka sama. Wady: AF jak w kompakcie, lustrzanka musi mieć LV. Zalety: nie trzeba nic ściągać/nakładać na wizjer.

    Oczywiście główną zaletą ZV w stosunku do tego Phottiksa to cena. Dzisiaj do dostania za 700zł nowe (!), a jak poszukać to można kupić i nawet za 500zł używane. W stosunku do tej nowości Phottiksa to prawie że trzy razy mniej Zigview ma jeszcze sporo innych opcji i jest w sumie fajnym sprzętem dostępnym na wiele mocowań, pełną i niepełną klatkę. Zaskakuje też szerego opcji dostępnych w zestawie (np siatki do kompozycji). Widocznie cena o której mówimy jest tylko za bezprzewodowość phottiksa. Byćmoże nie byłoby to też i wielkim wyzwaniem dla ZV, ale tam dają kabla tyle, że... No i nie jest powiedziane że coś by nie mogło tego sygnału jednak transmitować właśnie bezprzewodowo.

    A co do samego phottiksa to nie powiedziałbym, że to znana i ceniona marka ze względu na wyzwalacze. Niestety są z nimi pewne problemy i osobiście miałem brać trzy zestawy, ale się rozmyśliłem po lekturze "pierwszych wrażeń". Może to coś wyjdzie im lepiej i tego im życzę, ale przy takiej cenie to przed kupnem poczytałbym o tym sporo.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Szybki postęp technologiczny, pozwolił na skonstruowanie niedrogiego urządzenia do bezprzewodowego przekazu obrazu, ( podgląd kadru na odległość ) tego obrazu, który "widzi" aparat fotograficzny . Zastosowana kamera może być mocowana do wszystkich lustrzanek i nie tylko. Jeśli nasz aparat posiada wyjście Video. lub Live View , wyjście takie można podłączyć bezpośrednio do nadajnika. Jakość obrazu jest w takim wypadku bardzo dobra.


    Działanie urządzenia:

    Sygnał video z aparatu lub kamery jest przesyłany bezprzewodowo (2,4GHz). Zastosowany nadajnik o dużej mocy pozwala na uzyskanie czystego i stabilnego obrazu w odległości 500m od aparatu nawet w bardzo trudnych warunkach (np. gęstym lesie). W terenie otwartym zasięg ok. 1000m.

    I po co to wszystko??

    Zobaczmy na przykładzie gniazda ptaków.

    Ustawiamy aparat na gniazdo, do aparatu podłączony jest wyzwalacz radiowy. Obraz z gniazda przekazywany jest do monitora (telewizora lub notebooka). Siedzimy wygodnie z dala od gniazda (np. w namiocie, a nawet w samochodzie), widzimy na ekranie co dzieje się w gnieździe i w dowolnym ciekawym momencie robimy zdjęcia. Pozwala to uchwycić najciekawsze momenty (np. wykluwanie się piskląt, czy karmienie ich). Zrobienie takich zdjęć siedząc z lornetką przy oczach jest niemożliwe. A poza tym jaka wygoda. Użytkownicy takich urządzeń są zachwyceni. W prawdzie nie jest to tanie, ale proszę mi wierzyć - wspaniała sprawa. To nie prototyp... kilka takich urządzeń jest już w użytkowaniu fotografów przyrody. Na fotografii powyżej widzimy kompletny zestaw wraz z monitorem LCD. Całość zasilana jest z dwóch akumulatorów żelowych 12V pozwalających pracować z zestawem kilkanaście godzin. Oczywiście do zdalnego wyzwalania migawki będzie potrzebny wyzwalacz bezprzewodowy, który znajduje się również w mojej ofercie (opisany wyżej).

    Możliwości takiego zestawu są ogromne, a wykorzystanie ich zależy od Waszej inwencji.


    Zdjęcia wykonane przy pomocy tego urządzenia z pewnością zrekompensują poniesione koszty.
    Takie rzeczy robi miły Pan Czesław z Olsztyna zwany potocznie fotoczesio
    Kontakt
    TEL: 608 321 390
    MAIL: czesio1111@wp.pl

    http://fotof70.webpark.pl/

    nie wiem ile to kosztuje.. trza bu go zapytać drogą mailową tudzież telefoniczną.
    Nie wiem też jak to działa... pewnie nie źle

  4. #4
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ...zaletą takich urządzeń jest fakt, że można się pobawić, wadą, że są duże, ciężkie i prądożerne. Dlatego właśnie nie wymieniłbym się z zigview, to jest mimo wszystko jednak małe, sprawne urządzonko zoptymalizowane pod konretny cel. To tu - fajny pomysł, niezłe pokazanie możliwości, ale... realnie ciężko takiego czegoś użyć.

Podobne wątki

  1. Wyzwalacze radiowe Phottix Aster
    By empeel in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 27.04.11, 14:35
  2. Pilot Radiowy PHOTTIX CLEON
    By jarek1973 in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.04.09, 23:20
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31.07.08, 13:15
  4. Canon 40d - ma LiveView!
    By RadioErewan in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 226
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 12:03
  5. E-510 LiveView a szumy
    By Dar-i-jush_old in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9.08.07, 20:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.