Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101

Wątek: 40. rocznica misji Apollo 11

  1. #21
    zonkinho
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    A czy byli po ciemnej stronie czy po jasnej? Jako blendy użył powierzchni księżyca. Poza tym nie bądźmy talibami, to nie była rozpiętość tonalna jak z cyfrowego olka. Dało się wyciągnąć szczegóły w cieniach w postprocesie, na potrzeby plakatów.
    No w sumie obejrzałem teraz Mythbusters i rzeczywiście, można to wszystko udowodnić i odtworzyć. A używali Hasselblada, więć MF

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Wylądowaliśmy na Księżycu? Kiedy??

  3. #23
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    zonkinho: Jeśli naprawdę miałeś przekonanie o mistyfikacji misji księżycowych to chyba żyjemy w innych punktach czasoprzestrzeni. Prawdziwa nauka choć ułomna, to jednak nie since fiction... Ale pewnie żartowałes tylko ... (na przyszłość uważaj na czarne dziury)
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 21.07.09 o 12:13

  4. #24
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez zonkinho Zobacz posta
    No w sumie obejrzałem teraz Mythbusters i rzeczywiście, można to wszystko udowodnić i odtworzyć. A używali Hasselblada, więć MF
    Spójrzmy na to od drugiej strony - zakładamy na potrzeby rozumowania, że to mistyfikacja. Skąd więc się wzięły te cienie? Jeśli z zewnętrznego źródła (mocny flesz), to nie trzeba nic poprawiać, cienie układają się naturalnie a struktura terenu je uwypukla lub nie. Jeśli z ówczesnego "photoshopa" to czy przygotowując tak wielką mistyfikację popełnili by tak banalne błędy?

  5. #25
    | OlyJedi Awatar wylepiony
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Okolice Stolicy
    Posty
    80
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Nawiązując do powyższego tematu polecam zapoznanie się z odmiennymi zdaniami co do misji apollo sprzed 40 lat.

    http://prawda2.info/czlowiek_na_ksiezycu.html

    Może kogoś to zainteresuje.

  6. #26
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    W tamtych czasach panował duży wyścig zbrojeń i innych towarzyszących temu imprez (USA vs ZSRR) - jedną z nich był podbój kosmosu. Wątpię, że ruscy nie zwęszyli by mistyfikacji (szpiedzy, wywiad), było cicho, tzn. że było to prawdziwe.
    było sobie życie

  7. #27
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Badaniem skał przywiezionych przez astronautów zajmowały się niezależne instytuty na całym świecie. Takiego materiału badawczego nie da się sfingować. Rosjanie mogli to przecież porównać z próbkami pobranymi przez automat bezzałogowy Łuna. Dopuszczam jakieś modyfikacje fotograficzno-filmowe dla zwiększenia efektu propagandowo-politycznego tego wydarzenia, ale także to wydaje mi się teorią mocno naciąganą...
    ----------
    Polecam ten link niedowiarkom żyjącym w świecie fantazy itp:
    Skały księżycowe – Wikipedia, wolna encyklopedia
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 21.07.09 o 13:56

  8. #28
    | OlyJedi Awatar elminho
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    bochnia
    Posty
    106
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    niewylądowanie na księżycu jest warunkiem wystarczającym, ale nie koniecznym, rzekomej mistyfikacji związanej ze zdjęciami w każdym razie od Stana się już nie dowiemy co i jak
    Smaku życia nie poczuje ten kto kuchnię bojkotuje

  9. #29
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria


    RE: Poprawiłem, wystarczy sam adres filmu z paska adresu. Niestety, w PL ten się nie wyświetla.
    Alternatywa:




    THX -bo się zapętlimy w tym wzajemnym poprawianiu...
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 21.07.09 o 13:44

  10. #30
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Włożono wiele trudu w wykonanie tego zabawnego filmiku, ale nie zasymulowano właściwie wysokości lotu astronautów w podskokach, choć w obecnych czasach nie byłoby to trudne Ale efekty graficzno-filmowe typu parku jurajskiego nie były dostępne w roku 1969 ...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 21.07.09 o 14:22

Podobne wątki

  1. Hiroshima - 64 rocznica
    By Wieprz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.08.09, 23:16
  2. Konkurs Apollo - Pentax - "Z dziecięcej perspektywy"
    By Alleg_pl in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.09.08, 21:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.