Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: ZD 50mm portret a ślub

  1. #11
    Awatar maryo
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    183
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    ...a ja jak zwykle prawdę napisze:

    50 tka jest jak dla mnie nieco za wolna, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie ludzie tańczą Af działa zbyt wolno, w dodatku jak kilka razy przejedzie po całym zakresie ognisk. to można się tylko uśmiechnąć bezradnie, bo w tym momencie ujęcia po prostu uciekły.

    50tka jest dodatkowo bardzo ograniczana przez body Olympusa (każde - uroki mniejszej matrycy).
    Ostatnio przekonałem się o tym boleśnie właśnie na weselu - znośne iso 800 na sali ze średnim oświetleniem to za mało. W zasadzie od Iso 400 zaczyna się znaczna utrata w jakości zdjęcia.
    Dzisiaj odbierałem fotki z fotolabu - i iso 1600 to porażka, 800 jakoś obleci, iso 400 to optymalny wybór, a na śluby i wesela przydałoby się więcej.

    W plenerze 50tka sprawuje się bardzo dobrze, tutaj nie mam powodów do narzekań.
    Dodatkowy plus za fajne foty makro.
    Cytat Zamieszczone przez OBYWATELGC Zobacz posta
    Kup sigmę 35 1,4 będziesz bardziej zadowolony ,
    ale ja się nie znam na tym co dobre a co złe

    pozdrawiam
    Cytat Zamieszczone przez MichalS Zobacz posta
    Z 50mm w kościele trzeba cofnąć się kilkanaście kroków aby ładnie wypełnić kadr. Problem w tym, że nie zawsze jest gdzie zrobić te kilkanaście kroków.

    W plenerze sprawuje się świetnie. Dzięki delikatnemu przejściu pomiędzy granicą ostrości i rozmycia to szkiełko pozwala wyizolować główny temat z pomiędzy lekko rozmytych gałązek itd.

    Zdecydowanie najlepiej 50mm nadaje się do zdjęć na aukcje i to takich rzeczy które nie ruszają się.
    i to jest prawda na ten temat
    ostatnio robilem f2,0 i iso 1600 nie pomoglo na sali, potrzeba f1,4 i nikona d700 albo 5d2
    50mm/100mm u olka to ciasno w kosciele, rzdko kosciól jest duży

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witam

    Na Weselu wazna jest operatywnosc i jasny zoom bardziej sie sprawdzi niz 50mm/f2.0.

    Zuiko 14-54 dobrze sie sprawuje i jest dosc jasny.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam

    Na Weselu wazna jest operatywnosc i jasny zoom bardziej sie sprawdzi niz 50mm/f2.0.

    Zuiko 14-54 dobrze sie sprawuje i jest dosc jasny.

    Pozdrawiam
    Racja, 14-54 jest idealny, choć czasami mogłoby to być 12-54, a najlepiej to 10-54, bo o 7-54 już nawet nie śmiem marzyć
    W każdym razie jest to szkło, którym można komfortowo pracować.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez maryo Zobacz posta
    i to jest prawda na ten temat
    ostatnio robilem f2,0 i iso 1600 nie pomoglo na sali, potrzeba f1,4 i nikona d700 albo 5d2
    5D2 lub D3, poniżej tego nie warto schodzić, bo ślub na straty i kasa w krzaki idzie. Aż się zastanawiam, jak fotografie ślubne wykonywali wcześniej goście, którzy nie mieli do dyspozycji nawet ISO1600?


    Żeby jednak pozostać w temacie. ZD 50/2.0 na ślub jako jedyny obiektyw się nie nadaje.
    Ostatnio edytowane przez Eddie ; 20.07.09 o 22:55 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #14
    zonkinho
    Gość
    Ostatnio miałem "przyjemność" robić zdjęcia na weselu 50tką. O ile w kościele jeszcze była ok, bo tam dużo ruchu nie ma, więc spokojnie można było wyostrzyć, a światło i GO się przydała, o tyle na sali nie dało się w tańcu zrobić żadnej foty. Tak więc w ruch poszedł zakurzony w torbie kit 14-42 + lampa i jakoś wyszło. Jeśli już to prędzej Sigma 50/1.4 i 30/1.4. Bo na salę to jednak 50tka za długa jest.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    50tka w kościele i na imprezie w większości przypadków się nie sprawdzi. Na plenerze to bajka. Trzeba mieć oba szkła jesli się myśli o takiej robocie. Ale wcześniej 14-54. Bo jest w stanie zastąpić 50tkę w większosci przypadków a na odwrót już nie.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    O ile w kościele jeszcze była ok, bo tam dużo ruchu nie ma, więc spokojnie można było wyostrzyć, a światło i GO się przydała, o tyle na sali nie dało się w tańcu zrobić żadnej foty.
    z użytecznym iso 800 - 1000 f4 wymiata

    Ciekawe jak w 50mm działał Af , gdy młodzi podchodzili pod ołtarz na czerwonym dywaniku

    50mm vs 14-54

    Jak oceniacie sigme 50mmf1.4

  7. #17
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    sigma -nie idź tą drogą

    Twoje problemy rozwiąże Summilux 25mm ASPH f1,4

    dodam że tani jak barszcz -da się kupić za 600€

    wersja pod bagnet M kosztuje ... 2595€

    Niech mi kto powie że FT to nie najekonomiczniejszy system
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 21.07.09 o 13:55

  8. #18

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki Wszystkim za pomoc!
    Tym co piszecie potwierdzają się moje obawy.
    Przeproszę znajomych i chyba nie podejmę się focenia na ślubie. Gdybym miał tym zająć się na poważnie i zarabiać to co innego. Nie ma wtedy miejsc na kompromisy . Z ZD50 raczej nie zrezygnuję na rzecz 14-54. Też zastanawiałem się nad Sigmą 50/1.4 ale poza światłem to we wszystkim ustępuje Zuiko.
    A jaki Wasz jest obiektyw marzeń do portretów?

  9. #19
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Canon 85 1.2
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez deus Zobacz posta
    Dzięki Wszystkim za pomoc!
    Tym co piszecie potwierdzają się moje obawy.
    Przeproszę znajomych i chyba nie podejmę się focenia na ślubie. Gdybym miał tym zająć się na poważnie i zarabiać to co innego. Nie ma wtedy miejsc na kompromisy . Z ZD50 raczej nie zrezygnuję na rzecz 14-54. Też zastanawiałem się nad Sigmą 50/1.4 ale poza światłem to we wszystkim ustępuje Zuiko.
    A jaki Wasz jest obiektyw marzeń do portretów?
    Nie ma się co tak upierać przy 50mm. Dla przykładu ZD 12-60 daje minimalnie gorsze zdjęcia (mniej artystyczny bokeh-end), ale za to jest mega uniwersalne, szybkie, prawie bezgłośne i jasne. Na ZD12-60 śmiało można focić od 2.8 to jest "tylko" 1EV od 2.0.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  2. na ślub z E-500
    By kika in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 18:23
  3. 14-54mm a 50mm Macro - na 50mm ogniskowej
    By Draxan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 29.06.08, 07:34
  4. Ślub
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 5.08.07, 00:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.