Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: 790 sw poprawic autofocus?

  1. #11

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    CO TAKIEGO?

    Kompensacja ekspozycji troszkę na minus i powinno być lepiej w tym przypadku. Ale w takich zdjęciach statycznych [jak to drugie] to szybki AF zbędny i raczej nie ma nic do gadania
    no wiem tylko ja to zdjecie statycznie pokazalem jako przykladowe wiesz wiekszosc ryb wypuszczam i nie chce ich 10 minut meczyc cyk i po sprawie.
    do tego czesto to ktos robi mi fotki tego pstraga z drugiego zdjecia mialem nascie fotek w trakcie holowania itp - znajomy nie zauwazyl, ze aarat byl ustawiony w 640x480....
    no nic sprobuje w weekend i jak cos fotki przedstawie.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta

    Kompensacja ekspozycji troszkę na minus i powinno być lepiej w tym przypadku. Ale w takich zdjęciach statycznych [jak to drugie] to szybki AF zbędny i raczej nie ma nic do gadania
    Warto czasami się zastanowić (lub sprawdzić specyfikację) czy dany aparat ma taką funkcję!
    http://www2.olympus.pl/consumer/29_m...ifications.htm
    System ekspozycji
    Prędkość migawki 1/2s-1/2000s (do 4sek. w trybie scen nocnych)
    Korekcja ekspozycji - nie
    Funkcje ekspozycji Tryb stabilizacji obrazu

    System ustawiania ostrości
    Ustawianie ostrości Autofocus TTL iESP wykorzystujący detekcję kontrastu
    Punktowy pomiar ostrości - nie
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  3. #13
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Uuh, nie wpadłabym na to, że aparat może być jej pozbawiony... Pierwszy raz się z tym spotykam... Trochę dziwne dla mnie, ale cóż...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gooral Zobacz posta
    no dobrze to juz wiem, ze fota byla poruszona mimo nadmiaru swiatla (lampa przepalenia) czy ja tylko mam wrazenie taki czy aparat ma do duszy automatyke? manuala brak a jak bym nawet zostawil w trybie "scene" to po kazdym wlaczeniu musze potwierdzac co mnie wkurza niemilosiernie.

    skoleji jak wylacze auto lampy to dopiero wszystko bedzie poruszone
    Jakbyś wyłączł lampę, to na 99% aparat ustawiłby czas krótszy niż 1/30.

  5. #15

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta
    Warto czasami się zastanowić (lub sprawdzić specyfikację) czy dany aparat ma taką funkcję!
    http://www2.olympus.pl/consumer/29_m...ifications.htm
    System ekspozycji
    Prędkość migawki 1/2s-1/2000s (do 4sek. w trybie scen nocnych)
    Korekcja ekspozycji - nie
    Funkcje ekspozycji Tryb stabilizacji obrazu

    System ustawiania ostrości
    Ustawianie ostrości Autofocus TTL iESP wykorzystujący detekcję kontrastu
    Punktowy pomiar ostrości - nie
    No ciekawe, bo ja mam mju 790SW (bo o nim chyba piszemy) i ma korekcję ekspozycji oraz pomiar punktowy. Zbyma72 - sprawdź dokładnie, nim coś wrzucisz na forum.
    U mnie też występują problemy z ostrością. Generalnie foty robione do 4 m są ok, przy większych odległościach zaczynają się problemy. Aparaty już dwa razy był w serwisie i o dziwo po naprawie jest ok, ale po jakimś czasie znowu zaczynają sie cuda z ostrością.
    Pozdrawiam
    Sławek

    #######################
    E 620 + ED 14-42 + ED 40-150 + ED 70-300 ; E-PL1 + ED 14-42 + VF-2 ; FL-36 R ; OMD-M5 + ED 12-50 ; TG2

  6. #16

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    witam ostatnio znowu mnie oly zawiodl ZTCP lampa byla w auto probowalem kilku zdjec pod rzad (zarowno w makro jak i bez) i prosze rezultaty:
    http://picasaweb.google.com/marcingo...11898445575810 i kolejne kilka fotek
    pierwsze 3 robione na tle rannego nieba (bylo chyba przed poludniem wcale nie pod slonce)
    nastepne mialy na celu zlapanie focusa na robaki na haczyku a nie szczupaka probowalem: macro, macro z dioda (oba z bliska i daleka) i bez macra z okolo 50cm? i kiszka na calej lini zaczyna mnie to wkurzac. moze tym razem ktos na cos wpadnie czemu nei wyszly

  7. #17
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Bo robiłeś zdjęcie pod światło (wcale nie musi być centralnie), więc kontrast poleciał totalnie w dół, co powoduje też problemy z af.

    Robaka na makro robiłeś? To widzisz trzeba było znacznie się zblizyć, by ten tryb stosować. Robaczek biały w słoneczny dzień, a reszta sceny zacieniona...

    Naprawdę nie ma co narzekać na aparat w takich przypadkach.
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 5.10.10 o 07:35

  8. #18
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Nie wiem czy w tym modelu jest wybór na jakie pole autofocus ma łapać (jeżeli jest to wybierz centralne i próbuj wtedy na nim złapać ostrość).
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  9. #19

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Bo robiłeś zdjęcie pod światło (wcale nie musi być centralnie), więc kontrast poleciał totalnie w dół, co powoduje też problemy z af.

    Robaka na makro robiłeś? To widzisz trzeba było znacznie się zblizyć, by ten tryb stosować. Robaczek biały w słoneczny dzień, a reszta sceny zacieniona...

    Naprawdę nie ma co narzekać na aparat w takich przypadkach.
    hmm powiedzmy, ze bylo dosyc wczesnie a zdjecie robilem w kierunku poludniowego wschodu na oko laika swiatlo bylo super.

    robaka robilem zdjec w sumie z 10 (nie wszystkie wkleilem bo na picassie ograniczona ilosc uploadow naraz a nei chcialo mi sie czekac na drugie okienko) probowalem:
    macro, macro z dioda i zwyklej fotografii (wszystkie 3 z conajmniej 2 odleglosci powiedzmy okolo 5-10cm i jakis 40-50?)

    btw to zdjecie bylo robione przed 9 rano w kierunku przeciwnym do zdjecia nr1 (tzn jedno "od wody" a drugie "do wody" stad jak jedno bylo pod swiatlo to drugie na 1000% ze swiatlem-co to za mgla? szczegolnie na fotce z linku ponizej)
    http://picasaweb.google.com/marcingo...22339205434738 i nastepne w kolejnosci

    Panowie przepraszam za takie glupie tematy, ale ten oly w zasadzie tylko na ryby ze mna jezdzi i zawsze jak najbardziej potrzebuje to jakis babol wyjdzie i wkurza mnie to

  10. #20
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gooral Zobacz posta
    Panowie przepraszam za takie glupie tematy, ale ten oly w zasadzie tylko na ryby ze mna jezdzi i zawsze jak najbardziej potrzebuje to jakis babol wyjdzie i wkurza mnie to
    Ten aparacik jest fajny, ale głuptok. Co nie zmienia faktu, że można go opanować.

    Eksperymentuj na spokojnie i zobaczysz co i jak.

Podobne wątki

  1. E-PL2 + 14-150 - autofocus porównywalny do...?
    By dog_master in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.05.11, 18:51
  2. Autofocus - ??
    By milek407 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 5.05.09, 19:31
  3. Autofocus w E-410, szkiełka do E-410
    By przemoo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25.10.07, 10:07
  4. Autofocus-nowy program TV o fotografii
    By mini21 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.12.06, 01:20
  5. Co poprawić?
    By misiekh in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.12.05, 13:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.