Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Nowy Tumax 386AFZ czy używana Fl-36

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    41
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Nowy Tumax 386AFZ czy używana Fl-36

    Mam pytanko przymierzam się do zakupu lampy. Fotki pstrykam tylko amatorsko więc nie potrzebuję Fl-50. Tak jak w tytule obie lampki można kupić w granicach 500 zł. Rozumiem że systemowa jest lepsza, ale w tej cenie mogę mieć nie używanego tumaxa. Lampę bedę używać razem z moim poczciwym E-500. Proszę o radę co wybrać.
    e-500

  2. #2
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Wybrałem Tumaxa ale zastanawiałem się nad Fl-36 miałem możliwość sprawdzenia obu lamp Fl'ka odpadła przez swoje zasilanie tylko 2xAA no i cena wtedy trzeba było za nią dać w granicach 900zł. Tumax jest wystarczający ma nawet sztuczny sufit wysuwany do niedużych pomieszczeń w sam raz aa i ma również tryb slave. Teraz mam jeszcze Fl-50 no to do Tumaxa nie ma żadnego porównania

    Zapraszam do mnie to sobie sprawdzisz obie nie jest daleko jak co to na gg się zgadamy.
    Ostatnio edytowane przez maj0nez ; 15.07.09 o 09:52

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    41
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Właśnie w fl są tylko 2baterie, a po za tym chyba co nowe to nowe (gwarancja), znalazłem w www.wizualnia.pl tumaxa w super cenie.
    e-500

  4. #4
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Chińskie wykonanie ale na początek wystarczy ja miałem radochę jak małe dziecko jak to podłączyłem.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar zulka
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    koniec świata - ostatni dom po lewej :)
    Posty
    316
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    ostatnio kupiłam fl36R w auchanie na wyprzedaży za 590 zł, jak się pożaliłam że w opakowaniu nie ma stopki do statywu a być powinna dostałam jeszcze rabat 60 zł na otarcie łez

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    41
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Tylko na ile błyskania wystarczy 2AA oraz jak długo się ładuje Fl
    e-500

  7. #7
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Błyskać to ona sobie będzie długo tylko chodzi o ładowanie w granicach kilku kilkunastu sekund mnie to trochę denerwowało.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    41
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    I wracamy do punktu wyjścia "chiński" tumax mocniejszy jeżeli chodzi o samą lampę, 4AA ładuje się kilka sekund i jeszcze kilka funkcji o które jest słabszy od fl-36 czy fl-36R choć z tą ostatnią nie wiem czy jest przy E-500.
    A różnica w cenie z tego co pisała Zukla ok 100zł
    Ostatnio edytowane przez pawelkaw ; 17.07.09 o 12:00
    e-500

  9. #9
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    zawsze będą różnice jak jak ja byłem w takim dylemacie to cenowo było dużo drożej. W Tumaxie jedynie odpada ci tryb Super FP. A nie możesz poszukać używanej Fl-50 za 800-900zł można trafić na forum. Lampa pierwsza klasa.


    Zobacz jak profesjonalnie wygląda Fl-50 w poważnych rękach.
    https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-26046
    Ostatnio edytowane przez maj0nez ; 17.07.09 o 13:44

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Witam
    Pozwolę sobie nieco odświeżyć wątek ponieważ stoję prze wyborem lampy błyskowej do mojego e-520.
    Lampy zamierzam używać właściwie tylko do fotografowania prywatnego w domu - może tylko czasem do doświetlania elementów elementów architektury np. w kościołach, pałacach ale tutaj podobno lepiej zdają egzamin 2-3 niezależne tanie lampy błyskowe chińskiej produkcji które doświetlają kadr z różnych stron.
    Zdjęć portretowych i ślubów nie robię i nie chcę bo mnie to nie interesuje więc lampa będzie miała za zadanie tylko wspierać mój e-520 na potrzeby domowe i czasem jak napisałem będę ja brał na wypady do kościołów, zamków - gdybym nie chciał rozstawiać sprzętu.

    Cechy które mnie interesują to:
    - Poręczność, żeby lampa nie przeszkadzała zbytnio na wyprawach.
    - Autonomia - tutaj Turmax mi pasuje bo ma 4 baterie które starczają na długo.
    - Dobrze żeby miała silny regulowany błysk który by wspierał aparat przy fotografowaniu np. wysokich sklepień w zabytkowych kościołach.

    Dla mnie nie jest b. istotny czas ładowania nie muszę chyba też posiadać Super FP bo używa się go chyba przeważnie w fotografii sportowej?

    W zasadzie skłaniam się do tej Tumax bo jest 200 złotych tańsza i dysponuje mocniejszym błyskiem ale chciałem przed podjęciem decyzji poradzić się na forum - może jest jeszcze jakaś inna lampa której nie biorę pod uwagę a bardziej by pasowała od wymienionych?

Podobne wątki

  1. nowy TUMAX 383 AFZ i e400
    By bwiklak in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28.09.10, 14:24
  2. Lampa Tumax 386AFZ pod Olympus-a
    By dziekan in forum E-System
    Odpowiedzi: 150
    Ostatni post / autor: 17.03.10, 21:28
  3. Tumax 386AFZ
    By bartek2807 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 4.11.09, 14:27
  4. używana lampa błyskowa - kiedy warto kupić??
    By mocny in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.10.09, 17:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.