Strona 1 z 76 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 753

Wątek: u43 - co robi konkurencja?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    u43 - co robi konkurencja?

    Zgodnie z sugestiami, wrzucam info - zwiazane z dzialaniami innych firm, niz Oly i Panas - do nowego watku.

    APS-C w Canon Powershot G11?
    http://www.canonrumors.com/2009/07/canon-gmos-cr2/

    Tom Hogan a propo Nikon Road Map, ktora ponoc wyciekla:
    (sporo odniesien do u43 i wskazowek dla Nikona)
    http://bythom.com/nikonroadmap.htm

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Nie ma bata, żeby konkurencja odpuściła ten temat. Jeśli faktycznie PEN tak dobrze się sprzedaje to już wkrótce rynek zostanie zasypany podobnymi aparatami.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Nie ma bata, żeby konkurencja odpuściła ten temat. Jeśli faktycznie PEN tak dobrze się sprzedaje to już wkrótce rynek zostanie zasypany podobnymi aparatami.
    heh a mnie ciekawi na ile sprzedaż pena wywołana jest technologią a na ile stylistyką i odwołaniem się do klasyki...

    choć z drugiej strony g1 sprzedawał sie również wyśmienicie.


    Tak czy inaczej, możemy byc pewni ruchu konkurencji w tym temacie.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Ja bym nigdy nie kupił lustrzanki, gdyby m43 było jak ją kupowałem (kupiłbym coś w rodzaju G1 pewnie). Takich ludzi jak ja pewnie jest sporo, bo to podejście ludzi, którzy używali kompaktów lub superzoomów. Zapewne też za jakiś czas przeskoczę na jakieś mikro, niekoniecznie m43.

    PS. Plotki o takich planach Nikona były już wcześniej, w czasach gdy ogłoszono m43. Pewnie Nikon w zaciszu swoich laboratorii już kombinował długo, podobnie jak inne firmy.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 14.07.09 o 13:44

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Do tej pory kompakty i lustrzanki dzieliła jakościowa przepaść.
    Stąd wielu wybierało lustro mimo (a nie dla) jego gabarytów.
    Niektórzy jednak, nawet mimo wad malutkiej matrycy, kiepskiego AF i braku wymiennej optyki, byli gotowi płacić równowartość lustrzanki za kompakty w stylu Canona G10.

    Nawet jeśli m43 będzie nieco za najlepszymi APS-ami, to będzi to tylko "nieco" a nie "przepaść".
    Zaleta małych rozmiarów, choć może nie zawsze najważniejsza (przy długich tele nie robi różnicy) jest czasem nie do przecenienia. Szczególnie rozumieją to ci, co z powodu gabarytów sprzętu nie zabrali go ze sobą i stracili świetną okazję do zdjęcia.

    To jest olbrzymi rynek. Prawdopodobnie już teraz może być większy od lustrzankowego. Po dopracowaniu AF i EVF może kiedyś wyeliminować lustra całkowicie, lub zepchnąć do niszy pt. długie tele (wielkie, ciężkie flagowce z wbudowanym gripem, których rozmiar i tak jest mały w porównaniu do przypiętego szkła).

    Nie ma cudów, by inni w to nie weszli. Pytanie jak bardzo są opóźnieni w tej działce w stosunku do micro4/3 (jest tu trochę do opracowania - miniaturyzacja pewnych rozwiązań w stylu stabilizacji matrycy, AF, EVF, nowe obiektywy i nowy układ matryca-obiektyw, oraz samo nowe body). Inni mają większe matryce więc potencjalnie lepsze IQ zdjęć (dynamika, ISO) ale potencjalnie też trudniej im zminiaturyzować całość.

    Pewnie wszyscy z ciekawością obserwowali poczynania Panasa i Olka, i coś tam powoli tworzyli w R&D. Tylko Samsung twado się zadeklarował ze robi swoje micro. Jeśli E-P1 to będzie sukces (na razie dobrze wróży zainteresowanie tym aparatem) i jeśli G1/GH1 będą sukcesem, to za chwilę popłynie kasa na micro. Na szybko to można wstawić APS do następcy G10. więcej czasu zajmie opracowanie systemu z wymienną optyką i wymyślenie, jak to wdzięcznie ulokować marketingowo, by nie zaszkodzić sobie przez zbytnie obcięcie sprzedaży luster. Tu Olek i Panas nie mieli takich dylematów (albo mniejsze) w porównaniu do Nikona i Canona.
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  6. #6
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    Tom Hogan a propo Nikon Road Map, ktora ponoc wyciekla:
    (sporo odniesien do u43 i wskazowek dla Nikona)
    http://bythom.com/nikonroadmap.htm
    Hogan wydaje się rozsądnym facetem. Jednak odnoszenie się do owej mapy drogowej uważam za stratę czasu. Jest tak niewiarygodna, że ciężko uwierzyć nawet w % tych rewelacji. Roadmap, to nie terminarz więc może zawierać wszystko i nic nie musi ujrzeć światła dziennego, ale bez przesady. Pierwszy raz przy tym widziałbym tak szczegółowy roadmap z wagą niektórych obiektywów włącznie

    IMO ktoś wkomponował kilka spodziewanych konstrukcji o kórych pisze się od jakiegoś czasu w masę swoich fantazji. Szczególnie "wiarygodnie" wygląda zapowiedź osobliwej konstrukcji AF-S DX Nikkor 60-95 mm f/2G VR No, ale z ostrożności należy napisać... never say, never again

    Wkleję dla poprawy humoru...
    • 4 sierpień 2009 r.
      • Nikon D3000
      • Nikon D300s z filmami Full HD przy 24 kl/s, poprawionym AF, dwoma slotami kart pamięci (CF, SD) i samowyzwalaczem ze wstępnym podnoszeniem lustra
      • AF-S DX 17-65 mm f/3.2-4 G VR z mocowaniem filtrów 72 mm
    • 15 październik 2009 r.
      • Nikon D700x z matrycą 24.5 Mpix, filmami Full HD przy 24 kl/s, poprawionym AF i samowyzwalaczem ze wstępnym podnoszeniem lustra
      • AF-S Nikkor 24-135 mm f/3.5-5.6G ED VR
      • AF-S Nikkor 70-200 mm f/2.8G ED VR II z mocowaniem filtrów 82 mm, waga 1530 g
      • AF-S Nikkor 35 mm f/1.4G
      • AF-S Nikkor 85 mm f/1.4G
    • Pierwszy kwartał 2010 r.:
      • AF-S Nikkor 14-28 mm f/3.5-4.5G ED
      • AF-S Nikkor 120-450 mm f/4.5-5.6G ED VR III z mocowaniem filtrów 82 mm, waga 1480 g
    • Drugi kwartał 2010 r.:
      • Nikon D4 z matrycą 15.7 Mpix i filmami Full HD przy 30 kl/s
      • Nikon D400 z matrycą 13.8 Mpix i filmami Full HD przy 24 kl/s
    • Trzeci kwartał 2010 r.:
      • AF-S Nikkor 300 mm f/4G VR
      • AF-S Nikkor 400 mm f/5.6G VR
      • AF-S Nikkor 70-240 mm f/3.5-4.5G VR
      • AF-S Nikkor 105 mm f/2G DC
      • AF-S Nikkor 24-85 mm f/4G VR
      • AF-S DX Nikkor 60-95 mm f/2G VR
      • AF-S DX Nikkor 17-60 mm f/2.8G VR
      • Nikon Coolpix P1DX ze stabilizowaną matrycą DX 12.3 Mpix, obiektyw 28-85 mm f/3.5-5.6, ruchomy LCD 2.9 cala o rozdzielczości 920 tys. punktów
    • Czwarty kwartał 2010 r.:
      • Nikon D4X z matrycą 30.2 Mpix o poprawionej czułości o 1EV
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 15.07.09 o 15:44

  7. #7
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Nawet jeśli m43 będzie nieco za najlepszymi APS-ami, to będzi to tylko "nieco" a nie "przepaść".
    Po dopracowaniu AF i EVF może kiedyś wyeliminować lustra całkowicie, lub zepchnąć do niszy pt. długie tele (wielkie, ciężkie flagowce z wbudowanym gripem, których rozmiar i tak jest mały w porównaniu do przypiętego szkła).
    System m4/3 to idealne rozwiązanie dla mnie.
    Jednak wolałbym nie kupować co roku nowego body, czy szkieł, aby uzyskać to czego oczekuję po sprzęcie.

    A oczekuję niezbyt wiele, ale jednak....

    3 małe stałki: 14/1.7 20/1.7 40/1.7 i E-P1 z tak szybkim AF jak w GH1 w duecie z 14-140.....


    I mam dylemat...
    ... kupię E-P1, a z szkłami m4/3 AF będzie nadal powolny, więc trzeba będzie kupić E-P2....
    ... kupię 17/2.8, ale ani na szybkości AF (z E-P1) ani na światełku nie osiągnę tego co chcę. Trzeba będzie kupić kolejne szkło (z drugiej strony 17mm prawie by zastąpiło 14mm i 20mm z moich potrzeb.... gdyby tylko nie ten poooowolny AF).

    TEN koszmarny Auto Focus w E-P1 psuje mi szyki

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    AF nie jest koszmarny. Miałem jakiś kwadrans E-P1 w rękach. Co prawda do mojego zestawu 5D z przykładowo 70-200 f/4L IS ma się kiepsko, ale już do starego E500 z 14-45 bliżej (choć z 14-54 chodził WYRAŹNIE szybciej). G1 jest też szybszy wyraźnie. E-P1 z 14-42 (tylko z takim miałem okazję próbować) przypomina szybki kompakt (szybszy niż mój stary kompakt Fuji, niż jest lepiej niż mój dawny Olympus E500 z 50 f/2 macro). Jest nie najgorzej - statyczne obiekty bez problemu. Biegających dzieci nie miałem okazji łapać, ale podejrzewam że byłby problem. Przypomina trochę Canona 5D z 100 f/2.8 USM macro. Odczuwalny jest malutki ruch w tą i z powrotem nim złapie ostrość. W L-kach z USM tego nie ma. Podejrzewam, że z jaśniejszą stałką będzie trochę lepiej niż z 14-42.

    Z drugiej strony, ma jedną zaletę - brak problemów FF/BF. I jest celny. W teście Optycznych 17mm f/2.8 miał 2% nie trafionych. Zobaczcie inne testy szkieł do klasycznych luster - ile obiektywów ma tak mały procent niecelnych? To świetny wynik.

    Koszmar to nie jest, ale poziomu G1 nie osiąga.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_0602 ; 16.07.09 o 09:29
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    TEN koszmarny Auto Focus w E-P1 psuje mi szyki
    Faktycznie koszmar. Nieraz z tego powodu budziłem się w środku nocy zlany potem.

    Chcesz szybki AF? Kup sobie lustrzankę (o ile jeśli nie masz; jeśli masz, to problem z głowy). Chcesz mały aparat? Kup sobie pena. Chcesz coś pomiędzy? Kup sobie GH1. Cokolwiek wybierzesz, zaczniesz robić zdjęcia, zamiast jęczeć.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #10
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria

    Problem nie polega na tym że nie mam czym fotografować, problem polega na tym że chciałbym to robić aparatem wielkości E-P1
    Co więcej PODEJRZEWAM że Olympus gdyby chciał to by wypuścił PENa z AF podobnym do osiągów G/GH1. I zapewne takowy wypuści, ale będzie się nazywał E-P2 (vide zapowiedzi o dwóch kolejnych korpusach m4/3) ach ten marketing....


    ps. złotówka się umacnia i będzie to obowiązujący 'trynd' na najbliższe parę miesięcy (takie krótkotrwałe wejście byka na giełdę) . Radzę uważnie śledzić rynek walutowy. Powinny pojawić się mega okazje

    Jak 'trynd' się skończy to polscy eksporterzy będą cenowo konkurować z Chinami... a ceny sprzętu fotograficznego osiągną nowe, fantastyczne poziomy.
    Ostatnio edytowane przez outsider ; 16.07.09 o 10:01

Podobne wątki

  1. e-520 a konkurencja
    By funkydiscorobot in forum E-System
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 2.03.10, 20:20
  2. e-30 a konkurencja
    By wujen in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 8.12.09, 17:54
  3. SAMSUNG NX (konkurencja m4/3)
    By EuroLiberty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14.07.09, 18:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.