Strona 2 z 76 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 753

Wątek: u43 - co robi konkurencja?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    314
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    System m4/3 to idealne rozwiązanie dla mnie.

    TEN koszmarny Auto Focus w E-P1 psuje mi szyki

    Zapewne będzie lepszy AF w nowym, bardziej zaawansowanym m43 niż E-P1, ale znów ta koszmarna cena za świetny EVF i niepotrzebne uszczelnienia oraz magnezowy odlew.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Przed E-P2 - zobaczymy jeszcze jakiego kompakta wypusci Panas.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie bardzo widzę kieszonkowego mikro panasa z tymi zoomami, które wypuścił. Za duże są. Będzie trzeba podpinać stałki albo olkowego zooma, ale wtedy można zapomnieć o stabilizacji obrazu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    a tak z ciekawości... czy ktoś z was natknął się w necie na zdjęcie E-P1 z założonym 14-45 panasa?

  5. #15
    piotrek204
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    ale potencjalnie też trudniej im zminiaturyzować całość.
    Wcale nie, malo to jest malych aparatow sredniego formatu?
    Przyklad:
    http://farm4.static.flickr.com/3238/...d796e564_o.jpg

    Sredni format z jednym z najlepszych dostepnych na swiecie szkiel. Malobrazkowe szkielka to przy nich mydelniczki.

    Duze?

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek204 Zobacz posta
    Duze?
    Nieduże. Ale co to ma w środku? Kilka sprężynek, kilka trybików i film grubości ułamka milimetra. Aparaty cyfrowe o takiej samej powierzchni światłoczułej matrycy przy dzisiejszej technologii muszą być większe, niż ich analogowe odpowiedniki. Jak sobie policzyć, że ekran LCD, matryca (w dodatku z układem stabilizacji obrazu), cała elektronika i akumulator to elementy, z których każdy zajmuje kilka-kilkanaście mm grubości, a to wszystko jeszcze musi być ekranowane i z zapewnionym odprowadzeniem ciepła, to rozmiar przestaje dziwić.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17
    piotrek204
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nieduże. Ale co to ma w środku? Kilka sprężynek, kilka trybików i film grubości ułamka milimetra. Aparaty cyfrowe o takiej samej powierzchni światłoczułej matrycy przy dzisiejszej technologii muszą być większe, niż ich analogowe odpowiedniki. Jak sobie policzyć, że ekran LCD, matryca (w dodatku z układem stabilizacji obrazu), cała elektronika i akumulator to elementy, z których każdy zajmuje kilka-kilkanaście mm grubości, a to wszystko jeszcze musi być ekranowane i z zapewnionym odprowadzeniem ciepła, to rozmiar przestaje dziwić.
    Ale sam system kryjacy 500% FF duzy nie jest wiec zrobienie odpowiednika E-P1 z matryca 35mm jest spokojnie wykonalne, M8 malo brakuje.
    Wiec w tym przypadku wielkosc sensora malo rzutuje na wielkosc calosci, gdyby S,C,N wypuscilby odpowiednik systemu z matryca 35mm duzej roznicy w porecznosci by nie bylo.

    Wiec od strony fizyki przeciwskazan nie ma, szkla beda male, miniaturyzacja elektroniki trwa caly czas i mozna liczyc na wieksze matryce w mniejszych pudelkach.
    Chodzi plotka ze M9 ma miec matryce z 5DII.
    Ostatnio edytowane przez piotrek204 ; 17.07.09 o 00:07

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Myślę, że powinieneś się zatrudnić w dziale R&D u któregoś z producentów aparatów fotograficznych Masz takie świeże pomysły, a oni tam tylko siedzą i nic nie robią, a jak już coś robią, to i tak źle...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    piotrek204
    Gość
    Polowa osob z tego forum ma zapewne 1000 lepszych pomyslow.
    Post z fotka mial jedynie Piotrowi pokazac ze tak naprawde przeciwwskazan do kompatkowych 35mm nie ma.

  10. #20

Podobne wątki

  1. e-520 a konkurencja
    By funkydiscorobot in forum E-System
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 2.03.10, 20:20
  2. e-30 a konkurencja
    By wujen in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 8.12.09, 17:54
  3. SAMSUNG NX (konkurencja m4/3)
    By EuroLiberty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14.07.09, 18:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.