Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Adaptery 4/3 - m42 z allegro

  1. #21
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    o kurczę.... ale się cieszę i jestem Ci wdzięczna. Widać lepiej zadałeś pytanie wujkowi Google, bo mi żadna strona z allegro akurat nie wyskoczyła. Same informacyjne i przy którejś kolejnej, na której nie znalazłam info. że pasuje do E-3 straciłam cierpliwość i uznałam, że odezwał sie mój odwieczny pech Jeszcze raz stokrotne dzieki za taką szybką reakcję i podpowiedź
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    ależ proszę

  3. #23
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    Witam, nie wiem czy się dobrze podłączyłam w odpowiedni wątek, ale mam pytanie i ogromną prośbę do wszystkich, którzy mogą mi doradzić jaka przejściówkę kupić?
    Dostałam obiektyw Pentacona - konkretnie PRACTICAR 28-70mm f3,5-4,5 od starego Zenith-a. Chcę go zamocować do OLYMPUSA E-3. Szukam przejściówek w necie, a tam w większości przejściówki, ale do E-1 i E300, albo takie które nie pasują do E-1, E-3 i E-300. Którą zatem powinnam wziąć?
    Będę dozgonnie wdzięczna za podpowiedź i ewentualnie jakiś link.
    Pozdrawiam
    magda
    Jakiś czas temu pytałam o przejściówkę do Practicar 28-70mm j.w. i odpowiedź dostałam.
    Oczywiście zakupiłam przejściówkę, ale okazuje się że nie pasuje ponieważ nie dodałam w info że to
    co prawda PRAKTICAR 28-70mm f3,5-4,5 ale z dopiskiem PRAKTICA B


    Kiedy okazało się, że konwerter pasuje do aparatu, ale nie pasuje do obiektywu bo za małą ma średnicę zaczęłam szukać po necie i okazało się, że jest coś takiego jak obiektywy typu B z inną średnicą...

    Szukam w necie czy jest jakiś konwerter to tego typu obiektywów, ale cały czas nie mogę nic znaleźć. Czy Ktoś z Was się spotkał już z przejściówka do tego typu obiektywu, czy mam zapomnieć o jego wykorzystaniu z Olkiem?
    Ostatnio edytowane przez jarmana ; 28.12.15 o 15:24
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  4. #24
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Nie spotkałem się z sensowną możliwością zastosowania obiektywów Praktica B w aparatach cyfrowych, miałem kilka ciekawych szkiełek kiedyś, sprzedałem. Jak masz tylko tego zooma, to niespecjalnie masz czego żałować.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #25
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Nie spotkałem się z sensowną możliwością zastosowania obiektywów Praktica B w aparatach cyfrowych, miałem kilka ciekawych szkiełek kiedyś, sprzedałem. Jak masz tylko tego zooma, to niespecjalnie masz czego żałować.
    Ech.... a tak się cieszyłam że będę mogła się czymś nowym pobawić, a tu nici z tego
    Dzięki serdeczne za informację. Już zaczęłam wątpić czy umiem szukać odpowiednio w necie...
    Skoro mam już przejściówkę na M42 to chyba pozostanie poszukać mi jakichś obiektywów do przejściówki zamiast przejściówki do obiektywu.
    Mam już co prawda dwa stare manuale olkowe z przejściówką i lubię się nimi bawić więc jakiś manual z M42 może też znajdę i też polubię....

    Muszę niestety rozdać punkty, żeby móc dać plusa za odpowiedź .
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    Już zaczęłam wątpić czy umiem szukać odpowiednio w necie...
    Problemy z ewentualną przejściówką cyfra-BP są dwa - nieskończoność (BP był względnie blisko płaszczyzny filmu) i przymykanie przysłony.

    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    Muszę niestety rozdać punkty, żeby móc dać plusa za odpowiedź .
    Oj tam, podziękowania, które padły, są monetą nie mniej cenną
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #27
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Problemy z ewentualną przejściówką cyfra-BP są dwa - nieskończoność (BP był względnie blisko płaszczyzny filmu) i przymykanie przysłony.


    Oj tam, podziękowania, które padły, są monetą nie mniej cenną
    No tak.... ja aż tak techniczna nie jestem. Tylko praktyka i doświadczenie w używaniu mnie uczy najwięcej.
    Tak się zeźliłam tym niedopasowaniem, że już znalazłam jakiegoś starego heliosa i zakupiłam
    Za takie nieduże pieniądze będę mogła się pobawić jakiś czas i sprawdzić co da się urobić
    Jak mi pójdzie Heliosem poszukam innych staroci do M42

    Jeszcze raz stokrotne dzięki i milusiego popołudnia życzę
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  8. #28
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    że już znalazłam jakiegoś starego heliosa i zakupiłam
    Za takie nieduże pieniądze będę mogła się pobawić jakiś czas i sprawdzić co da się urobić
    Jak mi pójdzie Heliosem poszukam innych staroci do M42
    Helioski fajne są. Jak jeszcze uda Ci się znaleźć ostrą sztukę to bajka. Mam taką i cieszę jak szpok
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #29
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Helioski fajne są. Jak jeszcze uda Ci się znaleźć ostrą sztukę to bajka. Mam taką i cieszę jak szpok
    No sporo ludzi mówi, że fajne, ale ja dopiero jak dotknę i upchnę w przejściówce i zrobię pierwsze obrazki to albo się przekonam albo nie...
    jestem kinestetykiem, słowa mnie nie przekonują wystarczająco, muszę obmacać i sprawdzić na własnej skórze
    Jak się nie nada do moich zabaw to będę szukać dalej, aż mi się nie znudzi
    teraz tylko się boję czy to aby nie jest ciąg nieprzychylnych zdarzeń i jak przyjdzie Helios czy wpasuje się w ta przejściówkę bo u mnie wszystkie nieszczęścia chodzą stadami ale jak już się wpasuje to go wykorzystam na maksa
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

Podobne wątki

  1. Adaptery
    By yarp2326 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.04.13, 13:39
  2. Adaptery NF, CY i FD -> m43
    By C+ in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22.08.09, 13:07
  3. M42 - adaptery z allegro
    By Mariusz M in forum E-System
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 3.06.07, 13:12
  4. Manualne adaptery Do E1/E-300
    By irek50 in forum E-System
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10.03.06, 21:34
  5. Adaptery do E-1
    By macgwiaz in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.08.05, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.