Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E 500 Nie działa

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E 500 Nie działa

    Może ktoś miał podobny problem. E 500 nie włącza się, albo jak się włączy, to się co chwila wyłącza. Aparat używałem jakieś dwa tygodnie temu i wszystko było O.K. Posiadam oryginalną baterię Olympusa, naładowaną i sprawną. Kartę CF SanDisc Ekstreme III. Kiedy udaje się go włączyć, to wszystkie funkcje działają poprawnie, ale po chwili się restartuje ciągle, albo się wyłącza. Mam też drugą baterię nieoryginalną i to samo się dzieje, kartę CF też wymieniałem na inną i nic.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria
    Spróbuj wyciągnąć akumulator na 24 godziny. Sprawdź potem może zaskoczy.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzisiaj wyjąłem baterię, jutro się okaże czy pomogło.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A co się dzieje po podpięciu pod komputer ??

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie sprawdzałem, korzystam, z czytnika kart CF, dawno go nie podłączałem pod komputer, jak włożę jutro baterię to sprawdzę.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jest jeszcze opcja: reset aparatu w trybie serwisowym.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Podpowiem Ci jeszcze jak sprawdza się takie przypadki serwisach:
    - Kładziesz aparat na stół, włączasz, kontrolujesz co minutę czy nie "odpłynął" lekko naciskając n.p. przycisk migawki (aby wybudzić go ze stanu oszczędzania energii). Dla pewności możesz oszczędzanie energii wyłączyć całkowicie bądź ustawić możliwie najdłuższy czas jego zadziałania (chodzi o to aby zostawić aparat najdłużej jak to możliwe bez dotykania go). Ważne abyś regularnie sprawdzał skrzętnie notując wyniki, n.p. 3 zwisy na dwadzieścia sprawdzianów.
    - Jeśli zakończysz ten test, robisz test dynamiczny, biorąc aparat ze stołu potrząsasz nim (z umiarem) również minutę, robisz to samo co w poprzednim teście (sprawdzasz czy żyje) i znowu potrząsasz.
    Jeśli odpływa częściej w teście dynamicznym oznacza że gdzieś coś słabo styka - n.p. bateria ze stykami gniazda, styki obiektywu (nieprzewidziane stany mogą powiesić aparat), styki karty, gorzej gdy będą to styki lub połączenia wewnątrz aparatu.
    Jeśli odpływa tak samo często jak w teście statycznym, może to oznaczać że coś z oprogramowaniem lub elementami elektronicznymi jest nie w porządku.

    Daj znać bo mnie zaciekawiło co go boli
    Pozdrawiam !
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wyjęcie akumulatora chyba nic nie dało, dzisiaj znowu miał te same objawy. Ale spróbowałem zrobić jak mi tank_driver radził. Okazało się, że aparat działa przez długi czas bez dotykania pokrętła zmiany trybów, lub przełącznika on-off. Przedmuchałem więc, te zakamarki przy przełączniku i przeczyściłem lekko pędzelkiem no i wszystko zaczęło działać. Przestał się wieszać. Dzięki za dobre rady !!!

  9. #9
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Niechaj będzie dla potomnych
    Cieszę się że działa, jeden wydatek mniej.
    Pozdrawiam !
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  10. #10
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Hmm, a mnie się czasem wydaje, że ktoś mi przestawia WB i ISO, a jak przekręce na tryb S, to włącza się tryb SCENE. Może ta sama przyczyna.

    Bo jak nie... to chyba aparat ma własną wolę.
    Fujifilm X10

Podobne wątki

  1. Czy PEN działa z ZD 14-54 wer. I ?
    By Ryba in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18.12.10, 21:31
  2. GIMP 2.6.5 źle działa
    By MeWash in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21.02.09, 23:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.