Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: 12-60swd

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    woj.Łódzkie
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja nie twierdzę ze jest głośny,tylko że nie jest super cichy.tak jak wszędzie jest napisane.Co do stuków to podejrzewałem że to wskaźnik odległości tak puka.
    A co do 14-54II to jest naprawdę cichy i szybki ,może nie aż tak szybki jak 12-60 ale w czasie ostrzenia słychać tylko,tak jak ktoś napisał na forum:
    delikatny powiew wiatru.
    Dzięki za info

  2. #22
    rodzyn
    Gość

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dopisuję się do tematu. Znalazłem też drugi wątek "SWD 12-60 problem", ale ten wydaje się bardziej o usterkach.

    Najpierw chciałbym napisać, że sprzętu używam amatorsko i z odpowiednią troską, co jednak nie znaczy, że wyciągam z torby tylko w niedzielę i przy dobrej pogodzie.

    Swojego 12-60 kupiłem w maju 2008. Szkiełko świetne, szybko i celnie ostrzy, ale miało być o usterkach. I tak gdzieś w połowie września tego roku zauważyłem, że przy zmianie ogniskowej z 60 na 12, w okolicach 14mm następowało lekkie przyblokowanie. Dalsze zmniejszanie ogniskowej powodowało przełamanie tego oporu z sprężystym kliknięciem. Zmiana ogniskowej z 12 na 60 przebiegała bez oporów. Stan ten trochę irytyował, ale dało się żyć. Niestety pod koniec października, nagle obiektyw pociemniał na maksa. Na początku nie zauważyłem co się stało. Dopiero w domu okazało się, że listki przysłony zamknęły się więcej niż przy f22. Do tego nie działały na regulację w żadnym z trybów w tym w trybie 'A'.

    Obiektyw pojechał do serwisu, został naprawiony. Tu nawet nie ma co dyskutować Serwis Olympusa jest rewelacyjny. Objawy awarii B0603, B0605 LENS HANG UP Co więcej po wizycie w serwisie zmiana ogniskowej w te i z powrotem przebiega z całkiem równomiernym oporem. Także praca pierścienia ostrzenia "wygładziła się". Myślę, że szkiełko zostało przesmarowane. Na koniec, co może wynikać z smarowania, a może z kalibracji; szkiełko delikatnie, ale zauważalnie szybciej ostrzy i nie ma już nawet śladu po minimalnym FF przy 12mm.

    Jednym słowem DZIĘKUJE serwisowi i zastanawiam się czy nie wysłać 50-200? (który jest sprawny, ale ciężko i nierównomiernie wyciąga się)

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    54
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Musze powiedziec ze z tymi 12-60 jest troszke problemow. Wystarczy poszperac na forach, akcja serwisowa..... az strach. Ja swojego wlasnie wczoraj dostalem z naprawy serwisowej. Praktycznie od czasu jak go kupilem (od goscia z naszego forum) nie pobawilem sie nim zbytnio ,bo przestrzeliwal z ostroscia, pracowal z dziwnymi oporami i w ogole robil dziwne glupoty. Musze powiedziec ze sam obiektyw jest fenomenalny, a dzieki MEGA SZYBKIEJ i MEGA PROFESJONALNEJ akcji serwisu i dodatkowych informacjach uzyskanych od Pana Lukasza z OP jestem wniebowziety. Koniec koncow mam nadzieje ze to juz koniec problemow, a zima za oknem czeka i prosi o pare pstrykow
    Olympus E-420 + ZD 25mm (kieszonkowy potffór) na poważnie , Nikon D7000, Nikon D600 + pokaźne stadko słoików do zabawy

Podobne wątki

  1. KATASTROFA 12-60SWD podczas wesela
    By majorek in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 22.01.15, 13:27
  2. Zd 14-54, zd 14-54II, zd 12-60swd
    By Dar-i-jush in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29.06.10, 22:27
  3. ZD12-60SWD - czy jest szczelny?
    By droplet in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27.08.09, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.