Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Olympus E-500 a migawka, ile wymiana poza GW?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus E-500 a migawka, ile wymiana poza GW?

    Kupiłem aparat Olympus E-500 z obiektywem Zuiko 14-45.
    Aparat ma pstryknięte 11k zdjęć i 2 lata na liczniku, robił zdjęcia produktów do allegro.

    Mam okazję dobrze go sprzedać i kupić w zamian np. E-420 3 miesięczne albo A200...

    Zastanawiam się ile kosztuje wymiana migawki poza gwarancją, i ile taka migwawka teoretycznie wytrzymuje...
    Zdjęcia raczej robie spokojnie, raczej kilka lepszych niż sporo średnich, chociaż np. podczas cross-ów robi się i 300-500 jednego dnia...

    mam niepodbitą gwarancję, ewentualnie co i gdzie mogę z tym zrobić?


  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Minimum 600-700zł.

  3. #3
    zonkinho
    Gość
    Z niepodbitą gwarancją nic nie zrobisz, no chyba że ktoś Ci wystawi paragon na ten sprzęt z aktualną datą.

  4. #4
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Jak mnie pamięć nie myli to migawka wytrzymuje ok. 50 tys. pstryków. Na taką wytrzymałość była projektowana. Jednak zadbany aparat powinien wytrzymać dużo więcej. Nie ma sensu wymieniać czegoś co jest sprawne. Dla porównania ja mam jakieś 35 tys. na liczniku. Moje e-500 ma się wyśmienicie.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Biorąc pod uwagę, że jest to aparat leciwy nie ma znaczenia przebieg. Raczej wątpię, żeby ktoś nie znający się na rzeczy kupił starą puchę za duże pieniądze. Znający się na rzeczy wybierze inną. E-500 to kawał dobrego aparatu, jednak 700 złotych na moje oko to maksimum co można za niego wziąć. Jak licytującemu się palec obsunie to może do 800 dojdzie, ale na pewno nie więcej.

    Ups, coś mnie w czaszkę... niby przeczytałem a nie dotarło do mnie, że to o koszt wymiany migawki chodzi
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    tia...
    właśnie nikogo nie znam z sklepu elektro/foto :/
    na całe dwa lata GW nie potrzebna, ale na rok to by się jeszcze przydała. :P
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę, że jest to aparat leciwy nie ma znaczenia przebieg. Raczej wątpię, żeby ktoś nie znający się na rzeczy kupił starą puchę za duże pieniądze. Znający się na rzeczy wybierze inną. E-500 to kawał dobrego aparatu, jednak 700 złotych na moje oko to maksimum co można za niego wziąć. Jak licytującemu się palec obsunie to może do 800 dojdzie, ale na pewno nie więcej.

    Ups, coś mnie w czaszkę... niby przeczytałem a nie dotarło do mnie, że to o koszt wymiany migawki chodzi
    za samo BODY czy z obiektywem 14-45?
    dałem 840 z 14-45, torbą i akcesoriami z zestawu.
    Ostatnio edytowane przez exploti ; 1.07.09 o 21:03 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez exploti Zobacz posta
    tia...
    właśnie nikogo nie znam z sklepu elektro/foto :/
    na całe dwa lata GW nie potrzebna, ale na rok to by się jeszcze przydała. :P
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    za samo BODY czy z obiektywem 14-45?
    dałem 840 z 14-45, torbą i akcesoriami z zestawu.
    Tutaj bym powiedział, że ktoś słabo ten zestaw wycenił Za sam korpus 700 do maksymalnie 800 złotych to dobra cena. Za to co opisałeś kwota 840 złotych jest naprawdę bardzo dobra.
    Pomyśleć, że kiedyś za E-500 + dwa szkła dałem trzy tysie
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mój E-500 ma pstryknięte na migawce jakieś 55.000 i nigdy nie było z nią problemów.

    Do serwisu się nadaje, ale to z innego powodu (najprawdopodobniej styki przy obiektywie i na klawiaturce do przeczyszczenia).
    Ostatnio podliczyłem, że sprzęt zarobił na siebie ok. 10x krotnie (kupowałem jak wchodził na rynek), więc jak na półzawodowe zastosowanie chyba nie jest najgorzej
    A tak szczerze - za tą cenę (szczególnie ze starym double kitem) nie ma nic lepszego.

    Ja bym nie zamieniał, nawet za dopłatą. Osobiście bardzo nie lubię matrycy 10M z Olka - łatwo na niej światła przepalić, a poza tym jasne tony są wyjątkowo płaskie.

    Lepiej zapolować na stare 40-150
    Ostatnio edytowane przez api ; 3.07.09 o 15:47
    pozdrówki,
    api
    www.twojareklama.pl

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez api Zobacz posta

    Lepiej zapolować na stare 40-150

    I korzystać z niego bardzo oszczędnie, żeby taśmy zbyt prędko szlag nie trafił...
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  10. #10
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez exploti Zobacz posta
    Kupiłem aparat Olympus E-500 z obiektywem Zuiko 14-45.
    Aparat ma pstryknięte 11k zdjęć i 2 lata na liczniku, robił zdjęcia produktów do allegro.

    Mam okazję dobrze go sprzedać i kupić w zamian np. E-420 3 miesięczne albo A200...

    Zastanawiam się ile kosztuje wymiana migawki poza gwarancją, i ile taka migwawka teoretycznie wytrzymuje...
    Zdjęcia raczej robie spokojnie, raczej kilka lepszych niż sporo średnich, chociaż np. podczas cross-ów robi się i 300-500 jednego dnia...

    mam niepodbitą gwarancję, ewentualnie co i gdzie mogę z tym zrobić?

    IMHO zmiana E-500 na E-420 albo A200, to zjazd w dół.

Podobne wątki

  1. Kadrowanie poza aparatem
    By dka in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30.08.05, 10:38
  2. fotografia studyjna a poza modela
    By Jeronimo in forum Studio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.06.04, 22:22
  3. jaka lampa poza dedykowaną?
    By than in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.01.04, 09:31
  4. Olympus C730UZ - wymiana LCD
    By ZdzislawD in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.10.03, 21:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.