Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: statyw wrogiem stabilizacji?

  1. #21
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Mnie się nie chce rozkładać systemu do testowania, ale przez skórę czuję, że ostrość z IS będzie odrobinę gorsza zawsze, w dowolnie doskonałej sytuacji zdjęciowej.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    RE:

    Może faktycznie jest ciut gorzej z ostrością, ale jak w sobie wyrobić reżim odpalania i wyłączania IS "odruchowo" kiedy człowiek jest mokry z nerwów. Na robótce nie chciałbym zapomnieć o IS, bo może być niewesoło.

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Tommy_G
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Vevey, Szwajcaria
    Posty
    639
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    nigdy nie myślałem o wyłączaniu stabilizacji robiąc nocne foty na staty.. jakoś nigdy mi się nie przytrafiło aby IS jakoś psuł fotkę ale przy najbliższej okazji popróbuję

    pozdr

  4. #24
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    IMHO IS psuje też w ruchu... C-AF + IS = 70% nieostrych całkowicie, C-AF - IS = 90% ostrych [nieostre z mojej winy] - ale na wątku E-30 może ktoś coś o tym powie, bo to tylko moje odczucia.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Witt
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    54
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    IMHO IS psuje też w ruchu... C-AF + IS = 70% nieostrych całkowicie, C-AF - IS = 90% ostrych [nieostre z mojej winy] - ale na wątku E-30 może ktoś coś o tym powie, bo to tylko moje odczucia.
    Zgadza się, z wyjątkiem naprawdę długich panningów starannie urztymywanych w jednej z osi, IS psuje ostrość dosyć skutecznie. W E-30 skuteczniej niż w E-510 (zgodnie z danymi producenta )
    Pozdrawiam.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hijacintus Zobacz posta
    Robię dokładnie tak jak Darekw1967. Nauczyłem się tego dość szybko. Jak kupiłem E-3, to pierwszą rzeczą, którą zrobiłem było włączenie stabilizacji. Przyczepiłem obiektyw 300 mm (starego manuala)
    Może problem polegał na tym co przyczepiłeś do korpusu? Stabilizacja może potrzebować informacji o ogniskowej do poprawnego działania, a od starego manuala nie bardzo jak miała się tego dowiedzieć.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    307
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Może problem polegał na tym co przyczepiłeś do korpusu? Stabilizacja może potrzebować informacji o ogniskowej do poprawnego działania, a od starego manuala nie bardzo jak miała się tego dowiedzieć.
    Ogniskową obiektywu manualnego wpisuje się w menu IS i tak zrobiłem. Ten zestaw z IS działa mi bardzo dobrze przy gorszym świetle. Problem leży w krótkich ( >1/1000 s) czasach. Mam wrażenie, że układ stabilizacji w takich sytuacjach po prostu nie nadąża i zamiast pomagać wprowadza błędy. Zresztą nie do takich sytuacji został zaprojektowany.

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jakiś miesiąc temu sprawdziłem temat stabilizacji na statywie w ogóle nie wiedząc o tym wątku. E510+12-60

    Przy ekspozycji 15sek na ogniskowej 12mm nie ma różnicy w jakości i ostrości zdjęcia. Co ciekawe stabilizacja radzi sobie z "brakiem ruchu". Z korpusu słychać tylko cichutkie piszczenie, coś jak komar. Temu odgłosowi daleko do buczenia przy ekspozycji np. z podpartej ręki.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    is> E-30

    Stabilizację mam włączoną zawsze. Podobnie jak moi znajomi CanoNicy mający IS w obiektywach nawet tak jasnych jak 300/2,8 , 400/2,8 , 600/4. Większość z nich w dodatku twierdzi, że wolałaby IS matrycy (?!!). W E-30 IS-a w trybie 1 używam do statycznych zwierzaków i ptaków schodząc przy sigmie 150/2,8 do czasów 1/10s ( przeważnie ISO 200, F4) -75% fot jest ok. Natomiast boleśnie nauczyłem się zmieniać tryb Is-a w trakcie fotografowania łosi przechodzących lekko skosem na moją lewą stronę. Okazało się, że ,,ciągnąc" szkłem trzeba zmienić tryb eliminujący tylko drgania w pionie bo inaczej głupieje i niestety robota idzie do kosza ( mimo użycia statywu).
    Wracając do IS CanoNików w szkłach - chłopaki mają ,,odpalony" system zawsze, nawet na statywach i foty żyletki. Chyba wiedzą co robią, bo w końcu część z nich z tego żyje, a w fotografii przyrodniczej nie można tracić czasu na szkolenie w trakcie fotografowania konkretnej akcji.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10.03.09, 21:49
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12.04.08, 18:42
  3. Efektywność stabilizacji dla długiego tele
    By jotes25 in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13.12.07, 22:26
  4. Ptyanie ad. podwójnej stabilizacji w sp 550UZ
    By dominius in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.04.07, 17:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.