Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytanie o E-420 z obiektywem Zuiko Digital17,5-45mm

  1. #1
    Awatar absensumbra
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pytanie o E-420 z obiektywem Zuiko Digital17,5-45mm

    Witam,

    Jako nowy świeżo upieczony posiadacz Olympusa E-420 mam mały problem. Pewnie dla większości z użytkowników forum wyda się on nieco śmieszny, ale zanim poczynię jakiekolwiek zakupy wole wysłuchac rad doświadczonych użytkowników.
    Do zestawu dołączono obiektyw Zuiko Digital 17,5-45mm...niestety bez pokrywy. Przyszło mi więc do głowy, że należałoby wyszukać taki dekielek w internecie. Skoro dekielek to czemu nie filtr? W tym miejscu pojawił się jednak problem...skąd mam mieć pewność, że będą one pasowac do mojego obiektywu?
    W większości ofert jest informacja, iż zestawy ( filtrów, osłon, dekielków) są dedykowane min. Olympusowi E-420, ale z z obiektywami ZUIKO Digital EZ 14-45mm lub ZUIKO Digital ED 14-42mm.
    Czy to oznacza, że takie zestawy są rzeczywiście przeznaczone do innych obiektywów? A może przejmuje sie nieistotnymi informacjami? Proszę kilka uwag na ten temat.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Myślę, że zakładanie UV do tego obiektywu nie ma sensu

    Kup sobie jakiś zamiennik olympusowego dekielka i tyle.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Z opisu Twojego obiektywu:
    "Rozmiar filtra: 52 mm"
    To jest jedyna istotna informacja żeby kupic filtr i/lub dekielek przedni - bo myślę że o takowy Ci chodzi? Filtr UV MSZ się zawsze przyda, wolę porysowac filtr niż soczewkę obiektywu, wypadki chodzą po ludziach.
    Ostatnio edytowane przez romek1967 ; 29.06.09 o 20:58
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Filtry dobierasz do średnicy gwintu obiektywu - w Twoim przypadku (ZD 17,5 - 45mm) to będzie 52 mm.
    Nie jestem tylko pewien czy warto inwestować w filtr do tego obiektywu.
    Jak kupisz słaby filtr to pogorszysz jakość fotek, jak jakiś dobry - zapłacisz ponad 50% wartości obiektywu...
    Pozdrawiam
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    217
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Myślę, że zakładanie UV do tego obiektywu nie ma sensu

    Kup sobie jakiś zamiennik olympusowego dekielka i tyle.
    Zgadzam się. Dobry filtr Uv kosztuje pół tego co ten obiektyw. Taniochy nie warto brać (patrz test na optyczne.pl). Nie ma obaw soczewka przednia nie jest aż taka delikatna. Zdecydowanie brać dekielek.
    Ostatnio edytowane przez junak20 ; 29.06.09 o 21:16

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Wadowice/manchester
    Posty
    255
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    jak nie chcesz wydawać sporo kasy na filtry to może kup sobie jakiś manualny obiektyw z filtrem. Ja się kiedyś zmiesciłem w 50zł obiektyw 70-210mm manual do olympusa system OM.Dostałem gratisik w postaci filtra i idealnie pasuje na ten obiektyw. Jakość tego obiektywu nie jest powalająca, ale narazie Ci wystarczy. W sumie to zależy jakie zdjęcia chcesz robić. Często ten obiektyw ma problem ze złapaniem Af gdy jest ciut ciemniej.
    Wszystko kwestia kaski. Jesli Cię stać to możesz kupić sobie lepszy obiektyw od kitowego np. 14-54mm + do nie go jakiś filtr i będziesz zadowolony.
    Z czasem zapewne zacznie drażnić Cię(przy cięższym obiektywie)grip w e420 i wtedy się zacznie

Podobne wątki

  1. M.Zuiko Digital 45mm 1.8
    By snuffi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 774
    Ostatni post / autor: 5.01.20, 14:00
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Zuiko 14-45mm awaria - nieostrzy
    By Jordan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 22:57
  4. Zuiko 14-45mm vs 14-54mm [test]
    By Moog in forum E-System
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10.05.06, 21:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.