Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: ostrość zdjęć a ustawienia e-3

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    ostrość zdjęć a ustawienia e-3

    Po powrocie z pikniku lotniczego, zabrałem sie za oglądanie zdjęć... i tu niespodzianka. Przeważająca liczba fotek nieostra.
    Pod e-3 podpięte 50-200swd - tryb priorytetu czasu ( czasy od 1/400 do 1/800s) iso 100 kiedy świeciło słoneczko, iso 400 kiedy się chmurzyło.
    Włączony tryb IS 1 ( stabilizacji), włączone zdjęcia seryjne, AF-C, pojedyncze centralne pole ostrości.

    W zasadzie wększość zdjęć to śledzenie samolotów ( panoramowanie).

    No i teraz pytanie co zrobiłem źle, że zamiast ostrych, mam ładnych parę giga nieostrości ?

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Powodem mogło być IS1 przy ruchomych obiektach.
    Powodem mógł być firmware 1.4 - poczytaj na forum, było o tym.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zeman2 Zobacz posta
    Po powrocie z pikniku lotniczego, zabrałem sie za oglądanie zdjęć... i tu niespodzianka. Przeważająca liczba fotek nieostra.
    Pod e-3 podpięte 50-200swd - tryb priorytetu czasu ( czasy od 1/400 do 1/800s) iso 100 kiedy świeciło słoneczko, iso 400 kiedy się chmurzyło.
    Włączony tryb IS 1 ( stabilizacji), włączone zdjęcia seryjne, AF-C, pojedyncze centralne pole ostrości.

    W zasadzie wększość zdjęć to śledzenie samolotów ( panoramowanie).

    No i teraz pytanie co zrobiłem źle, że zamiast ostrych, mam ładnych parę giga nieostrości ?
    Do panoramowania, jeśli przy tych czasach, już używasz stabilizacji to włącz IS 2-jest do tego stworzone

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Powodem mogło być IS1 przy ruchomych obiektach.
    Powodem mógł być firmware 1.4 - poczytaj na forum, było o tym.
    skoro odsyłasz mnie do wątku o firmware to pewnie go czytałeś ?

    natomiast jestem ciekaw rozwinięcia tematu IS1 - może być powodem nieostrości przy zdjęciach robionych z ręki ? rozumiem, że stabilizacja włączona kiedy aparat jest na statywie może dać w kość , ale foto z ręki przy długiej ogniskowej ?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez slawek Zobacz posta
    Do panoramowania, jeśli przy tych czasach, już używasz stabilizacji to włącz IS 2-jest do tego stworzone
    no właśnie, może po prostu niepotrzebnie włączam stabilizację w ogóle - wg mnie czasy były odpowiednio krótkie.

    Zastanawiam się jeszcze nad AF-C w połączeniu z pojedynczym polem autofokusa, ale to spekulacje.

    Może ktoś jeszcze podpowie co może być przyczyną ?
    Ostatnio edytowane przez zeman2 ; 29.06.09 o 16:17 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    też byłem (niedziela) i podpięty miałem ZD 50-200 bez SWD , ale IS ustawione na 2. W sumie nawet niepotrzebnie włączona stablilizacja, bo pogoda była super. ISO 200

    Wszystkie foty OK.

    AF był na S oraz również ze śledzeniem C. Bez różnicy.


    Moim zdaniem IS 1, to była główna przyczyna Twoich nieostrości
    powinno być IS 2 jeżeli już
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kazil
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Września Wlkp
    Posty
    191
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Co wy macie z tym firmware 1.4 ...?
    Ja mam tez 1.4 i wszystko gra i buczy ... żyleta !
    E-3 / FL 50R / Zuiko 50mm f2 / Zuiko 9-18mm /Zuiko 14-54mm / Zuiko 70-300mm
    www.kazilphoto.pl

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zeman2 Zobacz posta
    natomiast jestem ciekaw rozwinięcia tematu IS1 - może być powodem nieostrości przy zdjęciach robionych z ręki ?
    Tak, ostatnio robiłem zdjęcia samolotom w ruchu i zanim sobie przypomniałem żeby wyłączyć IS1, narobiłem sporo lekko poruszonych zdjęć (mimo bardzo krótkich czasów). Przy czym zdjęcie poruszone od nieostrego powinieneś być w stanie rozpoznać.
    Kwestia firmware 1.4 - niektórzy z E3 mają problem z celnością autofocusa, jeśli mają wgrany firmware 1.4 (może też 1.3). Sprawdź czy u ciebie trafia celnie.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    Tak, ostatnio robiłem zdjęcia samolotom w ruchu i zanim sobie przypomniałem żeby wyłączyć IS1, narobiłem sporo lekko poruszonych zdjęć (mimo bardzo krótkich czasów). Przy czym zdjęcie poruszone od nieostrego powinieneś być w stanie rozpoznać.
    Kwestia firmware 1.4 - niektórzy z E3 mają problem z celnością autofocusa, jeśli mają wgrany firmware 1.4 (może też 1.3). Sprawdź czy u ciebie trafia celnie.
    co do IS1 - to wygląda na to, że właśnie to stało sie przyczyną- większośc fotek wygląda na z lekka poruszone; jeśli to jest prawdziwa przyczyna to mam nauczkę jak cholera

    a co do wątku o firmware - sam w nim pisałem i zgłaszałem problem - stąd moje lekko ironiczne pytanie czy czytałes wątek ( bez urazy)
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez sebu$ Zobacz posta
    też byłem (niedziela) i podpięty miałem ZD 50-200 bez SWD , ale IS ustawione na 2. W sumie nawet niepotrzebnie włączona stablilizacja, bo pogoda była super. ISO 200

    Wszystkie foty OK.

    AF był na S oraz również ze śledzeniem C. Bez różnicy.


    Moim zdaniem IS 1, to była główna przyczyna Twoich nieostrości
    powinno być IS 2 jeżeli już
    a tak z ciekawości, jaki czas zadałeś migawce ?
    Ostatnio edytowane przez zeman2 ; 30.06.09 o 19:45 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. E-620 ustawienia DPI
    By JacekO in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.10.09, 10:32
  2. E-620 ostrość ustawienia
    By JacekO in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.10.09, 11:54
  3. złe ustawienia (?) Mju 700
    By miszela in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.10.09, 23:56
  4. Ustawienia Do..
    By JaQb in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.04.04, 10:14
  5. ustawienia
    By leszek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7.02.04, 19:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.