Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Doposażenie zestawu E520 + dual kit

  1. #1
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Doposażenie zestawu E520 + dual kit

    Witam,
    po długich godzinach na forum OC a także allegro wreszcie stałem sie posiadaczem zestawu E520 z dwoma kitowymi obiektywami. Na szybko doposażyłem się w torbę za parę groszy (już wiem, że będzie za mała) oraz karte 2GB.
    Teraz na spokojnie chcę uzupełnić zestaw o kilka elementów i prosiłbym o kilka rad.
    Oto co chce kupic już:
    1. Karta CF Pretec 4GB
    Tylko, że nie wiem co z funkcją panoramy przy zastosowaniu tej karty. Czy aktualizacja softu coś da?
    2. Dodatkowy akumulator
    Raczej nie skuszę się na tanioche z Chin i kupię coś z firm Hahnel, Hama.
    3. Lampa FL36
    4. Filtry UV x2
    5. Filtry połówkowe lub system Cokin - musze jeszcze pomyśleć
    6. Filtry makro lub obiektyw makro.
    7. Środki czyszczące i osłona na LCD. Czy jest w ogóle sens kupowąc taka osłonę?

    Obiektywy zostawiam sobię na następne zakupy.
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    Teraz na spokojnie chcę uzupełnić zestaw o kilka elementów i prosiłbym o kilka rad.
    Oto co chce kupic już:
    1. Karta CF Pretec 4GB
    Tylko, że nie wiem co z funkcją panoramy przy zastosowaniu tej karty. Czy aktualizacja softu coś da?
    2. Dodatkowy akumulator
    Raczej nie skuszę się na tanioche z Chin i kupię coś z firm Hahnel, Hama.
    3. Lampa FL36
    4. Filtry UV x2
    5. Filtry połówkowe lub system Cokin - musze jeszcze pomyśleć
    6. Filtry makro lub obiektyw makro.
    7. Środki czyszczące i osłona na LCD. Czy jest w ogóle sens kupowąc taka osłonę?
    Ad 1. Wolałbym większą kartę. Funkcja panoramy jest przypisana chyba do olkowych kart XD ale olej to - z lepszym skutkiem złożysz panoramy na kompie.
    AD 2. Koniecznie kup, dobry wybór.
    AD 3. Najlepiej w wersji R
    AD 4. Po co Ci filtry UV? Jeżeli już bardzo chcesz taki mieć i nie szkoda Ci kasy kup jeden - gwinty w kitach są te same będziesz mógł go zakręcać na wybrany obiektyw o ile będzie taka potrzeba... Koniecznie kup filtr polaryzacyjny jak chcesz robić pejzaż.
    AD 5. Przemyśl, poczytaj nasze forum, dużo tu info w na ten temat.
    AD 6. To zależy czego oczekujesz, najtańszym rozsądnym rozwiązaniem będzie Raynox DCR 250.
    AD 7. IMHO nie ma sensu taki wydatek, odpuść sobie wszelkie osłonki na LCD, folie, szkiełka i podobne gadżety...
    Rozumiem, że masz na sprzęt jakąś torbę lub plecak?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    36
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    weź pod uwagę jeszcze tą lampę,
    http://allegro.pl/item667681784_metz..._ttl_wawa.html

    wydaje się lepszym wyborem niż 36'tka

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar drozdu
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    wiocha k/Wrocławia
    Posty
    149
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    nie kupuj UV, no chyba że z najwyższej półki (ale to z kolej nie ma sensu przy kitach)
    zwykłe UV fatalnie pogarszają jakość. sam się na tym przejechałem kupując UV hoya

  5. #5
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Ad 1. Wolałbym większą kartę. Funkcja panoramy jest przypisana chyba do olkowych kart XD ale olej to - z lepszym skutkiem złożysz panoramy na kompie.
    AD 2. Koniecznie kup, dobry wybór.
    AD 3. Najlepiej w wersji R
    AD 4. Po co Ci filtry UV? Jeżeli już bardzo chcesz taki mieć i nie szkoda Ci kasy kup jeden - gwinty w kitach są te same będziesz mógł go zakręcać na wybrany obiektyw o ile będzie taka potrzeba... Koniecznie kup filtr polaryzacyjny jak chcesz robić pejzaż.
    AD 5. Przemyśl, poczytaj nasze forum, dużo tu info w na ten temat.
    AD 6. To zależy czego oczekujesz, najtańszym rozsądnym rozwiązaniem będzie Raynox DCR 250.
    AD 7. IMHO nie ma sensu taki wydatek, odpuść sobie wszelkie osłonki na LCD, folie, szkiełka i podobne gadżety...
    Rozumiem, że masz na sprzęt jakąś torbę lub plecak?
    ad.ad1. Panorame odpuszczam - kolejna karte 4, 8Gb kupie jeszcze w sierpniu przed urlopem.
    ad.ad.2. aku wiadomka.
    ad.ad3. Musze sie jeszcze w tym temacie dokształcić.
    ad.ad4. Racja. Kupie 1 UV i polar
    ad.ad5. Troche poczytałem i zdecyduje sie na Cokin (koszty mniejsze i wieksze pole do popisu)
    ad.ad6. O tym troche musze jeszcze poczytac ale wygląda na ciekawsze rozwiązanie niż zabawa z soczewkami
    ad.ad.7 Ale zestaw czyszczący kupię.

    Mam torbę lub też torebeczkę kupioną na szybko. Rozgladam sie za plecakiem który pomieści całość.

    Cytat Zamieszczone przez pkali
    weź pod uwagę jeszcze tą lampę,
    http://allegro.pl/item667681784_metz..._ttl_wawa.html

    wydaje się lepszym wyborem niż 36'tka
    Troche mnie cena blokuje. Szukam raczej jakiejś używki do 400zł
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  6. #6
    darkelf
    Gość
    Jeśli mogę coś doradzić:
    - adapter m42 z potwierdzeniem ostrości
    - dobre m42, np. carl zeiss pancolar 50/1.8, jakiś fajny 135/2.8
    - dobry statyw (slik pro 300zł)
    - duże karty CF - warto robić RAWy
    - dobra torba - możesz myśleć, że to bez znaczenia, ale to ona decyduje o tym czy będziesz mieć aparat zawsze ze sobą czy gdy będziesz chciał zrobić zdjęcie aparat będzie leżał w domu
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Doczytałem resztę wątku - nie kupuj DCR 250, to bardzo dobra zabawka (mam w domu) ale do kompaktu, a nie do lustrzanki. Jak już kupisz adapter m42 to dokup jeszcze pierścienie/mieszek.
    Ostatnio edytowane przez darkelf ; 29.06.09 o 12:43 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #7
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta

    1. Karta CF Pretec 4GB
    Tylko, że nie wiem co z funkcją panoramy przy zastosowaniu tej karty. Czy aktualizacja softu coś da?
    2. Dodatkowy akumulator
    Raczej nie skuszę się na tanioche z Chin i kupię coś z firm Hahnel, Hama.
    3. Lampa FL36
    4. Filtry UV x2
    5. Filtry połówkowe lub system Cokin - musze jeszcze pomyśleć
    6. Filtry makro lub obiektyw makro.
    7. Środki czyszczące i osłona na LCD. Czy jest w ogóle sens kupowąc taka osłonę?
    Ad1. Weź większą, przy raw'ach szybko idzie zapchać 4GB
    Ad2. Dobry wybór. Będziesz zadowolony jak większość osób na forum.
    Ew jeżeli chcesz kupić torbę większą to rozejrzyj się za zestawe torby+oryginalny aku olympusa. O ile się nie mylę to był taki zestaw w dobrej cenie w fotozakupach.
    Ad3. Do czego jest Ci potrzebna lampa? Co masz zamiar fotografować?
    Może lepiej zamiast nowej FL36 poszukaj u nas na forum FL50. Czasami się pojawiają i to w bardzo dobrej cenie.
    Ad4. Zbędny wydatek.
    Ad5. Tutaj więcej dowiesz się na forum.
    Ad6. Jeżeli masz kasę to obiektyw. Żadne konwertery nigdy nie dadzą takiej jakości jak obiektyw. Jeżeli chcesz robić makro żywej przyrodzie to raczej olympusowa 50 albo sigma 105/150. Z olympusową 35 ciężko się zbliżyć, żeby nie uciekło . Wyżej podany Raynox też jest sposobem, ale jak dla mnie to półśrodek (co nie znaczy, że nie można nim rewelacyjnych zdjęć zrobić co już wielokrotnie zostało udowodnione u nas w galerii)
    Ad7. O środkach czystości już wielokrotnie było mówione. Jak dla mnie to grucha + ew. pędzelek i miękka szmatka.
    Co do osłonki - ja posiadam bo udało mi się ryskę zrobić na wyświetlaczu, mam taką z hartowanego szkła. Kupiona na allegro za ok 30zł. Pasuje idealnie, jak przykleiłem tak się trzyma. Widoczność na wyświetlaczu minimalnie się pogorszyła, ale to akurat dla mnie drugorzędna sprawa.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  8. #8
    darkelf
    Gość
    Akumulatory - jest polska firma na B (ciągle nie pamiętam nazwy a nie chcę teraz grzebać w torbie), mam jej 3 zamienniki BLM1, poza tym mam chyba dwa oryginały i jeszcze jeden zamiennik - to nie jest głupie mieć masę akumulatorów. Tak jak nie jest głupie mieć 2 karty 16GB. Przekonasz się gdy zabraknie Ci prądu. Albo miejsca.

    Nie używałem FL36 ale FL50R jest boska. Szczególnie z R.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    ad. KARTA - jednak kupie 8 GB. cenowo mały przeskok, a pojemnośc znacznie większa

    ad. LAMPA - potrzebna raczej do domowych wojaży. raczej wykluczam większe imprezy.

    ad. filtr UV - potrzebuje go typowo do ochrony szkła. ale myślę że polar wystarczy.

    ad. MAKRO - obiektywy na razie odpuszczam wiec konwenter na poczatek starczy
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  10. #10
    darkelf
    Gość
    Nie napisałeś jaki masz tele, ale i tak raczej robisz błąd kupując konwerter zamiast m42/pierścieni. No ale to Twoje pieniądze.

Podobne wątki

  1. Olympus E520 dual kit
    By macbi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21.07.09, 20:19
  2. Ergonomia zestawu E-510 + ZD 50-200
    By lucas_g in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.06.08, 20:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.