Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Doposażenie zestawu E520 + dual kit

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Puławy
    Posty
    33
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Witam

    Jeśli będziesz kupował bakterię to hamy kup, mi sprawuje się lepiej niż oryginał.
    Pozdrawiam

  2. #12
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    ad. filtr UV - potrzebuje go typowo do ochrony szkła. ale myślę że polar wystarczy.
    Polar nie służy ochronie szkła... Polar zakładasz w konktretnie, jasno określonym celu...

    PS. I nie mam tu na myśli polara jako kurtki czy innego rodzaju odzieży
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

  3. #13
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Napisał, że dual kit, czyli pewnie 40-150 nowe/ciemne.

    Na szybko doposażyłem się w torbę za parę groszy (już wiem, że będzie za mała)
    Oj, upakuj dobrze, może się uda Żadna torba nie jest za mała - są odpowiednie, ale na mniejszą ilość rzeczy

    1. Karta CF Pretec 4GB
    Tylko, że nie wiem co z funkcją panoramy przy zastosowaniu tej karty. Czy aktualizacja softu coś da?
    Nie da. Panorama działa na xD tylko. Ale jest peeełno programów do składania panoram na komputerze.

    2. Dodatkowy akumulator
    Raczej nie skuszę się na tanioche z Chin i kupię coś z firm Hahnel, Hama.
    +GP, +Ansmann.

    3. Lampa FL36
    Nie komentuję. Z lampą jak z obiektywem - spokojnie, wybierz, co potrzebujesz - nic na siłę i na szybkiego.

    No do ochrony okej, ale ja bym przed zdjęciami zdejmowała Cena wskazuje, że flary i spadek kontrastu będzie...

    5. Filtry połówkowe lub system Cokin - musze jeszcze pomyśleć
    Dokładnie, pomyśl na spokojnie.

    6. Filtry makro lub obiektyw makro.
    Obiektyw - jak wyżej, masz czas na zakup Fitry = soczewki - szkoda kasy. Jak chcesz się bawić w makro, kup na początek Raynoxa DCR-250.

    7. Środki czyszczące i osłona na LCD. Czy jest w ogóle sens kupowąc taka osłonę?
    No zależy, jak użytkujesz aparat. Ja się bardzo cieszę, że E-30 ma możliwość "schowania" LCDka... Środki czyszczące? Co chcesz czyścić...? Ja mam mikrofibrę za 9,99zł i nic więcej nie potrzebuję...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Nie napisałeś jaki masz tele, ale i tak raczej robisz błąd kupując konwerter zamiast m42/pierścieni. No ale to Twoje pieniądze.
    jeszcze nie kupuję lecz rozważam zakup. trochę czasu na forum i bede wiedział co bedzie lepsze. aczkolwiek na razie podstawowe rzeczy (karta, aku. filtry...)
    temat konwentera pojawił się i musze go rozważyć. wiem tylko że lepie dołozyć trochę niz kupic np. 5 soczewek wkręcanych.
    a m42 obowiązkowo kupię by później kupic jakies obiektywy stałe
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  5. #15
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Akumulatory - jest polska firma na B (ciągle nie pamiętam nazwy a nie chcę teraz grzebać w torbie), mam jej 3 zamienniki BLM1, poza tym mam chyba dwa oryginały i jeszcze jeden zamiennik - to nie jest głupie mieć masę akumulatorów.
    E, po co tyle (1 aku ~ 1200 zdjęć E-330, jak się sprawuje z nowym jeszcze nie wiem). Aku też się rozładowują, jasne, na wyjazdy spoko, ale na co dzień...
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 29.06.09 o 13:35
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #16
    darkelf
    Gość
    A kto mówi o soczewkach? Soczewek nie kupuj bo to kupa kompletna.
    Raynox DCR-250 jest dobry ale musisz mieć długi tele, ja zakładałem na 70-300, efekt może i fajny, ale wolę m42 za 200zł plus mieszek/pierścienie. Mam też ZD 35. DCR-250 leży od pół roku nieużywany na półce (nie, nie sprzedam).

    Akumulatorki są bardzo potrzebne, mimo, że jeden-dwa wystarczają na sesję to komfort się liczy, budzę się, biorę torbę i wychodzę a prąd idzie ze mną.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wielkie dzieki wszystkim za pomoc i naprowadzenie na pewne tematy.
    KUPIŁEM (n razie):
    1. Karta Pretec CF 8GB x233
    2. Akumulator Hama dedykowany BLM-1
    3. Filtr polaryzacyjny kołowy taki za 49 zł
    4. Zestaw czyszczący

    pozostaje:
    Lampa
    Makro
    Zestaw Cokin

    W tych tematach musze się jeszcze poważnie dokształcić.
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

Podobne wątki

  1. Olympus E520 dual kit
    By macbi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21.07.09, 20:19
  2. Ergonomia zestawu E-510 + ZD 50-200
    By lucas_g in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.06.08, 20:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.