Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Potrzebna pomoc w poustawianiu E410

  1. #31
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    anusia - poczytaj troszke o fotografii ;
    na początek instrukcja obsługi aparatu potem http://www.fotografia.kopernet.org/ i http://www.e-cyfrowe.pl/poradnik/-721.html a potem, jakoś poleci
    Pozdrawiam,
    S.

  2. #32
    | OlyJedi Awatar tkud
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Za moimi przedmówcami...bez przeczytania instrukcji się nie obejdzie. Na początku trzeba często zaglądać...najlepiej jak na starcie ma się wyładowaną baterię i wtedy można poświęcić czas na przeglądnięcie instrukcji zamiast niecierpliwie czekać aż się naładuje...ja miałem to "szczęście" .
    Odnośnie WB...osobiście robię większość zdjęć na "chmurce" zresztą nawet przyznał się do tego wspomniany wcześniej Bryan Petrson. Ociepla kolory a w zimie jest szansa, że śnieg nie wyjdzie w niebieskawym odcieniu. W pomieszczeniach daje czasami na "auto". Z biegiem czasu dojrzejesz jednak do robienia zdjęć w RAWach a JPG będą jedynie do wstępnej selekcji. Aparat zapisując w JPGach powoduje, że wiele informacji jest już bezpowrotnie utracona i kiedy zajdzie taka potrzeba i będziesz chciała w programie do obróbki przykładowo podsycić kolorki lub nawet rozjaśnić zdjęcie okaże się, że wyjdą najogólniej mówiąc granice między poszczególnymi odcieniami czyli jednym słowem klapa. Jeśli jednak jesteś przekonana do JPGów to proponuję ustawienia:
    FILTR SZUM. - STANDARD, RED.SZUMU - WYŁ ponieważ oprogramowanie 410ki niezbyt dobrze sobie radzi z odszumianiem i nawet zwiększenie na MOCNO może spowodować wręcz odwrotny skutek a mianowicie zwiększenie szumu. REDUKCJA SZUMU sprawdza się przy zdjęciach nocnych (znikają przykre hot piksele). Włączenie tej opcji powoduje niestety wydłużenie czasu między kolejnymi zdjęciami szczególnie przy długich czasach naświetlania.
    W TRYBIE OBRAZU daj ostrość na LO czyli jak najmniejsze ponieważ 410 przeostrza JPGi.
    Jeśli jednak będziesz robiła w RAWach większość tych problemów zniknie ponieważ wiele będzie zależało wyłącznie od Twoich upodobań…będziesz mogła sama sobie ustawić parametry we własnym programie nie przejmując się co też aparat wypuści jako efekt finalny
    Pozdrawiam

  3. #33

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    26
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    mmmmm...notka tkud'a mnie na sam widok przestraszyla ale po przeczytaniu jakos tak ociupinke jasniej mi sie zrobiło <zawsze cos >....
    mam teraz duzoo bardzo duzo czasu wolnego to siegne po ta odrazajaca nie jasnym jezykiem <jak dla mnie >pisana INstrukcje .....
    jak sie gdzies w niej zgubie napewno zwroce sie o pomoc w odnalezieniu drogi powrotnej
    Olympus E410

  4. #34
    darkelf
    Gość
    Anusia a gdzie wystawiasz te zdjęcia?

  5. #35
    | OlyJedi Awatar maj0nez
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    346
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Anusia a gdzie wystawiasz te zdjęcia?
    tu są koleżanki zdjęcia
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=19310

  6. #36

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    26
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    tak wlasnie tamm
    Olympus E410

Podobne wątki

  1. Pomoc potrzebna. html
    By FotoAmator in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21.02.09, 00:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.