Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Potrzebna pomoc w poustawianiu E410

  1. #21

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    26
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    no wlasnie chyba sie zabiore za jej przeczytanie
    Olympus E410

  2. #22
    kowalikster
    Gość
    Anusia wiesz co to jest WB i balans bieli?

  3. #23

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    26
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    to jest to samooo
    Olympus E410

  4. #24
    kowalikster
    Gość
    No to widać coś jednak wiesz. Myślę, że mimo wszystko powinnaś poczytać instrukcje i wtedy zadawać pytania.
    PS. A oprócz tego że to jest to samo to co możesz o WB powiedzieć? (pytanie retoryczne).

  5. #25

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    26
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    hm....
    jest to funkcja której używa sie do zmiany barwy swiatla mm...albo temperatury
    Olympus E410

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    150
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Bryan Peterson w jednej ze swych książek napisał, że najcieplejsze (w sensie nie przesadnie) fotki wychodzą przy WB = 5800K.
    Anusia, jeśli fotki robisz w rawach, to balansem bieli nie musisz się przejmować, ustawisz sobie w Olympus Master lub studio taki jaki Ci się podoba. Jeśli nie robiłaś jeszcze niczego w rawie, to proponuje Tobie cyknąć fotkę w tym formacie i pobawić się WB, aby zobaczyć o co chodzi, jak to działa i jakie kolory pasują Tobie najbardziej. Już nie mówię o oczywistym teście wykonania tego samego zdjęcia przy różnych dostępnych WB w menu aparatu. Ja w tej chwili w pochmurnym Poznaniu korzystam raz z chmurki, raz ze Słoneczka i mniej zależy to od pogody, a więcej od mojego chwilowego postrzegania świata Powodzenia!

  7. #27

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    26
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    mmm...przemysle ta opcje Raw
    Olympus E410

  8. #28
    darkelf
    Gość
    Ale fajna Anusia, mam nadzieję, że będzie wystawiać jakieś fajne zdjęcia, bo chyba zapału ma sporo

  9. #29

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    26
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    Ale fajna Anusia, mam nadzieję, że będzie wystawiać jakieś fajne zdjęcia, bo chyba zapału ma sporo
    Oj bo sie zaczerwienie cały czas wstawiam zdiatka
    a zapalu faktycznie sporo xD tylko jakos na dworek sie nie chce ruszyc jakas taka duchota sie zrobila w Poznaiu ;/
    Olympus E410

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    moim bardzo bardzo skromnym zdaniem RAW na początek nie musi być najlepszym wyjsciem. Bardzo dużo można się nauczyć robiąc JPG. Balans bieli automatyczny z reguły się sprawdza, czasem można go skorygować fotografując w trudnych warunkach albo chcąc osiągnąć konkretny efekt.
    Ale ja jestem początkujący i niekoniecznie się na tym znam.

Podobne wątki

  1. Pomoc potrzebna. html
    By FotoAmator in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21.02.09, 00:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.