Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Aktualizacja blokująca nieoryginalne akumulatory

  1. #1
    rocco
    Gość

    Aktualizacja blokująca nieoryginalne akumulatory...

    Na stronie internetowej Panasonic ukazała się aktualizacja dla kilkunastu modeli aparatów cyfrowych - w tym między innymi dla modeli DMC-G1 i DMC-GH1, która przeszkodzi użytkownikom w korzystaniu z nieoryginalnych akumulatorów. Firma wyjaśnia, że robi to w trosce o swoich klientów...
    Fajne, prawda?
    Na stronie Panasa jest lista a w niej faktycznie figurują obie puszki systemu micro 4/3 DMC-G1 i DMC-GH1 i kilkanascie kompaktów.
    Nieodparcie się to kojarzy z drukarkami i tuszami chipem

    PS
    Własnie zauwazylem, że już napisano o tej aktualizacji firmware na forum: https://forum.olympusclub.pl/showpos...&postcount=243
    Może jednak niech to zostanie w oddzielnym wątku, warto żeby ludziska wiedzieli co ich czeka po uaktualnieniu oprogramowania swojej puszki.
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 26.06.09 o 16:49

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    nie dłużej jak za tydzień lub dwa chinole obejdą zabezpieczenia

  3. #3
    kowalikster
    Gość
    Kolejny przykład wspaniałomyślnego uszczęśliwiania użytkowników na siłę.

  4. #4
    rodzyn
    Gość
    I autopsucia dobrego zdania o firmie!

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    A ja popieram firme.Za duzo badziewia jest na rynku udajacego produkt w pelni sprawny i spelniajacego wymagania produktu orginalnego.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    26
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    A ja popieram firme.Za duzo badziewia jest na rynku udajacego produkt w pelni sprawny i spelniajacego wymagania produktu orginalnego.
    Każdy jest wolnym człowiekiem, może sobie kupić aku jakie chce. Na Microsofta pakującego na siłę IE się oburzamy a na Panasa własne aku nie?

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Z drugiej strony producent dba aby jego aparat dzialal jak nalezy a do tego jest potrzeba dobrze zrobiona oryginalna bateria badz b. dobrze zrobiony zamiennik, z tym, ze co do tego drugiego to nigdy nie ma pewnosci.

    Ja sie nie dziwie, sprzedaje tez rozne urzadzenia i gdyby uzytkownik uzywal dorabianych komponentow to moglby na drugi dzien zjesc sobie gwarancje albo rozpalic nia grila.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Berni Zobacz posta
    Każdy jest wolnym człowiekiem, może sobie kupić aku jakie chce. Na Microsofta pakującego na siłę IE się oburzamy a na Panasa własne aku nie?
    Jestes wolnym czlowiekiem, zainstaluj sobie Linuxa. Troche potem bedzie gorzej z wolnym czasem, no ale coz.
    Ostatnio edytowane przez gibberpl ; 28.06.09 o 11:36 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Rolleicord, Canon
    flickr

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    26
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Nie rozumiem takiego myślenia. Miłośnicy monopolu normalnie. Chcesz, żeby każdy producent tak robił? Żeby np. do auta pasowały tylko oryginalne klocki hamulcowe za powiedzmy 1000,- zł komplet i nie było żadnej alternatywy? W instrukcji aparatu powinno być tylko napisane, że jego prawidłowe działanie może być zagwarantowane przy używaniu oryginalnych aku. Zresztą nie wiem w czym problem, od samego początku istnienia cyfrówek są zamienniki aku i nic złego się nie dzieje. A Panas po prostu chce się stać monopolistą. Mnie się takie działanie zdecydowanie nie podoba.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Z drugiej strony producent dba aby jego aparat dzialal jak nalezy a do tego jest potrzeba dobrze zrobiona oryginalna bateria badz b. dobrze zrobiony zamiennik, z tym, ze co do tego drugiego to nigdy nie ma pewnosci.
    Tak z tym, że producent chyba dba szczególnie o własną kieszeń bo znając życie oryginał będzie znacznie droższy od zamiennika. Z mojego punktu widzenia niemożność zastosowania alternatywnych akumulatorów to wada produktu - w sensie rozważania za i przeciw przy zakupie. W lustrach Olka jest to rozwiązane jak powinno być - chcesz zamiennik stosujesz go na własną odpowiedzialność i tyle. Zamiennik zamiennikowi nie równy chociaż te które ja mam sprawdzają się dobrze a nawet znakomicie biorąc pod uwagę ich cenę.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli producent nie chce ponosić odpowiedzialności za skutki stosowania nieoryginalnych zamienników, to wystarczy, że napisze to w warunkach gwarancji. Wtedy każdy stosowałby je na własne ryzyko, licząc się z utratą gwarancji. To byłoby zupełnie normalne. Blokowanie możliwości korzystania z innych akumulatorów jest niepotrzebne. Widać, że chodzi o kasę.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Akumulatory do SP-560 UZ
    By pishpunt in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.09.08, 14:34
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 6.04.08, 13:01
  3. aktualizacja oprogramowania
    By krzysimirn in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.09.07, 17:42
  4. e-500 i aktualizacja firmware
    By tomekskura in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18.09.06, 00:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.