Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: amatorski test E510 vs A200

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    psemo. poradzę Ci coś. Do testów trzeba podchodzić sensownie i mieć jasno określony plan, co i jak testujemy, a nie raz wrzucasz 2 zdjęcia, potem znów dwa, za kilka godzin znów 2, w dodatku jekieś pomniejszenia itp.
    Kiedy robiłem test Sigmy 70-200/2.8 ustaliłem sobie na początku jakie będa kategorie i obmyśliłem miejsca/kadry, które chciałem obforografować. Zależało mi bardzo na obiektywnym ocenieniu tego szkła, ponieważ to jedyny taki test w polskim internecie i chyba na świecie (chodzi oczywiście o szkło pod mocowanie 4/3). Było to dla mnie zatem dodatkowo prestiżowe zajęcie, w którym nie mogłem sobie pozwolić na odstawienie kiszki.

    Zatem przygotuj sobie wszystko, najlepiej w edytorze tekstowym. Cały tekst z zostawionym miejscem na zdjęcia. Zdjecia powinny być wywołane z RAW przy zachowaniu możliwie jak najmniejszej ingerencji w obraz (nie da się wszystkiego wyeliminować poniewaz oprogramowanie jest dość specyficzne dla danego urządzenia). Jeżeli pokazujesz pomniejszone kadry to postaraj się o umieszczenie przy nich wycinków w 1:1.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    poza tym jest coś takiego:
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

    można sobie porównywać do woli
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 24.06.09 o 17:07 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #32
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Bo testować trzeba tak żeby wyszło na nasze!!! Wtedy test będzie i obiektywny i prawdziwy.
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  3. #33
    kowalikster
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez muszyk Zobacz posta
    a zrób coś lepszego i pokaż, nie ma to jak wyśmiać kogoś komu jeszcze coś się chce
    Jak nie mam bicepsów to nie idę na zawody kulturystyczne, jak nie mam wiekich jaj to nie idę grać w filmach przyrodniczych.... jako przynęta na lwy.

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Bo testować trzeba tak żeby wyszło na nasze!!! Wtedy test będzie i obiektywny i prawdziwy.
    w tym problem ,że w całym teście lepszy okazał sie olympus

    Jedno wiadomo jest to porównanie kilku zdjęć o podobnym kadrze
    nie tylko o podobnym kadrze , ustawiałem takie samo iso , czas , przysłone , WB ,

    nie moja wina że olympus robił ciemniejsze fotki ,musiał bym ustawić

    Sony -0.3 EV <-> Olympus + 0.3 EV

    Zatem przygotuj sobie wszystko, najlepiej w edytorze tekstowym. Cały tekst z zostawionym miejscem na zdjęcia.
    dzięki mogłem tak zrobić , całość 6-9 str a do wysłania ok 4,5 GB

  5. #35
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    150
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Dlaczego nie napisałeś o tym w pierwszym poście? Wszyscy tutaj są chyba zgodni, że pomysł miałeś świetny, jedynie przyzwyczajeni do zarówno profesjonalnych testów na dedykowanych portalach, jak i amatorskich tutaj, podchodzimy krytycznie (bo ja też ) do tego jak to zrobiłeś. Jeśli masz 4,5GB zdjęć to możesz podejśc do tematu jeszcze raz i ładnie tutaj wszystko opisać, i zilustrować przykładami. Jak aparaty zachowują się na niskich iso, jak na wysokich, jak w plenerze przy słońcu, a w jaki sposób w zbliżeniach kwiatków. Jak działąją z lampą we wnętrzach? Jak szybko działa AF i w jakich warunkach, które zdjęcia i kiedy wychodzą zbyt ciemne, a które zbyt jasne, jak wyglądają poszczególne stopnie balansu bieli. Itd, itp. Nie musisz brać wszystkiego naraz, możesz podejśc do tematu ze względu na wybraną kategorię - np plener, makro, wnętrza, portet, albo zrobić test przeglądowy. Taki test mi się tutaj marzy, bo sprzęt jakby podobnej klasy. Przemyśl jeszcze raz temat, poza żartami jest w tym wątku kilka cennych uwag, może warto zrobić test jeszcze raz, inaczej? Ale ja jestem tutaj początkujący więc potraktuj to bardziej jako koncert życzeń

  6. #36
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    To jest test minimalistyczny
    masz plusa, sam chciałem to napisać.
    Cytat Zamieszczone przez kowalikster Zobacz posta
    Jak nie mam bicepsów to nie idę na zawody kulturystyczne, jak nie mam wiekich jaj to nie idę grać w filmach przyrodniczych.... jako przynęta na lwy.
    Od Iwów z daleka... wrrr.

    Wnioskuję o przeniesienie tego watku do działu hydepark...
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psemo Zobacz posta
    dzięki mogłem tak zrobić , całość 6-9 str a do wysłania ok 4,5 GB
    zajęlo mi 2 strony w edytorze tekstowym plus zdjęcia (razem coś około 5 MB)
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=16921

Podobne wątki

  1. E-30 mały amatorski test
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 7.12.09, 09:54
  2. Amatorski sposób na kalibrację monitora
    By magnum in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.04.09, 21:42
  3. Amatorski Test Olympus Mju 770SW
    By fotomic in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 17:12
  4. sony dslr-a200
    By Igorra in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18.06.08, 13:39
  5. Test E510 na dpreview
    By Don Pedro in forum E-System
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 13.12.07, 12:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.