Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Tajemnicza Picasa

  1. #21

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    87
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Generalnie się zgadzam. Jednak płytka płytce nie równa. Moje też są wiekowe i działają , napisałem to co przeczytałem. Testy w pismach tez sa rózne i zależą w dużej mierze od sponsora hi hi. Jednak płytki obojętnie czy wytrzymają dwa lata trzy 10 lat mają jedną wadę - lubia sie gubić niestety i wtedy nic nie pomoże. Dyski twarde zewnętrzne są raczej wieksze i gubią sie trudniej

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Taki problem założyć jakieś pudło na kompakty, żeby się NIE zgubiły.
    A dysk upuścisz i po nim albo będziesz mieć ATA i nijak go nie podłączysz za kilka lat do komputera albo wilgoć zniszczy elektronikę. Moim zdaniem albo DVD (ze sprawdzaniem co 5 czy jest wszystko w porządku i robieniem kopii wtórnych najlepiej i najlepiej specjalne DVD do archiwizacji - nie są zbyt drogie) albo flash.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Dla fetyszystów są nawet nagrywarki z funkcją zabezpieczenia przed uszkodzeniem plików przez nadmiarowość danych, ale nie dajmy się zwariować. Cenniejsze fotki na CD, nagrywać niezbyt szybko (x8 lub x16, im wolniej tym bezpieczniej). Mniej cenne na DVD. Sprawdzać co parę lat. Trzymać z dala od kotów, psów, pająków, kaloryferów i światła. Jak będzie powódź CDki przetrwają, a twardziele nie !
    NB flasza dużo łatwiej uszkodzić niż płytę.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ceat Zobacz posta
    Cenniejsze fotki na CD, nagrywać niezbyt szybko (x8 lub x16, im wolniej tym bezpieczniej). Mniej cenne na DVD.
    Normalne CD aktualnie zapewne wytrzymają krócej niż DVD (obniżono cenę, obniżono teżjakość).
    A DVD można tanio kupić takie o wzmocnionej wytrzymałości (producenci się chwalą, że wytrzymają np. 100 lat) - TDK takie ma, Verbatim takie ma, ja kupowałem za 3-5 zł.

    Poza tym zawsze nagrywałem z maksymalną prędkością i wszystkie działają - poza tymi, którym utleniły się krawędzie.

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1148540.html - tu jest wątek na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 24.06.09 o 13:37

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnesus Zobacz posta
    CD aktualnie zapewne wytrzymają krócej niż DVD, szczególnie że DVD można tanio kupić takie o wzmocnionej wytrzymałości.
    Poza tym zawsze nagrywałem z maksymalną prędkością i wszystkie działają - poza tymi, którym utleniły się krawędzie.
    Trudno polemizować, nie widziałem miarodajnych porównań. Natomiast na pewno CD są mniej wrażliwe na rysy, pyłki, błędy oblewu etc (mniejsza gęstość zapisu). Zalecenie małej prędkości jest bardziej gatunku "dmuchania na zimne", nie lubię się śpieszyć kiedy nie ma takiej potrzeby. Na tej samej zasadzie wolę CD - w razie czego stracę 700MB a nie 4GB.

    Z ciekawostek: czytałem doniesienie że tłoczone płyty CD diabli wzięli po paru latach bo etykieta była drukowana agresywnymi farbami...

Podobne wątki

  1. Picasa 3.0
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 28.01.10, 15:26
  2. Edycja zdjęć w Picasa
    By ladyhawke in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14.03.09, 23:08
  3. Picasa 3 już jest
    By rocco in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 4.09.08, 16:51
  4. Google Picasa 2.5 "web Picasa"
    By dobas in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28.12.06, 22:20
  5. Picasa - rewelacja najwyższego lotu
    By lepmity in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.06.06, 19:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.