Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Moje pod bezlitosny osąd.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Moje pod bezlitosny osąd.

    Bez litości i z największą krytyką (z pochwałą też).
    Jest szansa, że modelka tutaj nie zagląda. Nie powinna się obrazić.
    Ale i tak zdjęcia oceniać proszę a nie walory modelki.
    Walory są bezapelacyjnie na najwyższym poziome.
    Z takiego z zeszłoniedzielnego wypadu.

    Trochę niżej. Więcej tutaj http://www.formatfoto.pl/kinga



    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  2. #2
    rocco
    Gość
    Ni ma nikogo do oceniania, wszyscy balują w Zamościu
    A ja na portretach za bardzo nie tego...podoba mi się ostatni, na pierwszym trochę za duże kontrasty jak na mój gust a na drugim ten cień na czole...

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Agulka
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    888
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    O portretach wiem, tyle co o balecie, czyli nic, ale mimo to pozwolę sobie na kilka słów - oczywiście jako amator, tylko i wyłącznie oceniając na zasadzie podoba się / nie podoba się.
    Pierwsze odpowiada mi najbardziej z serii, podoba mi się sposób pozowania, podoba mi się też, że dziewczyna patrzy w obiektyw spojrzeniem, które dodaje jej trochę zadziorności. Na minus są trochę za bardzo głębokie cienie, w których szczegóły niemal kompletnie zanikają. Ale zdjęcie mi się podoba jako portret silnej, świadomej siebie kobiety (ojej, miało nie być o modelce )
    W drugim zdjęciu nie odpowiada mi kadr - zbyt centralnie moim zdaniem, nie za bardzo rozumiem czemu dziewczyna rwie włosy z głowy - może przez ten trójkąt, co jej wyskoczył na czole... Wydaje mi się, że z tych trzech fotek dwójka jest najsłabsza, tu też jest chyba problem z cieniami, przynajmniej tak to wygląda u mnie.
    Trzecia fotka też jest ciekawa, ta zadziorność, o której pisałam przy pierwszym zdjęciu jest jak na dłoni, co dodaje zdjęciu wyrazistości, poza modelki ok, ale chyba za mało odcina się ona od tła, co szczególnie uwypukla się przy włosach. No i znowu jakby za mało światła.
    Jak już pisałam, na portretach się nie znam, więc nie bierz sobie moich słów do serca , ale podejrzewam, że rocco ma rację i na wypowiedzi znawców będziesz musiał poczekać, aż zlot się skończy
    Mam na imię Agata, mam 19 lat, a moje wymiary to 90/60/90. Druga noga tak samo.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar MADNESS
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    przedmówca ma rację pierwsza praca zbyt duży kontrast porównywalny z przepałem jedna strona zbyt mocno schowana w cieniu warto byłoby dodatkowym światłem zrównoważyć zbyt jasne miejsca

    drugie zdjęcie tak jakoś mało ciekawe i nie w moim guście ale o gustach się nie mówi co mi przeszkadza po za czołem - tło bardzo nieciekawe dobrane tło

    trzecie najlepsze ale też dorzuciłbym troszkę oświetlenia i ciął trochę dołu sukienka jest zbyt rzucająca się w oczy i odciąga troszkę wzrok ewentualnie zapodałbym w B/W

    widzę że pisałem w tym samy czasie co koleżanka pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MADNESS ; 19.06.09 o 16:26

  5. #5
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Ni ma nikogo do oceniania, wszyscy balują w Zamościu





    (no dobra, będę udawał, że mnie nie ma...)

  6. #6
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzięki.
    Nie ma za dużego kontrastu na pierwszym . Może to od monitora zależy, ale w cieniach szczegóły nie znikają. Mnie raczej bardziej znikają w światłach. Mimo to dobrze posłuchać/poczytać gdzie się naprawiać.

    Myślalem że bardziej za poprawianie cery mnie zjedziecie
    Ostatnio edytowane przez FotoAmator ; 19.06.09 o 19:30
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  7. #7
    | OlyJedi Awatar nevra
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Vratislavia
    Posty
    1.177
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cerę poprawiaj, byle nie było tego poprawiania widać.

    Gdyby trochę w obróbce dodać światła w cieniach, byłoby lepiej.

    Za przedmówcami - 2 najsłabsza, gałęzie wyrastają z głowy. Lepiej trochę zmniejszyć GO, żeby tło było czyste i nie robiło bałaganu.
    E-510 z przyległościami + żółty FX z dodatkami
    http://www.bociany.org.pl :
    kochajmy zwierzaki! tyle jest nieszczęśliwych...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    ja też się nie znam, ale piękno modelki bardzo przyciąga

    pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  9. #9
    kowalikster
    Gość
    Dla mnie zwyciężcą z tych trzech jest jedynka, chyba z powodu wciągającej miny modelki. Wyraz twarzy jest bardzo elektryzująco uchwycony i już chyba ze 3 minuty się zastanawiam jak ją prawidłowo zinterpretować. To się nazywa magia fotografii.
    Dwójeczka ładna ale kłóci z tłem, cieniem i pograniczem przepaleń, no i kolory trochę mdłe (porównaj czerwień na bluzce na jedynce czy też trójce z czerwienią z dwójki)
    Jeśli rzeczywiście poprawiałeś cerę to dla mnie zrobiłeś to bardzo precyzyjnie.

    @diabolique - tyś nie wszyscy, tyś indywidualność. Wg mnie rocco powinien napisać, że wszyscy w Zamościu ale Diabol został

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Walory modelki niewątpliwe. Koniecznie powinieneś powtórzyć sesję przy sprzyjającym świetle i o odpowiedniej porze. Trening czyni mistrza. Im więcej będziesz próbował tym szybciej pojmiesz w jakich okolicznościach fotki wychodzą najkorzystniej. To trudna sztuka, ja też sie jej ciągle uczę
    Kobieta jest bezbronna tak długo , jak długo schnie jej lakier na paznokciach...
    zapraszam do mojej galerii: http://www.beatabanach.cdx.pl/

Podobne wątki

  1. Moje foty i tylko moje
    By Saboor in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 883
    Ostatni post / autor: 30.07.16, 15:14
  2. Moje foty z E -500 ZD 18-180
    By Jacekdr1 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 6.11.09, 17:44
  3. Moje miejsca - moje fotki
    By zibi1303 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.10.09, 05:56
  4. Moje zdjęcia
    By grooszek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.11.08, 22:44
  5. moje.
    By damnian in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.07.08, 10:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.