Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: IR - zdjęcia w podczerwieni

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar MADNESS
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Ir - kolory wyobraźni

    Bajkowy świat kolory jak ze snu to urzeka mnie w zdjęciach podczerwieni - najważniejszy balans bieli - jak robicie to wy ? jak robię to ja - możliwie najkrótszy czas ? - czy odwrotnie ?- w słońcu czy w pochmurny dzień ?- jak ważny jest filtr ? mam nadzieje że wiele podobnych pytań zostanie nam zadane i na wiele odpowiemy - bardzo spodobała mi się ta technika nie wiem czy mocno poruszono ten temat na forum ale próbuje i ja


    Pierwsze zdjęcie jest z olka e-510 obiektyw kitowy 14-42mm plus filtr polaryzacyjny i filtr IR hoya -- czas naświetlania 13 sekund pora roku początek lutego więc o zieleni nie ma możliwości wzmianki -- oświetlenie umiarkowane balans bieli 5300 stopni
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	399193_190564.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	133,7 KB
ID:	18704  
    Ostatnio edytowane przez MADNESS ; 18.06.09 o 19:55

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar MADNESS
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    również olek e-510 i kit 14-42 -- tym razem aż 20 sekund naświetlania - balans bieli ustawiony ręcznie niestety to jedna z moich pierwszych prac i nie zapisywałem sobie -



    jeżeli znajduje się ktoś kto bawi się w fotografie z filtrem IR mam pytanie o balans bieli jak sobie z tym radzą wiele osób uważa że trzeba po założeniu filtru ustawić balans na zieleni - a co zimą ?? ja nawet latem dobieram go ręcznie . A Wy ??
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	343660_293136.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	174,2 KB
ID:	18705  

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ciekawa technika, znam ją tylko z "widzenia". Widziałam również tutorial w "fotografii" jak uzyskać ją w PS. Efekty ciekawe i baśniowe.
    Kobieta jest bezbronna tak długo , jak długo schnie jej lakier na paznokciach...
    zapraszam do mojej galerii: http://www.beatabanach.cdx.pl/

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar MADNESS
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    wszystko zależy od zdjęcia wyjściowego - PS to mały pikuś jeżeli zawalimy sprawę na samym początku nie ma co liczyć na dobry efekt końcowy - istotną sprawą jest ISO musimy maksymalnie używać jak najniższej wartości odzwierciedla się to potem w zabawie w kolorowanie zdjęcia im większe ISO tym trudniej zapanować potem nad szumami wiele osób ucieka od koloryzowania zdjęć i pozostawia je w B/W - dużą rolę odgrywa również balans bieli

  5. #5
    | OlyJedi Awatar AK.
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Czyli jak strzelam w RAWie to sprawę balansu bieli mogę sobie olać, tak?

    W niedalekiej przyszłości będę chciał kupić taki filtr, super efekty

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar MADNESS
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    teoretycznie tak - na początku też tak myślałem i odpuściłem sobie format RAW w programach wywołujących ten format nie uzyskałem takiego efektu jak przy ustawieniach manualnych - próbowałem naprawdę mnóstwo razy - dodatkowo więcej czasu wole przesiedzieć przy aparacie korygując błędy niż przed komputerem

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar MADNESS
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Panorama w podczerwieni - pora jesienna ale dzień słoneczny - tym razem bez filtru polaryzacyjnego aby skrócić dodatkowo kilka sekund naświetlania - przy składaniu w panoramę utrudniał by strasznie ruch gałęzi - użyty program PANORAMA MAKER

    pierwszy plan oraz lewa i prawa strona w cieniu (różny stopień oświetlenia )
    wschodzące słońce za plecami - polowałem wtedy na mgły i wschodzące słońce a zrobiłem Irkę
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panorama.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	358,3 KB
ID:	18729  

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    W innym wątku dodałem trochę o IR
    Tara robię to sonyakiem D717 (stary dziad) przełączonym na tryb night framing. do tego nakręcam albo heliopana 1000 nm albo "samoróbę" 850 nm (szkło z W.A.T), oprawka toczona.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c05.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	109,3 KB
ID:	18731   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c07.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	18732   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c01.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	148,6 KB
ID:	18733  
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar MADNESS
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    93
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    jeszcze w tym roku mam zamia zakupić jakiś starszy sprzęt bez filtru i dzięki temu skrócić czas naświetlania - no zobaczymy na razie mam do wywołania zdjęcia w podczerwieni z zenita 12xp jestem bardzo ciekaw co z tego mi wyszło

  10. #10
    | OlyJedi Awatar szklarz
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Tarnów
    Posty
    915
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Poprzednie serie super, też kiedyś zastanawiałem się nad przeróbką E-20.
    Może to jeszcze uczynię.
    Pozdrawiam
    Adam Gandziarowski

Podobne wątki

  1. Fotografia IR - InfraRed (W Podczerwieni)
    By dziekan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 288
    Ostatni post / autor: 4.03.18, 01:22
  2. Czy ktoś tu robi zdjęcia w podczerwieni ?
    By filipjohnson in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18.06.08, 06:09
  3. Fotografie w podczerwieni
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 00:07
  4. c-4000 a fotki w podczerwieni
    By martynska in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.02.05, 23:55
  5. Ciekawy art o fotografii w podczerwieni
    By (A)rturo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.06.04, 10:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.