Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: sprzet do fotografii ptakow

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    sprzet do fotografii ptakow

    witam
    klikam ze tak powiem ze stajni nikona mam problem odnosnie sprzetu... fascynuje mnie fotografia ptakow i zwierzat i jak wiadomo dluga ogniskowa to podstawa w tej dziedzinie... posiadam nikkora 70-300vr ktory jest naprawde rewelacyjny lecz brakuje mi ogniskowej :/ wyczytalem ze olympus z racji mniejszej (fizycznie) matrycy ma wiekszy przelicznik (2x) ogniskowych obiektywow niz np. nikon (1.4x)...
    zastanawiam sie nad sprzedaza mojego nikkora i nad kupnem jakiegos lustra olympus + np. zuiko digital 70-300 (chyba dobrze nazwe wpisalem)

    chchialbym sie Was poradzic "co kupic?", co polecacie? dodam ze w przeciwienstwie do sprzetu nikon jestem totalnie zielony jezeli chodzi o olympus..
    czy przesiadka o ktorej pisze to dobry krok? nikon ma strasznie drogie obiektywy... obiektywy innych producentow... np. sigma 150-500 to tez niezly wydatek... bardzo prosze o jakies rady i sugestie
    moj budzet to ok. 2000 - 2500 zl (moze do 3000 ...jak szalec to szalec;p)
    pozdrawiam!

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Mi do ptaszkow wystarczyla by Sigma 50-500,z puszka E 510.Ale ja leniwy amator jestem.Ale bym cos napewno z niej wyciagnal ciekawego.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Z tym budżetem to tutaj tez nie poszlejesz. Body to min. 3000 PLN, oczywiście takie troszke lepsze, wizjer, autofokus, i.t.p. Szkło 70-300mm, też troche kosztuje, ok.1400pln. Taniej z drugiej reki, ale nie jest najjaśniejsze i nie zbyt szybkie.
    Lepsze od niego optycznie 50-200 masz tutaj:
    http://www.allegro.pl/item657662811_...n_idealny.html
    Nie piszę o wypaśnym 90-250/2,8 bo cena to juz kosmos.
    Tutaj masz szkiełka z dobrego sklepu, ceny sam porównasz: http://fotozakupy.pl/obiektywy-i-akc...olympus,26k,3p
    Lepiej chyba skupić się na technikach czatowania, taniej wyjdzie. Poniżej masz linki do forum o fotografowaniu ptaków i innych zwierzków. szczególnie polecam wątki/posty załozyciela ponizszego wątku:
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...light=ptak%F3w
    I jeszcze inny wątek o pticach:https://forum.olympusclub.pl/showthr...light=ptak%F3w
    O sprzecie też jest dyskusja. Polecam
    Pozdrawiam.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam !!

    Ja osobiscie używam 50-200 2,8-3,5 i do tego EC-14 co daje na długim końcu 280 mm czyli 560 mm dla FF!! Niestety trochę może przekroczyć twój budżet

    Zestaw optycznie wysmienity polecam !! Mimo posiadanego sprzętu czy to bedzie 200 czy 500 mm trzeba umieć się zamaskować i czatować bez tego nici z ptaszków :/

    Pozdrawiam !!

    Peter

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lortek Zobacz posta
    witam
    klikam ze tak powiem ze stajni nikona mam problem odnosnie sprzetu... fascynuje mnie fotografia ptakow i zwierzat i jak wiadomo dluga ogniskowa to podstawa w tej dziedzinie... posiadam nikkora 70-300vr ktory jest naprawde rewelacyjny lecz brakuje mi ogniskowej :/ wyczytalem ze olympus z racji mniejszej (fizycznie) matrycy ma wiekszy przelicznik (2x) ogniskowych obiektywow niz np. nikon (1.4x)...
    zastanawiam sie nad sprzedaza mojego nikkora i nad kupnem jakiegos lustra olympus + np. zuiko digital 70-300 (chyba dobrze nazwe wpisalem)
    Nikon ma przelicznik 1.5

    Nie poczujesz specjalnie zamiany z 450 na 600 zwłaszcza, ze światło sie nie zmieni... czyli na długim końcy warunki bedziesz miał ciężkie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    ale Bigma Sigma 50-500 i przelicznik Olympusa x2 to już poczujesz..
    Ta sama Bigma nie da tego powiększenia z Nikonem
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  7. #7
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303 Zobacz posta
    ale Bigma Sigma 50-500 i przelicznik Olympusa x2 to już poczujesz..
    Ta sama Bigma nie da tego powiększenia z Nikonem
    a widziałeś o jakim budżecie pisał?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lortek Zobacz posta
    witam
    posiadam nikkora 70-300vr ktory jest naprawde rewelacyjny lecz brakuje mi ogniskowej
    Tak jest rewelacyjny w swojej klasie, dlatego radziłbym go nie sprzedawać.
    W olympusie za te pieniądze nie dostaniesz takiego zooma z cichym i szybkim autofocusem. Jak zmienisz na dłuższy ale głośny i wolny to może się okazać że nie było warto.
    Cytat Zamieszczone przez lortek Zobacz posta
    zastanawiam sie nad sprzedaza mojego nikkora i nad kupnem jakiegos lustra olympus + np. zuiko digital 70-300 (chyba dobrze nazwe wpisalem)
    Nie sprzedawaj tylko rób zdjęcia tym co masz i zbieraj na AF-S 300/4 i TC_14EII
    Zooma będziesz miał na wycieczki a 300/4 + TC14 na zwierzaki

    Dodam tylko, że przechodziłem drogę od obiektywów manualnych aż do profesjonalnych i jakbym na początku wiedział to co dzisiaj, zaoszczędziłbym trochę grosza.
    Koniec
    Pozdrawiam

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    ptaki??

    Trzymaj co masz. kombinuj 300/4( a po czasie kto wie?). W olku E-30, E-3 + 50-200 swd( minimum). Sigmy 50-500, 135-400 dają ogniskowe ale ptaki będziesz robił raczej statyczne, a akcje w locie ,,jak się uda". Fotografia ptasia natomiast nie lubi podejścia ,,jak się uda". Zuiko do fot. ptasiej zapewniające powtarzalność ujęć dynamicznych to jasne szkła z swd czyli do budżetu 3000 dopisz zero na końcu. Zresztą podobnie w canonie, nikonie. Rewelacyjny zestaw to np D3 + 300/2,8. To wredna gałąź fot, bo niestety zaj....ste fot wymagają zaj... sprzętu. Zaczynałem E-300 i rubinarem 500/5,6 - męczarnia. Dopiero teraz z E-30 i Sigmą 150/2,8 czuję, że fotografuję. Zuiko 300/2,8 jakby miał SWD to sprzedaję nerkę
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Właśnie męczą mnie dylematy systemowe
    W olku mam 50-200+EC-14 (czyli dość dobry zestaw w ziemskiej cenie) niestety potem jest przepaść w systemie a następnie 90-250 i 300/2,8 ale ceny kosmiczne :/
    Zastanawiam się czy w N lub C można by złożyć ciekawszy zestaw np:

    D300 i jakieś długie w miarę jasne szkiełko ?????

    Może ktoś znający inne systemy coś napisze, ceny, plusy, minusy innych rozwiązań !!

    P.S. Nie chce wywoływać wojny systemowej !!! Każdy system jest dobry pod warunkiem,że ktoś kto go używa wie co robi !!!!

    Chodzi mi o praktyczne info na temat sprzętu innych firm pod katem fotografii przyrodniczej !!

    Pozdrawiam !!

    Peter

Podobne wątki

  1. Czatownia - Technika fotografowania ptaków
    By lucas_g in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 656
    Ostatni post / autor: 14.06.21, 02:55
  2. Sprzęt do fotografii, prośba
    By Qben in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10.03.09, 00:19
  3. Jaki sprzet do fotografowania ptakow ?
    By dees in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 1.04.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.