Strona 38 z 40 PierwszyPierwszy ... 283637383940 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 397

Wątek: Problem z AF w e-3 przy Firmware 1.4

  1. #371

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Do Jack
    Tak jak napisałem powyżej. Nie straciłem zaufania do mojego sprzętu przez ten jeden incydent. Również nie obsmarowałem serwisu. Mam pecha? Olek był na gwarancji i nie grzebałem aby ją nie utracić. Niedawno zrobiłem aktualizację a tu zoonk . Takie moje życie.
    Pozdrawiam
    Moje życie to mój syn.

  2. #372
    Alleg_pl
    Gość
    Żeby nikon mial chociaz w 1% taki serwis jak Olympus... oj ludzie ludzie.. poprzewracalo sie w... ehh..

    Gdybys mial nikona i podobny problem spotkaly by Cie 3 scenariusze (do wyboru do koloru:
    a) Serwis wzialby aparat, trzymal go poł roku, poczym odesłal i stwierdził ze jest sprawny ( bo af testuja na jednej sztuce 50/1.4 w/g procedur)
    b) Dostałbys informacje ze zle wgrales firmware, uszkodziłes aparat, wgranie nowego (starszego) firmware kosztowac bedzie 1000zł bo jest juz po gwarancji, + 250 zł za nowe gumy (bo tak, musieli cos rozebrac a starych sie nie da wkleic)
    aparat odzyskałbys po 2 miesiacach.
    c) Otrzymalbys informacje ze to nie soft, uszkodzony jest układ af, w szkle i w aparacie, spalona plyta główna, matryca sie oderwała, a wogole to aparat przyjechał pekniety, w aparacie wymiana bedzie kosztowac z 3.5 tyś(zakladajac cene nówki 3999zł) , a w szkle tak z 70% wartosci. + 250 zł wymiana gum na aparacie i 100 na szkle

    i wersja d*) Dostałbyś nie swój aparat z działajacym af ale np zepsutym slotem karty pamieci albo np 170 tyś na migawce ;D. serwis twierdzilby uparcie ze to napewno twoj aparat przez kolejne 6 miesiecy.

    To tak z grubsza jak wygląda serwis nikona na ul. Po(d)stepu w Warszawie
    pisze to ja, zółty

    *wersja hardkorowa, ostatnio juz nie praktykowana.
    Ostatnio edytowane przez Alleg_pl ; 29.01.11 o 02:43

  3. #373

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Do Alleg_pl
    Nie rozumiem do kogo piszesz ten tekst. Jeżeli do mnie, to pewnie nie czytałeś dokładnie moich dwóch ostatnich postów.
    Moje życie to mój syn.

  4. #374
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    Żeby nikon mial chociaz w 1% taki serwis jak Olympus... oj ludzie ludzie.. poprzewracalo sie w... ehh..

    Gdybys mial nikona i podobny problem spotkaly by Cie 3 scenariusze (do wyboru do koloru:
    a) Serwis wzialby aparat, trzymal go poł roku, ...
    To tak z grubsza jak wygląda serwis nikona na ul. Po(d)stepu w Warszawie
    pisze to ja, zółty

    *wersja hardkorowa, ostatnio juz nie praktykowana.

    No ale ten serwis pobił wszystkie w naszym kraju nad Wisłą.
    Myślę, że w Europie drugiego takiego nie znajdziesz.

    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 29.01.11 o 03:28
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #375
    Alleg_pl
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez slawekk66 Zobacz posta
    Do Alleg_pl
    Nie rozumiem do kogo piszesz ten tekst. Jeżeli do mnie, to pewnie nie czytałeś dokładnie moich dwóch ostatnich postów.
    Skoro tyle czytasz powinienies wiedzieć ze nie powinno się brać wszystkiego co pisze na poważnie ;d

  6. #376
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Też miałem problem AF, wgrałem soft 1.2. i wydawało się ok. Do czasu jak kupiłem sigmę 30 1.4. AF okazał się całkowicie do bani. Przy robieniu portretu od pasa w górę potrafił walnąć się o 30 cm do metra. Zwłaszcza jak za obiektem w tej odległości coś było. Pierwsza myśl sigma do kalibracji, lecz problem na e-330 nie istniał. Wtedy po 1,5 użytkowania E-3 po debilnych testach których wcześniej nie robiłem wyszło że BF jest też na innych obiektywach, na tyle malutki że nie zauważalny przy normalnym użytkowaniu.
    E-3 poleciało do serwisu z przykładowymi wydrukami z sigmy, nie podałem że to sigma. Wrócił z firmware 1.4 i śmiga aż miło.

  7. #377

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam
    Jako że zrobiłem ostatnio zamieszania , nie tylko na forum, jestem zobowiązany w tej chwili przyznać rację Jackowi (Jack). Sprawę z Jackiem już wyjaśniłem. Teraz będę prostował tutaj. Po wgraniu softu 1,2, zdawało mi się że wszystko jest ok. Dopiero wczoraj, gdy wrzuciłem fotki na monitor z pleneru, zauważyłem że AF w dalszym ciągu ma błąd. Fociłem na ZD 50-200mm. Większości na maksymalnej ogniskowej. Dlatego na LCD aparatu nie zauważyłem problemu. Zrobiłem ponownie testy, już nie na bateryjkach, tylko według tablicy. Mam problem dalej z ostrzeniem. Najbardziej to widać na szerokich kątach. Do wglądu testy z obiektywem ZD 14-54 1:1,2-3,5mm. Im szerzej tym gorzej .



    14mm


    Z tego wynika, że u mnie nie wystąpił błąd AF po wgraniu soft 1,4. Musiałem mieć problem wcześniej. Możliwe, że najnowsze oprogramowanie, które jest dostępne przez Olka uwydatniło problem z AF w moim E3, albo zasugerowałem się bieżącym wątkiem przeglądając tutejsze forum szukając pomocy. Przepraszam za zamieszanie.
    Inna sprawa, że dalej mam problem. Tym większy, że moje body jest po gwarancji.
    Dziękuje Jacku za rozmowę i pomoc. Na pewno skorzystam ze wskazówek.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 1.02.11 o 12:43 Powód: on->ą
    Moje życie to mój syn.

  8. #378
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez slawekk66 Zobacz posta
    Do wglądu testy z obiektywem ZD 14-54 1:1,2-3,5mm. Im szerzej tym gorzej ]
    Tak z ciekawości, a wraz z odległością od fotografowanego obiektu się coś zmienia?

  9. #379
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    179
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Miałem dokładnie tak samo z E-3 + Zd 14-54, na szerokim kącie BF.
    Na pozostałych szkłach OK, w tym na Sigmie 105.
    Serwis polecił mi wgranie fw 1.4, ale było bez zmian.
    Wcześniej na E-330, a teraz na E-1 jest OK.
    Pewnie w etrójkach coś się chrzani z AF.
    Ale zanim ktoś na mnie wsiądzie, to jestem bardzo zadowolony z Olka i czekam niecierpliwie na niższą cenę E-5.

  10. #380

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja mam problemy na wszystkich szkłach. BF jest większy im większy kąt. Na moim tele również występuje. Przy ogniskowej 200mm prawie niezauważalny błąd ale przy 50mm już widoczny i kształtuje się między 2 i 6mm na tablicy. Co do odległości a błędu? Trudno mi teraz powiedzieć. W niedzielę (jak pisałem wcześniej) fociłem z tele. Odległości znaczne , błąd znikomy, ale kąt mały-200mm.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 1.02.11 o 12:42 Powód: on->ą
    Moje życie to mój syn.

Podobne wątki

  1. SP-560UZ - problem (?) przy wyłączaniu
    By Chomik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.06.09, 22:53
  2. Problem przy obróbce zdjęć
    By witus in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24.03.09, 19:57
  3. Pomocy - Padl SP 320 przy zmianie firmware
    By pocisk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.01.07, 17:48
  4. E-300 padl przy probie wgrania Firmware 1.3
    By Laberiusz in forum E-System
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11.06.06, 22:05
  5. problem przy włączaniu Olka
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.08.04, 11:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.