Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Jaki Olek na początek?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki Olek na początek?

    Wybaczcie założenie nowego wątku i zaśmiecanie forum, ale nie wyczytałam w innych nic, co pomogłoby mi podjąć decyzję.
    A więc kupuję wkrótce pierwszą lustrzankę i nie chcę na ten zakup przeznaczyć więcej niż 2000 zł. Najbardziej przypadły mi do gustu Olympusy - w szczególności E-510. W tej klasie cenowej, stać mnie tylko jeszcze na E-520, ale według testu na fotopolis.pl jego matryca generuje większe szumy od poprzednika. Podkreślam, że wiem o średniej szybkości AF w słabych warunkach, ale przeżyję to-dopiero wchodzę w świat lustrzanek i mam przed sobą dokładne poznanie go.
    Zdjęcia robię przede wszystkim ludziom i przyrodzie (makro, zwierzęta w ruchu). To co myślicie, wystarczy ten E-510 na pierwszy raz? Czy lepiej dołożyć i mieć tego E-520? Zaznaczam: CHCĘ, ŻEBY LUSTRZANKA SŁUŻYŁA MI PRZEZ STOSUNKOWO DŁUGI CZAS, ŻEBYM NIE MUSIAŁA ZA ROK KUPOWAĆ NOWEJ, BO BĘDĘ PRZYTŁOCZONA WYŻSZOŚCIĄ KONKURENTÓW. NIE BĘDĘ TEŻ DOKUPOWAĆ AKCESORIÓW!!!

    To co radzicie? A może w ogóle nie kupować Olka tylko jakąś tanią Alfę? Wiem, że pytam zwolenników Olympusa i raczej nikt mi nie poleci Alfy, ale jestem początkującą, więc może macie inne zdanie co do lustrzanki dla początkującego

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Spokojnie możesz brać e510

    Aparacik solidny.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Bierz E-520 dual-kita tzn. E-520 z dwoma obiektywami: 14-42 + 40-150. Cena tego zestawu powinna podchodzić pod 2000,- W stosunku do E-510 520-tka ma wygodny Live View dzięki szybkiemu AF opartemu na detekcji kontrastu, jeżeli jest Ci wygodnie robić zdjęcia nie używając wizjera to warto
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ale czy szumy w tym E-520 nie są większe? Podobno większe niż w E-510...

    A zależy mi na braku 'śnieżycy' na zdjęciach. Na fotopolis.pl oceniono szumy w E-510 na znakomite, w E-520 zaś na zaczynające się już od ISO 800...

    No, ale ten dualkit jest kuszący, ogólnie kity Olympusa są chwalone, więc pewnie byłaby to dobra decyzja...

    Rozumiem że Alfy odrzucacie, ok. Czyli muszę wybrać pomiędzy 510 a 520. Zobaczymy co napiszą inni
    Ostatnio edytowane przez Kasia168 ; 11.06.09 o 12:57

  5. #5
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kasia168 Zobacz posta
    Ale czy szumy w tym E-520 nie są większe? Podobno większe niż w E-510...
    E-510 i 520 mają tę samą matrycę więc i szumy podobne. Większe mogą byc w 520 jedynie przy włączonej opcji podciągania cieni (nie pomnę jak toto się nazywa) ale coś za coś.

    moja rada - wylecz się z szumofobii a będzież miała maksymalną frajdę z używania olka.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kasia168 Zobacz posta
    Ale czy szumy w tym E-520 nie są większe? Podobno większe niż w E-510...

    A zależy mi na braku 'śnieżycy' na zdjęciach. Na fotopolis.pl oceniono szumy w E-510 na znakomite, w E-520 zaś na zaczynające się już od ISO 800...
    ehh testy


    weź wywołaj sobie dwa zdjecia (jakies normalne, nie testowe tablice) w rozmierze np 30x40cm juz nie mówiac o n 18x13

    i porównaj... najlepiej nie wiedząc, które jest z którego aparatu...

    Może z lupą cos znajdziesz.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    W stosunku do E-510 520-tka ma wygodny Live View dzięki szybkiemu AF opartemu na detekcji kontrastu...
    Szybki to on nie jest. Może nawet wolniejszy albo tak samo wolny, jak przy detekcji fazy. Jedyną zaletą jest to, że jest cichy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Szybki to on nie jest. Może nawet wolniejszy albo tak samo wolny, jak przy detekcji fazy. Jedyną zaletą jest to, że jest cichy.
    Szybki w znaczeniu "bez klapania lustra", a wogóle przyznam się że to copy/paste z innego wątku......... ach te lenistwo
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kasia168 Zobacz posta
    ... A może w ogóle nie kupować Olka tylko jakąś tanią Alfę? Wiem, że pytam zwolenników Olympusa i raczej nikt mi nie poleci Alfy, ale jestem początkującą, więc może macie inne zdanie co do lustrzanki dla początkującego
    Niee no, może i jest tu kilku OlyTalibanków , ale generalnie to bardzo liberalne i tolerancyjne forum.

    Jest tu wiele osób, które "zdradziły" system, a mimo to pozostały i uczestniczą czynnie w tym "światku".

    Sam posiadam dwa systemy Olympusa E-400 oraz Canona 50D.

    Wracając do tematu - 510/520 to bardzo fajny sprzęt warto się skusić na zestaw dual kit,
    ewentualnie rozważyć zakup body + ZD 14-54.

    Co do opinii fotopolis to... lepiej zasięgać faktów z Cameralabs.com
    Zresztą zerknij tutaj - E-510 vs E-520, porównaj fotki i oceń.

    Ja na twoim miejscu kupiłbym E-520 + ZD 14-54, wiem,wiem, kupa kasy ale wierz mi że warto.
    Potem nie żałuje się tego wydatku.

    Co do Alfy niestety nic nie doradzę bo kontaktu nie miałem,
    lecz czytając różne fora i nie tylko, jest sporo pozytywnych opinii na temet kilku modeli.

    Pozdrówka!
    Ostatnio edytowane przez dziobolek ; 11.06.09 o 13:07
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Kup E-510 z dwoma kitami.Starczy Ci na lata.Ja tak kupilem i nie narzekam.Fotki robie,czasem sie podobaja nawet innym.Nic mi wiecej nie potrzeba,szkiel dodatkowych nie widze potrzeby posiadac,lampy tez nie mam.
    Prosty amator jestem.Chyba,ze zaczniesz chciec byc profi i zarabiac na fotkach,ale wtedy to juz na tyle bedziesz wiedziec,ze porydy nie potrzebne.

Podobne wątki

  1. No to początek
    By jurec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 540
    Ostatni post / autor: 13.09.20, 19:49
  2. Jaki kolor tła na początek?
    By flaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.09.09, 15:29
  3. Początek
    By OKI in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.03.09, 11:15
  4. olek sp-510uz jaki sprzęt do niego
    By Tomasz20 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.03.08, 13:26
  5. Jaki Olek ma menu po polsku
    By ROBOTEK in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.08.05, 13:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.