Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Jaki Olek na początek?

  1. #11

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    grizz, a jakie ja mogę mieć inne źródła wiadomości na ten temat? Jedynie właśnie takie fora, jak te.

    dziobolek, dzięki też właśnie myślałam nad opcją oddzielnie body, oddzielnie obiektyw. Może znajdę ten 14-54 w jakiejś niemonstrualnej cenie

    Mirek54, a może jeden, ale za to lepszy?

  2. #12
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Witaj Kasiu ponownie. Widzę, że po burzliwej dyskusji, myślę, że Twoja obecność tutaj wskazała Ci już system.
    Jak napisałaś wcześniej, że masz budżecik do 2000zł, to zestaw z dwoma KITami Ci starczy na razie.
    Zastanów się jeszcze tylko czy chcesz nowy zestaw, czy używany.
    Zestaw dwukitowy Ci będzie słuzył długo, lecz w przypadku używanego, przy odrobinie uporu i cierpliwości uda Ci się zmieścić za +- 2000zł z zestawem e-510 + 14-54mm. Ten zestaw starczy Ci na dłuuugo (na czym Ci zresztą zależy).
    ps Sam właśnie zmieniam 14-42 na 14-54mm.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    182
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kasia168 Zobacz posta
    NIE BĘDĘ TEŻ DOKUPOWAĆ AKCESORIÓW!!!
    Nie zarzekaj się Kasiu ;-P
    Za jakiś czas jak nacieszysz sie posiadanymi możliwościami, nabierzesz smaku na jakiś nowy obiektyw

  4. #14

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    zyziza, pewnie masz rację, ale tego zakupu dokonałabym dopiero po upływie jakiegoś czasu wiesz, jestem jeszcze na utrzymaniu rodziców... nie pracuję jeszcze i na pewno nie będzie tak, że na każde zawołanie dostanę pieniądze na nowe fotograficzne gadżety.

    Iwo, witam jeszcze raz, jeszcze nie zdecydowałam na 100 %
    Chyba bardziej opłacałoby się kupić używany obiektyw + nowe body. Bo ten Zuiko 14-54 najtańszy nie jest....

    A jakie jeszcze inne dobre obiektywy można by dokupić do tego Olka? Jak myślicie? Takie niezbyt drogie, jakieś 600 zł?

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kasia168 Zobacz posta
    A jakie jeszcze inne dobre obiektywy można by dokupić do tego Olka? Jak myślicie? Takie niezbyt drogie, jakieś 600 zł?
    spokojnie... na poczatek wystarczy Ci zestaw kitowy... jak zacznie Ci czegoś brakować, to sama będziesz juz wiedziała czego i co kupić.

  6. #16
    darkelf
    Gość
    Kup E-520 z 14-42 i niczym więcej, po pewnym czasie przekonasz się czy bardziej potrzebujesz 14-54 czy 50 czy 40-150 czy 70-300. Teraz tego nie wiesz. Poza tym jak chcesz mieć duży zakres ogniskowych i przysłon to warto zainwestować w adapter na m42 i polować na Allegro. Mam z 10 takich obiektywów.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    spokojnie... na poczatek wystarczy Ci zestaw kitowy... jak zacznie Ci czegoś brakować, to sama będziesz juz wiedziała czego i co kupić.
    Popieram i jeszcze raz namawiam na zestaw kitowy 14-42 i 40-150. Zapewnia szeroki zakres ogniskowych i bardziej niż przyzwoitą jakośc. Można się pokusic o 40-150 f3,5/4,5 w starszej, jaśniejszej wersji ale one są droższe od nowych a i tak będzie Ci się trudno zmieścic w 2000,-
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  8. #18
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    na początek weź używanego e-300 i koniecznie jakieś DOBRE szkło do niego (wcale nie musi być zestaw ogniskowych od zera do nieskończoności)
    Sugeruję 14-54 w dowolnej wersji lub ZUIKO 25 f2,8.
    W tandemie > ~ZD50, ZD 25 zobaczysz "jak się to robi olympusem" i sam będziesz wiedziała czy i dlaczego nie.
    Za puszkę zapłacisz tyle co za kompakt (puszka przypomina młotek i nie trzeba się o nią bać ) a obraz zawstydzi dzisiejsze wypasione kombajny.
    Obiektyw sprzedasz w ciągu pięciu minut jakbyś nie była jednak zadowolona z pocałowaniem ręki (jeśli to coś innego niż kit).
    Daj sobie jednak 2 miesiące na intensywne focenie =rusz tyłek i zapomnij o testach internetowych bowiększych bzdur nie znajdziesz nawet na onecie.

    KOREKTA
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 11.06.09 o 14:33

  9. #19

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No dobra to na początek wezmę (dual)kitowy zestaw, ale jakoś bardziej jestem za E-510, co myślicie? Czy absolutnie dołożyć na E-520?

    Budżet mogę delikatnie przekroczyć

  10. #20
    darkelf
    Gość
    E-520 ma kilka zalet, na które teraz nie zwracasz uwagi, a które potem mogą się przydać. Np. teraz kupiłem sobie lampę błyskową i różnica między E-510 a E-520 jest chyba taka, że z moim E-520 mogę postawić lampę w drugim pokoju i robić zdjęcia z innego, a w E-510 musiałbym mieć ją doczepioną do aparatu. To nie jest "drobna różnica".

Podobne wątki

  1. No to początek
    By jurec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 540
    Ostatni post / autor: 13.09.20, 19:49
  2. Jaki kolor tła na początek?
    By flaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.09.09, 15:29
  3. Początek
    By OKI in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.03.09, 11:15
  4. olek sp-510uz jaki sprzęt do niego
    By Tomasz20 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.03.08, 13:26
  5. Jaki Olek ma menu po polsku
    By ROBOTEK in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.08.05, 13:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.