Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Wejście do systemu E

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Wejście do systemu E

    Myślę o wejściu do systemu E, głównie ze względu na świetne szkła.

    Mam w związku z tym dwa pytania- czy planowany jest może aparat typu E-620, który ma normalny grip (np. taki jak E-520)? E-620 jest kompletnie nie do zaakceptowania dla mnie w tym względzie.
    Jak wygląda szybkość AF E-30 czy E-620 w porównaniu do analogicznych Nikonów czy Canonów (szkła jak poniżej)?
    Dlaczego ceny szkieł tak skoczyły? Gdy dolar szalał, 14-54 było po niecałe 2000, a 12-60 niecałe 3000. Teraz na skapiec.pl jedno min. 2500, drugie min 3200?

    Pozdrowienia

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    118
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Xyzzy Zobacz posta
    Mam w związku z tym dwa pytania- czy planowany jest może aparat typu E-620, który ma normalny grip (np. taki jak E-520)?
    teraz Ci co nie wiedzą, bo i skąd, zaczną gdybać co Olympus zrobi / zrobić powinien / nie zrobi. Ci co być może coś wiedzą (wierchuszka Olympus Polska) nie powiedzą nic, bo trzyma ich tajemnica służbowa...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Witaj przyszly olytalibie

    Z tego co wiem, ceny na skapcu reaguja ze sporym opoznieniem, stad pewnie dopiero teraz maja ceny takie jak nalezy, wczesniej byly niskie bo sprzedawcy nie aktualizowali cen na tym serwisie.

    Co do dzialania AF. Sam mam e-1 wiec nie wiem jak dziala af w wymienionych modelach, ale z tego co mi wiadomo, e-30 jest ciut lepszy od e-620, a oba i tak sa generalnie na bardzo zblizonym poziome do konkurencji ze zblizonych polek.

    Nie ma tez zadnych przeciekow by mial wyjsc jakis nastepca e-520 i raczej nie nalezy sie tego spodziewac, aczkolwiek olek lubi zaskakiwac.

    Nie trzymalem w lapach 620 jest zle? wyglada dosc w porzadku, co w nim jest nie tak?

    Mam tylko porownanie e-500 i e-520 do E-1 i w sumie to nie ma porownania bo oba sie chowaja

    Pozdrawiam i powodzenia w kupnie.

  4. #4
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Xyzzy Zobacz posta
    Myślę o wejściu do systemu E, głównie ze względu na świetne szkła.

    Mam w związku z tym dwa pytania- czy planowany jest może aparat typu E-620, który ma normalny grip (np. taki jak E-520)? E-620 jest kompletnie nie do zaakceptowania dla mnie w tym względzie.
    Niestety, nie posiadamy kryształowej kuli a oficjalnych zapowiedzi na razie nie było.

    Cytat Zamieszczone przez Xyzzy Zobacz posta
    Jak wygląda szybkość AF E-30 czy E-620 w porównaniu do analogicznych Nikonów czy Canonów (szkła jak poniżej)?
    Poszukaj, było już na forum dużo o AF, a najlepiej jak poczekasz, kiedy odpowie Ci ktoś, kto używa dwóch systemów. Ja tam testom różnym nie ufam, tak bardzo jak normalnym opiniom innych.

    Cytat Zamieszczone przez Xyzzy Zobacz posta
    J
    Dlaczego ceny szkieł tak skoczyły? Gdy dolar szalał, 14-54 było po niecałe 2000, a 12-60 niecałe 3000. Teraz na skapiec.pl jedno min. 2500, drugie min 3200?
    Pozdrowienia
    Wszystko podrożało, nie tylko te szkła i nie tylko ten system niestety.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    Nie ma tez zadnych przeciekow by mial wyjsc jakis nastepca e-520 i raczej nie nalezy sie tego spodziewac, aczkolwiek olek lubi zaskakiwac.
    Nie jestem zorientowany w środowisku, więc tak tylko pytałem. Generalnie wolałbym coś mniejszego niż E-30 po prostu.

    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    Nie trzymalem w lapach 620 jest zle? wyglada dosc w porzadku, co w nim jest nie tak?
    W skrócie mówiąc, odpada. Często chodzę trzymając aparat jedną ręką (w razie czego błyskawiczny ruch do oka) no i E-620 wypadłby mi z ręki jak nic- jak nie za tydzień, to za miesiąc. E-520 trzymałem w ręku i wydaje się być OK.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    327
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    AF w E-620 jest najszybszym w tym przedziale cenowym. Jak aparat za mały to można dokupić gripa. Ceny skoczyły bo tak jak zaczęły rosnąć z miesięcznym opóźnieniem co do kryzysu tak i spadać będą - ale to nie prędko.

  7. #7
    kowalikster
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Xyzzy Zobacz posta
    Dlaczego ceny szkieł tak skoczyły? Gdy dolar szalał, 14-54 było po niecałe 2000, a 12-60 niecałe 3000. Teraz na skapiec.pl jedno min. 2500, drugie min 3200?
    Ja bym stawiał na to że wcześniej szkła były w sklepach po starej cenie zakupu (przed szaleństwami na rynku walutowym), teraz po wyczerpaniu zapasób zakupy są w nowych cenach walutowych. Przy ewentualnych spadkach cen też będą towarzyszyły opóźnienia.
    Jeśli e620 jest za mały to albo dokup grip albo korzystaj z e30.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    E-30 wydaje się duży tylko na początku. Szybko się przyzwyczaisz i uznasz, że to jednak optymalny rozmiar.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Xyzzy Zobacz posta
    Myślę o wejściu do systemu E, głównie ze względu na świetne szkła.

    Mam w związku z tym dwa pytania- czy planowany jest może aparat typu E-620, który ma normalny grip (np. taki jak E-520)? E-620 jest kompletnie nie do zaakceptowania dla mnie w tym względzie.
    Jak wygląda szybkość AF E-30 czy E-620 w porównaniu do analogicznych Nikonów czy Canonów (szkła jak poniżej)?
    Dlaczego ceny szkieł tak skoczyły? Gdy dolar szalał, 14-54 było po niecałe 2000, a 12-60 niecałe 3000. Teraz na skapiec.pl jedno min. 2500, drugie min 3200?

    Pozdrowienia
    E620 trzyma się dobrze chociaż ucieka mały palec, ale można dokupić grip i po problemie. AF w nim jest naprawdę dobry.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Właśnie macałem e620 i bardzo dobrze mi leżał. Przeanalizowałem odchylany wyświetlacz - będzie solidniejszy niż w e3.
    MK

Podobne wątki

  1. wejscie tylko bokiem
    By judasz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.07.11, 12:35
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.11.10, 21:07
  3. E-1 a obiektywy systemu OM
    By Peter in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10.04.09, 21:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.