Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: SAMSUNG NX (konkurencja m4/3)

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tu nie ma co dyskutować, bagnet jest nowy i to było wiadomo od początku z OFICJALNYCH informacji, ktoś chyba nie doczytał . Będzie przejściówka do K, ale nie od razu - to też już wiadomo, chociaż tylko z plotek.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar MiQ27
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    festin - trafne spostrzeżenie. Zachowanie bagnetu K to zachowanie grubości korpusu lustrzanki.
    A jasne naleśniki Pentaxa owszem są, ale robią bzzz-bzzz-bzzz napędzane śrubokrętem z korpusu - nie ma wersji zmotoryzowanych. Adapter z przenoszeniem napędu średnio mi się widzi, adapter z wbudowanym silnikiem chyba jeszcze mniej. Jak już będzie, to pewnie tylko MF.
    EDIT - albo z przenoszeniem danych do obiektywów z motorkiem. Tego w systemie jest trochę, aczkolwiek niewiele.
    Ostatnio edytowane przez MiQ27 ; 10.07.09 o 13:48
    Pozdrawiam
    Michał

  3. #23
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    ... czyli nx z adapterem do pentaxa.... czyli jednak m4/3 będzie znacząco mniejsze..... czyli na razie konstrukcje a'la E-P1 z większą matrycą i szkłami bez konwerterów nam nie grożą (a jedynie pentax posiada to to w swojej stałej ofercie).
    Czyli m4/3 ma monopol. Czyli ceny spadną wolniej.

  4. #24
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    ... czyli nx z adapterem do pentaxa.... [...] E-P1 z większą matrycą i szkłami bez konwerterów nam nie grożą
    Czyli NX z nowym bagnetem i na nowo zaprojektowanymi obiektywami. O tym informował sam Samsung. Zapewne będą dostępne i adaptery jak w przypadku adapterów dostępnych dla m4/3. E-P1 z większą matrycą i nowo zaprojektowanymi obiektywami, to kwestia "kiedy dokładnie", nie zaś "czy w ogóle" I zapewne szybciej niż sądzą włodarze Olympusa. Wszysto pod warunkiem, że m4/3 odniesie sukces. Będą zyski, to i znajdą się "łapy", które po nie sięgną.
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 11.07.09 o 16:23

  5. #25
    | OlyJedi Awatar festin
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    119
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    ... czyli jednak m4/3 będzie znacząco mniejsze..... czyli na razie konstrukcje a'la E-P1 z większą matrycą i szkłami bez konwerterów nam nie grożą
    Przemyślałem sprawę . Oczywiście czysto hipotetycznie - grożą.
    Wydaje mi się, że wywalenie lustra przez Panasonika i Olympusa może spowodować pęknięcie pewnej bariery psychologicznej. Do tej pory trudno było sobie wyobrazić "masowy" system z wymienną optyką bez lustra. Ale firmy stającej za m4/3 wywaliły lustro i wygląda na to, że mogą na tym wyjść całkiem nieźle. Więc gdybym ja był jakiś ważnym dyrektorem w jednym z koncernów na N, C, S lub P, zaraz bym zwołał moich inżynierów i zrobił burzę mózgów.
    No bo zastanówmy się - jeśli zdecydujemy się na wywalenie lustra ( a wraz z nim układu optycznego pozwalającego nam spoglądać przez obiektyw ), to w zasadzie nic nas nie powstrzymuje przed jeszcze gruntowniejszymi (rewolucyjnymi ) zmianami w samych założeniach mówiących o tym jak ma wyglądać wewnątrz i na zewnątrz współczesny aparat.
    Wyobraźcie sobie np. taką konstrukcję:
    Bierzemy klasyczną lustrzankę. Lustro ( nie, nie wywalamy go ), montujemy na stałe . A w miejscu matówki umieszczamy matrycę.
    Idąc dalej, możemy zmienić płaszczyznę pochylenia lustra i jego kąt, tak że matryca znajdzie się np. obok bagnetu.
    Albo taka konstrukcja:
    Wywalamy lustro, za to mocowanie bagnetu jest ruchome. W pozycji spoczynkowej mamy płaściutki aparat. Po włączeniu mocowanie bagnetu odsuwa się od matrycy na odległość roboczą (trochę coś a la kitowy zoom w e-p1 )
    Tak więc wydaje mi się, że jeśli tylko pogodzimy się z tym, że nasze aparaty nie muszą mieć ruchomego lustra, to zbudowanie konstrukcji łączących nieduże wymiary, dużą matrycę i kompatybilność ze starymi obiektywami może wcale nie być niemożliwe
    pozdrawiam
    Paweł

  6. #26
    rodzyn
    Gość
    wygląda na to , że NX dopiero w listopadzie:
    http://74.125.39.132/translate_c?hl=...CQYjOaNBu1qsMg

  7. #27
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Póki co Olek i Panaś juz coś mają i sprzedają... reszta może sobie gdybać
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    wygląda na to , że NX dopiero w listopadzie:
    http://74.125.39.132/translate_c?hl=...CQYjOaNBu1qsMg
    Gdyby tak miało być to, to jest to nawet logiczne. Sezon wakacyjny, Panas dał na drugi bieg i sprzedaje model z HD, Olek ledwo co wypuścił swego E- Pena. Po paru miesiącach impet marketingowy obu konkurentów się wytraci i będzie można "zagospodarować" końcówkę roku NX-em. Zawsze można jeszcze w międzyczasie coś poprawić lub udoskonalić, podpatrując przy tym konkurencję
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

Podobne wątki

  1. u43 - co robi konkurencja?
    By Jerry_R in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 752
    Ostatni post / autor: 16.02.12, 22:16
  2. e-520 a konkurencja
    By funkydiscorobot in forum E-System
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 2.03.10, 20:20
  3. e-30 a konkurencja
    By wujen in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 8.12.09, 17:54
  4. Rośnie konkurencja dla 4/3
    By P in forum E-System
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10.09.05, 22:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.