Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Stabilizacja czy lampa błyskowa?

  1. #21
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Dlaczego nielogiczne? Kupujesz coś z czego wiesz, że nie będziesz korzystał? Ja nie. Nie mam w fotografii obiektywów itp., których nie używam - tak samo nie nabywam nowych szpejów, które są mi zbędne. Jeśli ktoś robi głównie krajobrazy i z góry wie, że 300mm mu niepotrzebne, to po co ma je kupować? Bo kiedyś użyje? Każdy ma jakąś fanaberię - moja to ta, że nie używam innego światła niż zastane.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    MZ zdecydowanie lampa pozwala na większą kreatywność, jak jest ciemno to nawet stabilizacja nie da sobie rady Mam lampę i stabilizację i powiem szczerze stabilizacja ciągle wyłączona. Przyzwyczaiłem się do robienia aparatami bez stabilizacji.
    Ostatnio edytowane przez taztaz ; 7.06.09 o 00:34
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  3. #23
    darkelf
    Gość
    Policz raz jeszcze ile masz pieniędzy, odejmij od kwoty cenę E-520 i resztę rozplanuj na obiektywy. Nie znam E-420 ale wiele razy czytalem o złym uchwycie, stabilizację mam włączoną zawsze, nie wiem czy pomaga przy czasach 1/160 ale myślę, że przy 1/50 zdecydowanie tak, a takich czasami używam do portretów. Początkujący nigdy nie rozumieją, że to obiektywy a nie body jest najważniejsze...

  4. #24
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Podoba mi się podejście do tematu Mysikrólicy --Przy fotografi o ambicjach artystyczno-estetycznych należy unikać błysku bezpośredniego jak ognia... Natomiast do rozświetlenia światłem odbitym wystarczy coś manualnego z allegro za kilkadziesiąt złotych (warunek to niskie napięcie wyzwalania). Ja używam z konieczności lampy przy zdjęciach komercyjnych, ale tylko z daszkiem odbijającym. Dlatego polecam aparat ze stabilizacją i ewentualnie tanią lampę niesystemową...--pozdrawiam
    -----------
    Przykładowo widzę na allegro :http://www.allegro.pl/item655375416_...czny_etui.html
    Modele podobnego Metza bez zooma palnika można trafić dużo taniej... W rachubę wchodzi ostatecznie jakiś Tumax przystosowany do Olympusa (http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,8942s,487d), ale ja bym radził powyższe sprawdzone Metze... Zakup droższej i mocniejszej lampy pozostaw do czasu, gdy będziesz sprzedawał zdjęcia komercyjne (zdjęcia ślubne, grupy osób itp.).
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 7.06.09 o 11:39

  5. #25
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    To nielogiczne. Skoro nie masz to jasne, że nie korzystasz. Może jakbyś miała, to znalazłabyś dla niej zastosowanie.
    Jak będzie miał lampę to prawdopodobnie będzie z niej korzystał.
    Tak mnie się wydaje.
    Np. fotografia przyrodnicza - przy ogniskowej 300mm *2 imho stabilizacja się przyda, a błyskacz już niekoniecznie.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #26
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Przy fotografi o ambicjach artystyczno-estetycznych należy unikać błysku bezpośredniego jak ognia...
    Czasem nie ma wyjścia - też nie używam lampy, ale czasem lepiej mieć zdjęcie niż nie mieć.
    Fota z wczoraj, z braku lampy błysk z wbudowanej ustawionej chyba na -3EV, zero finezji Gdybym miał zewnętrzną mogłoby być lepiej... (ale z drugiej strony już jedną mi jakiś fan skosił machnięciem ręki na koncercie Huntera. Ryzyk-fizyk)

  7. #27
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Np. fotografia przyrodnicza - przy ogniskowej 300mm *2 imho stabilizacja się przyda, a błyskacz już niekoniecznie.
    Chodziło mi o to, że posiadając lampę można poszukać innych przestrzeni fotografii zamiast zamykać się w jednej - np. przyrodniczej.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    diabolique: Chodzi mi o to, żeby nie przepłacać za te psu na budę potrzebne bajery w lampach

  9. #29
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Chodziło mi o to, że posiadając lampę można poszukać innych przestrzeni fotografii zamiast zamykać się w jednej - np. przyrodniczej.
    Ok z tym się zgadzam. Ale to zależy co kogo interesuje. Można focić wszystkiego po trochu, a można skupić się na jednym - i nie ma tutaj "lepsiejszego" wyboru. Jedna osoba odnajdzie się w street-photo, inna w krajobrazach, a trzecia będzie fotografować i to, i to.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  10. #30
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Ok z tym się zgadzam. Ale to zależy co kogo interesuje.
    Jeśli jest się na początku drogi to trudno znać odpowiedź. Też kiedyś robiłem wszystko po trochu, aż jeden rozsądny człowiek napisał mi "pstrykaj ludzi, to wychodzi ci najlepiej". Dlatego uważam, że jeden znajdzie się w streecie, inny w oświetleniu studyjnym. Warto spróbować, zwłaszcza, że lampę zawsze można sprzedać. To nie jest piętno na całe życie

Podobne wątki

  1. Lampa błyskowa
    By arni445 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 4.07.11, 11:15
  2. MF i lampa błyskowa
    By darkelf in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 13:55
  3. Lampa błyskowa FL-20
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.06.08, 12:10
  4. lampa błyskowa...
    By Sapphiron in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25.07.07, 07:57
  5. Lampa błyskowa
    By epafras in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28.01.05, 16:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.