Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Mju 810 tragiczna jakość zdjęć wyświetlanych na telewizorze LCD

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Mju 810 tragiczna jakość zdjęć wyświetlanych na telewizorze LCD

    Witam,

    mam Olympusa mju 810. przy podłączeniu aparatu do telewizora LCD Philips (nie full hd) przez kabelek dołączony do aparatu, zdjęcia na ekranie TV są strasznie ziarniste (gorzej niż 640x480) to samo zdjęcie na ekranie komputera nie budzi żadnych zastrzeżeń - żyleta.

    Bardzo proszę o pomoc. W Olympusie rozkładają ręce i nic nie potrafią powiedzieć. Czy ktokolwiek z Was chociaż słyszał o podobnej sytuacji?

    PZDR

  2. #2
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Taki kiepski obrazek bierze sięz tąd że podłączenie aparatu do telewizora odbywa sie po przez kabelek dołączony do aparatu. Taki z żółtą końcówką. typowe analogowe połączenie.
    Ten kabelek przenosi w najlepszym wypadku 400 lini, a telewizor lcd najmarniej 700 lini.
    Telewizor nie jest w stanie poprawnie interpolować małego obrazka.
    Do tego wyjścia AV aparatów nie posiadają jakiejś wielkiej mocy.
    W nowszych aparatach jest już wyjście hdmi Które oferuje zdecydowanie większą rozdzielczość.
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  3. #3
    S4INT
    Gość
    Z jakiej odległości oglądasz te zdjęcia? Telewizor jest chociaż hd ready ?
    Przez HDMI to puściłeś?

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez taztaz Zobacz posta
    Taki kiepski obrazek bierze sięz tąd że podłączenie aparatu do telewizora odbywa sie po przez kabelek dołączony do aparatu. Taki z żółtą końcówką. typowe analogowe połączenie.
    Ten kabelek przenosi w najlepszym wypadku 400 lini, a telewizor lcd najmarniej 700 lini.
    Telewizor nie jest w stanie poprawnie interpolować małego obrazka.
    Do tego wyjścia AV aparatów nie posiadają jakiejś wielkiej mocy.
    W nowszych aparatach jest już wyjście hdmi Które oferuje zdecydowanie większą rozdzielczość.

    Bardzo dziękuję, za szybką odpowiedź. W związku z nią mam kolejne pytanie. Czy można sobie z transmisją obrazu jakoś poradzić (inny sposób podłączenia aparatu do TV)? Wolałbym nie zmieniać aparatu.

    Dodam inną ciekawostkę. Zdjęcia nagrane na CD i odtwarzane przez DVD również są słabiutkie.

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    lcd pewnie masz 720px albo nawet 1080 pix...

    obraz po analogowym kabelku ma OIDP 470 stąd masakryczna jakość.
    Stąd jezeli chciałes miec aparat do oglądania zdjeć bezpośrednio na TV trzeba było kupić cos ze zlaczem hdmi przesylającego obraz HD
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Xander Zobacz posta
    Dodam inną ciekawostkę. Zdjęcia nagrane na CD i odtwarzane przez DVD również są słabiutkie.
    A nagrywasz je dla standardu HD?

    Ostatnio edytowane przez grizz ; 3.06.09 o 13:38 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    A nagrywasz je dla standardu HD?

    nawet nie wiem, że tak można.

    a czy jest na rynku taki kabel, gdzie z jednej strony jest HDMI (do TV) a z drugiej małe USB (do aparatu) i czy gdyby był to by to załatwiło moją sprawę?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Nawet nagranie na płytę i puszczenie w odtwarzaczu DVD nie wiele zmieni w jakości.
    Ja to widzę tak. Zmniejszając fote w programie graficznym musimy je później wyostrzyć.
    Ani Tv ani DVD nie ma algorytmu wyostrzającego zdjęcia po zmniejszeniu do rozmiaru obrazu TV.
    Ja aby uzyskać dobrą jakość wyświetlanych zdjęć na ekranie TV robiłem z nich coś na kształt filmu, można to zrobić przy pomocy dowolnego edytora wideo. potem wyeksportować w postaci jednego pliku (filmu).
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  8. #8
    kowalikster
    Gość
    Ale to że z drugiej strony będziesz miał HDMI to nic ci nie da. Na samym wyjściu z gniazda aparatu masz słabą jakość sygnału - jak podepniesz telefon analogowy na złotym kablu to szumy i tak się pojawią.
    Dobrą jakość osiągniesz poprzez podłączenie TV do kompa - o ile karta grafiki ma wyjście HDMI lub przynajmniej DVI.

    PS. kolega napisał że ma TV HD Ready.
    Ostatnio edytowane przez kowalikster ; 3.06.09 o 14:33

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    czyli prościej kupić nowy aparat?

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Xander Zobacz posta
    czyli prościej kupić nowy aparat?
    Chcąc oglądać zdjecia bezpośrednio na Tv - tak

Podobne wątki

  1. Sp 560 uz - prezentacja zdjęć na telewizorze
    By brass9 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.10, 20:41
  2. FE 170 Kiepska jakość zdjęć
    By T_Staroszczyk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.07.07, 21:04
  3. Jakość zdjęć
    By digital100 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.09.03, 14:16
  4. [b]jakosc zdjec c4040 a c50[/b]
    By maku in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.07.03, 04:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.