Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: jeśli 12-60 bez E-3 to z czym??

  1. #1
    | OlyJedi Awatar imacandi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    35
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    jeśli 12-60 bez E-3 to z czym??

    Pozdrawiam wszystkich odpowiadających. Problem mam nie mały bo nie wczas straciłem swój poczciwy zestawik E-500 z kitami nie wczas bo ceny sami widzicie wariują przy tym zero wsparcia od producenta(koniec promocji), sezon się zaczyna a ja nie mam czym focić. Rad nie rad muszę poczekać na rosządniejsze ceny a póki co czymś trzeba pracować przyczym napewno wyciułam ze skarbonki na 12-60 i tu właśnie zaczyna się moje pytanie: moi drodzy to tego chcę kupić puszkę od e-330 do e-520 nawet uzywaną (jeśli macie na zbyciu chętnie się zainteresuję) tylko mało wiem o tym z czym ten obiektyw pokaże że wart jest zachodu?? Ergonomia jest dla mnie nie ważna bo i tak się przesiąde na E-3; jeśli macie doświadczenie z tym obiektywem w innych puszkach niż E-3 proszę o sugestie.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez imacandi Zobacz posta
    Pozdrawiam wszystkich odpowiadających. Problem mam nie mały bo nie wczas straciłem swój poczciwy zestawik E-500 z kitami nie wczas bo ceny sami widzicie wariują przy tym zero wsparcia od producenta(koniec promocji), sezon się zaczyna a ja nie mam czym focić. Rad nie rad muszę poczekać na rosządniejsze ceny a póki co czymś trzeba pracować przyczym napewno wyciułam ze skarbonki na 12-60 i tu właśnie zaczyna się moje pytanie: moi drodzy to tego chcę kupić puszkę od e-330 do e-520 nawet uzywaną (jeśli macie na zbyciu chętnie się zainteresuję) tylko mało wiem o tym z czym ten obiektyw pokaże że wart jest zachodu?? Ergonomia jest dla mnie nie ważna bo i tak się przesiąde na E-3; jeśli macie doświadczenie z tym obiektywem w innych puszkach niż E-3 proszę o sugestie.
    Moim zdaniem nie odczujesz różnicy w szybkości pomiędzy 12-60 a 14-54 z body E-520. W finansach i wadze to i owszem
    A może inaczej :
    zamiast ZD 12-60 i np E-520 kup 14-54 i E-3

    AF będzie szybszy w zestawie drugim znacznie szybszy

    a jeżeli postanowiłeś i kropka, że kupisz ZD 12-60 to .... różnicę odczujesz dopiero po zakupie E-3 tak czy inaczej

    takie jest moje zdanie, bo temat już kiedyś przerabiałem z E-510
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  3. #3
    | OlyJedi Awatar imacandi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    35
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dzięki sebu$ czy to oznacza, że tym słoiczkiem nie będzie żadnych różnic w wymienionych wyżej body? z wyjątkiem E-3?? czyli, że najniższy model e-xxx i przeczekać na lepsze czasy?? w wersji 14-54II już myślałem ale to kąpromis moim zdaniem później zmienie body i tak będzie ciągnąć do SWD więc po co przepłacać ?? hmm sądziłem że będą jakieś różnice w działaniu AF, jakości obrazu etc??

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    nie miałem E-30 ani E-620 więc się o nich nie wypowiadam.

    Miałem E-510 i ZD 14-54 i robiliśmy porównania z E-3 z tym samym obiektywem.

    Różnica "widoczna" natychmiast na plus zestawu z E-3.

    Po wymianie sprzętu na E-3 i zakupie ZD 12-60 miałem jeszcze kilka dni 14-54 i porównywałem szybkość AF.
    Była niewielka różnica na plus dla SWD, ale nie można powiedzieć, że taka jak w porównaniu E-3 z E-510 na ZD 14-54.

    poszukaj opinii w wyszukiwarce / coś na pewno znajdziesz ciekawego
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez imacandi Zobacz posta
    ...czy to oznacza, że tym słoiczkiem nie będzie żadnych różnic w wymienionych wyżej body? z wyjątkiem E-3?? ...
    Dokładnie tak jak napisałeś...
    Pozdrawiam
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mam E410 i ten obiektyw,jestem zadowolony,brak stabilizacji nie przeszkadza, a szybciej ostrzy jak z kotami.No i ostro jest!

  7. #7
    | OlyJedi Awatar imacandi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    35
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Oki doki bardzo dziękuje za pomoc; jak się uda kupię używny 510 choć odrobinę luksusu ze stabilizacją jak się nie uda to nie będe płakał w każdym bądź razie napisze co ostatecznie podłączyłem jeszcze raz dzięki.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar imacandi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    35
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jak obiecałem tak piszę
    Ostatecznie dziś zakupiełm 510 de facto od klubowicza, który chyba wycofuje się systemu ;(. A więc dobre szkło z ....no właśnie nie wiem jak ta puszczeczka się sprawdzi ale o tym już w innym dziale. Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    50
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Thumbs up

    Poza SWD ten słoik ma inne zalety. O ile w połączeniu z E510 nie pokazuje się z najlepszej strony jeśli chodzi o prędkość (a używam właśnie takiego zestawu), to ostrość i jakość
    fotek oraz zakres ogniskowych jest super. Praktycznie tego szkła nie zdejmuję!
    E-500, E-510, 17-45, 14-42, 40-150, 12-60, 30 1.4, FL-36

Podobne wątki

  1. JEśli nie ZD ED 50-200mm 1:2.8-3.5 to co?
    By acidmk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.03.10, 13:17
  2. Pomysl na ślubne foto, jeśli było...wywalić
    By kojot3.0 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.08.09, 14:46
  3. Złap mne jeśli potrafisz?
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3.04.07, 21:58
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25.05.06, 14:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.