Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Czy można Metza do Canona użyć do Olka?

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Czy można Metza do Canona użyć do Olka?

    Czy można, majac Metza 58 dedykowanego do Canona, używać go jako źródła światła z Olympusem 4/3 (a szczególnie w trybie zdalnym)? Teoretycznie to ta sama lampa, różnica drobna w stykach na gorącej stopce, ale przy pracy zdalnej to nie powinno mieć znaczenia.

    Czy i jakie tryby pracy można tak uzyskać?

    Zastanawiam się nad jakimś małym body do kieszni - któryś z modeli E-4xx, może E-620 jeśli stanieje, lub najprawdopodobniej micro4/3. Ale FF (Canon) nadal chcę używać. Dobrze byłoby mieć jedną lampę (właśnie do zdalnej pracy, by nie rujnować małych rozmiarów body przypiętym do niego, wielkim Metzem) do użycia w obu systemach.

    Ten Metz (58 AF-1) to teoretycznie to ta sama, 99% hardwarowo identyczna (nieco inny układ styków w stopce), lampa - do Canona i do Olka. Główna różnica w sofcie. Teoretycznie błyski wbudowanej lampy Olka mogą jej przekazać te same informacje niezależnie do jakiego systemu jest dedykowana.
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Wyzwolisz chyba blyskie wbudowanej.Tylko taka pierdolke trza kupic i zalozyc na wbudowana,zeby nie blyskala w obiekt.Sa takie po 8-10€

  3. #3
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Wyzwolisz chyba blyskie wbudowanej.Tylko taka pierdolke trza kupic i zalozyc na wbudowana,zeby nie blyskala w obiekt.Sa takie po 8-10€
    Wyzwalanie zdalne za pomocą fotocel podobno będzie działać (ważne żeby można było ustawić moc lampy) ...
    Lampa wpięta w sanki 4/3 nie zadziała ... ja w mojej przerobiłem styki ...
    Ale to nie ratuje sytuacji bo lampa za każdym razem błyska pełną mocą ...

    a z wyzwalaniem ręcznym poradziłem sobie tak:

    https://forum.olympusclub.pl/showpos...5&postcount=40

    Jesli ktoś nie ma kasy na dedykowana lampe można kupić starszą,używaną i nie dedykowana do naszego systemu ...
    Ja za moja lampe dałem całe 20 PLN ...

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17.08.07, 11:29
  2. Przeróbka koszyka do Metza
    By Kris Bloodko in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25.03.07, 22:50
  3. Tryb Ps w E-300 jak użyć shift-u?
    By Joki in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.11.05, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.